Dom & TyUtrzymanie kuchni w czystości - prostsze niż myślisz*

Utrzymanie kuchni w czystości – prostsze niż myślisz*

Utrzymanie kuchni w czystości – prostsze niż myślisz*

W kuchni wycieranie powierzchni, pilnowanie lodówki i codzienne mycie naczyń zapobiegnie dużemu i czasochłonnemu do posprzątania bałaganowi.

[subscribe_to_unlock_form]Utrzymuj naczynia w czystości
Jeśli jesteś osobą, która zwykle zostawia naczynia w zlewie, aby uniknąć ich zmywania wypróbuj tę prostą sztuczkę, aby spojrzeć z odpowiedniej perspektywy: przez kilka dni, tak jak myślisz, ustaw minutnik, zanim zaczniesz mycie naczyń i zanotuj, ile czasu zajęło ich posprzątanie. Jeśli wiesz, że wykonanie zadania zajmie tylko kilka minut, łatwiej będzie przekonać się, by zająć się tym już teraz.

Jak wyczyścić przypalony garnek: Aby wyczyścić mocno przypalony garnek bez szorowania, przykryj spalony obszar dużą ilością sody oczyszczonej i wlej tyle wrzącej wody, aby napełnić garnek od jednej trzeciej wysokości. Gdy woda jest wystarczająco chłodna, aby dotknąć, użyj gąbki i roztworu sody oczyszczonej, aby usunąć przypalenia. Wylej roztwór i umyj garnek gorącą wodą z mydłem.

Debata na temat zmywarki: Chociaż nie ma absolutnie poprawnego sposobu ładowania zmywarki (i o co kłóciłyby się pary, gdyby taka dyrektywa została wyryta w kamieniu), istnieje jedna uniwersalna zasada: znacznie łatwiej jest ładować od tyłu do przodu.

Wyczyść zlew
Zlew, a zwłaszcza kran, można wytrzeć z bakterii i resztek jedzenia za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego. Prawdopodobnie wszyscy powinniśmy częściej czyścić kran, biorąc pod uwagę, że dotykamy go rękami pokrytymi np. surowym kurczakiem.

Gąbki również należy często czyścić, przepuszczając je przez zmywarkę lub kuchenkę mikrofalową. Jeśli używasz kuchenki mikrofalowej, najpierw upewnij się, że gąbka nie zawiera metalu, a następnie zmocz gąbkę i podgrzewaj ją przez dwie minuty; uważaj, kiedy ją wyjmujesz, ponieważ będzie dość gorąca.

Czy w Twoim pojemniku na gąbkę pojawiła się pleśń lub nagromadziły się bakterie? Użyj szczoteczki do zębów nasączonej wybielaczem lub białym octem — ale nigdy obu, ponieważ połączenie powoduje niebezpieczną reakcję chemiczną — aby usunąć pleśń. Następnie umyj pojemnik na gąbkę gorącą wodą z mydłem lub przepuść go przez zmywarkę.

Utrzymuj powierzchnie w czystości
Po użyciu wytrzyj blat i płyty kuchenne uniwersalnym środkiem czyszczącym. Szczególnie płyty kuchenne zyskują na tego rodzaju regularnym, szybkim czyszczeniu, ponieważ rozpryski, zacieki i tłuszcz przypiekają się, gdy są pozostawione zbyt długo.

Jak czyścić płytę kuchenną: Coś twardego będzie potrzebne do usunięcia przypieczonych rozprysków i tłustej warstwy. Dobie Pad, czyli nierysująca gąbka do szorowania, w połączeniu z delikatnym środkiem czyszczącym w proszku szybko poradzi sobie z uporczywym zabrudzeniem. Podczas czyszczenia stali nierdzewnej nie szoruj kolistymi ruchami, aby uniknąć zarysowań i używaj delikatnego nacisku, pozwalając produktowi, a nie na siłę, wykonać większość prac związanych z czyszczeniem.

Jak czyścić małe urządzenia: Zewnętrzną część małych urządzeń, takich jak tostery, ekspresy do kawy i blendery, które stoją na blacie, należy często wycierać za pomocą uniwersalnych środków czyszczących, aby zapobiec gromadzeniu się rozprysków i tłustej warstwy podczas gotowania. Aby dokładniej wyczyścić, zdejmij wszystkie ruchome części i umyj ręcznie lub w zmywarce. Wypróbuj zewnętrzną powierzchnię za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego za pomocą narzędzi, takich jak waciki bawełniane lub stara szczoteczka do zębów, aby dostać się do ciasnych zakamarków i innych trudno dostępnych miejsc.

Zajmij się lodówką
Prostym sposobem na przechowywania jedzenia w lodówce jest dodanie jednego prostego zadania do codziennej rutyny usuwania śmieci:

Podczas pakowania śmieci otwórz lodówkę i obejrzyj jej zawartość. Czy są resztki, które się zepsuły? Wyrzuć je. Czy w szufladzie na warzywa znajdują się upłynnione produkty? Wyrzuć je. Czy kilka ostatnich jajek w kartonie zaraz się zepsuje? Zanotuj, aby zjeść omlety na obiad i pogratuluj sobie, że pamiętasz, aby nie marnować jedzenia.
Jak czyścić rozlane płyny w lodówce: Kiedy w lodówce lub spiżarni zdarzają się lepkie plamy, skróć czas ich czyszczenia, robiąc coś w rodzaju kompresu. Namocz gąbkę lub szmatkę w bardzo gorącej wodzie (uważaj na ręce) i wykręć, aby nie kapała. Następnie dociśnij go do lepkiego miejsca, aż kompres zacznie tracić ciepło. Jeśli lepki wyciek wystarczająco się poluzował, wytrzyj go; jeśli nadal uparcie przywiera, powtórz w razie potrzeby, aż substancja się rozluźni, a następnie wytrzyj do czysta.

Wyrzuć śmieci w odpowiednim czasie
Oto trudna prawda: czas nie poprawi sytuacji śmieci. Zajmij się tym od razu.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...