Dom & TyJak spożywać więcej wody, JEDZĄC ją? *

Jak spożywać więcej wody, JEDZĄC ją? *

Jak spożywać więcej wody, JEDZĄC ją? *

Wypicie szklanki wody jest prawdopodobnie nadal najlepszym sposobem na nawodnienie organizmu, ale nie jest jedynym. Możesz być kimś, kto nie lubi pić wody z kranu lub nie przejmuje się kosztami, niedogodnościami i szkodliwymi skutkami dla środowiska butelkowanej wody. Z pewnością można zrobić coś twórczego, na przykład dodać owoce do wody, którą pijesz, ale jest też inny sposób. W tym artykule pokażemy Ci 5 bardzo prostych sposobów, aby spożywać więcej wody.

Czy wiesz, że istnieją bogate w wodę owoce i warzywa, które oprócz tego, co już otrzymujesz z wody pitnej, pomagają utrzymać dobre nawodnienie organizmu?
Niezależna organizacja naukowa non-profit zwana IOM (Instytut Medycyny) sugeruje, że około 20% Twojego dziennego nawodnienia pochodzi z pożywienia. Dla większości osób będzie to zupa i jogurt. Jednak wiąże się to z dodawaniem do diety dodatkowych przetworzonych kalorii i cukrów.

Istnieje stosunkowo skuteczny sposób na dodanie większej ilości wody do diety bez wszystkich niechcianych dodatków: spożywaj owoce i warzywa wypełnione płynem. Otrzymujesz odpowiednią ilość dodatkowego nawodnienia w swojej diecie, ze wszystkimi zaletami witamin, składników odżywczych i minerałów, ale bez dodatkowych przetworzonych kalorii i tłuszczów nasyconych.

Stworzyliśmy listę 5 najbardziej bogatych w wodę produktów spożywczych. Każdy artykuł spożywczy zawiera co najmniej 91% wody w przeliczeniu na wagę.

 1. Arbuz, 91,5% zawartości wody
  Biorąc pod uwagę, że w angielskiej nazwie, arbuz ma słowo „woda”, nie powinno dziwić, że te owoce są jej pełne. W rzeczywistości arbuzy zawierają prawie 92% wody, co czyni je jednymi z najlepiej gaszących pragnienie. Najlepsze jest to, że pozostałe 8% również zwiększa swoją wagę, dostarczając magnez, potas, wapń, witaminę C i A.
 2. Truskawki, zawartość wody 92,0%
  Truskawki to jedne z bardziej lubianych owoców, ponieważ są naturalnie słodkie. Ich słodycz sprawia, że ​​idealnie nadają się do przekąsek, czy deserów, ale również bardzo dobrze nawadniają organizm. Zawartość wody wynosząca 92% sprawia, że ​​dostarczają najwięcej wody ze wszystkich dostępnych owoców jagodowych. Oprócz słodyczy i nawodnienia, truskawki są dobrze znane jako źródło witaminy C i błonnika.
 3. Seler, 95,4% zawartości wody
  Skromny selerowy jest jednym z najbardziej niedocenianych warzyw. W większości seler jest często używany dodatek do hummusu lub ozdoba do skrzydełek kurczaka. To trochę smutne, biorąc pod uwagę, że seler zawiera około 95% wody. Dostarcza również błonnika oraz jest źródłem witaminy K i potasu. Seler nie jest tak bogaty w składniki odżywcze jak inne warzywa, ale pamiętaj, że nie jest też bogaty w kalorie. Oznacza to, że możesz go jeść do woli bez poczucia winy. Poza chrupiącą konsystencją i orzeźwiającym smakiem sprawia, że ​​jest świetną przekąską.
 4. Sałata lodowa, 95,6% zawartości wody
  Podobnie jak seler, sałata lodowa nie zapewnia zbyt wielu wartości odżywczych. Jednak rekompensuje to tym, że stanowi prawie 96% wody. Pod względem wartości odżywczych nie ma porównania z niektórymi liśćmi, takimi jak jarmuż czy szpinak, ale zawiera tylko 20 kalorii na porcję. To sprawia, że ​​sałata lodowa jest dobra do jedzenia od czasu do czasu z innymi produktami bogatymi w składniki odżywcze.
 5. Ogórki, 96,7% zawartości wody
  Bez względu na to, jak zdecydujesz się je pokroić – ogórki są pełne wody. Zawierają prawie 97% wody, więc są jednym z najbardziej zbliżonych do picia czystej wody produktu. Poza tym dżywiają Cię żelazem, witaminą K i B6.

Ile wody powinienno sie pić?
Dokładna ilość wody, którą powinieneś pić każdego dnia, zależy od Twojej wagi, wzrostu, poziomu aktywności fizycznej i rodzaju klimatu, w którym się znajdujesz. Jednak ogólna zasada pochodzi od IoM, który zaleca 3,7 litra wody dziennie dla dorosłych mężczyzn, natomiast dorosłe kobiety powinny spożywać 2,7 litra. Dotyczy to osób, które są ogólnie zdrowe, prowadzą siedzący tryb życia i mieszkają w umiarkowanym klimacie.
Pokarmy bogate w wodę i składniki odżywcze opisane w tym artykule, to tylko kilka sposobów na zaspokojenie codziennych potrzeb nawodnienia.

O autorze:
Luke jest blogerem i właścicielem MrWaterGeek.com. Jego pasją jest pomóc przejąć Ci kontrolę nad swoim zdrowiem i samopoczuciem poprzez zrozumienie prawidłowego znaczenia nawodnienia. Zacznij od nauczenia się, jak obliczyć odpowiednią ilość wody, którą powinieneś pić każdego dnia.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...