Dom & TyDom & TyJak wybrać sztukę do domu*

Jak wybrać sztukę do domu*

Jak wybrać sztukę do domu*

Posiadanie sztuki wykańcza dom, wypełniając jego puste przestrzenie kolorem i charakterem. Ale wybór odpowiednich dzieł sztuki na ściany może być wyzwaniem. Wybierz niewłaściwe elementy, a Twój dom będzie wyglądał na przypadkowo udekorowany. Z drugiej strony, wybierz spójny zespół dzieł sztuki, a twój dom będzie wyglądał na profesjonalnie udekorowany. Poniższe wskazówki poprowadzą Cię przez proces wyboru odpowiednich dzieł sztuki dla Twojego domu.

[subscribe_to_unlock_form]

Zdecyduj się na wygląd
Lubisz sztukę nowoczesną czy krajobrazy, czarno-białe fotografie czy żywe grafiki popkulturowe? A może pociągają Cię konkretne tematy, takie jak zwierzęta lub amerykański południowy zachód? Zacznij od określenia, co lubisz, i od tego momentu buduj swoją kolekcję.

Pottery Barn sugeruje, abyś zastanowił się nad ogólną atmosferą, jaką chcesz stworzyć w pokoju. Czy chcesz mieć czyste rzędy podobnych elementów wiszących na ścianach, aby wywołać wyrafinowane uczucie? Czy może chcesz przyjąć bardziej galeryjne podejście z różnymi rozmiarami wypełniającymi przestrzeń?

Znajdź kotwicę
Masz już dzieło sztuki, które kochasz? Pozwól, aby to dzieło podyktowało dzieła sztuki w pozostałej części pokoju. Innymi słowy, jeśli dzieło sztuki, które kochasz, charakteryzuje się geometrycznymi kształtami namalowanymi w podstawowych kolorach, pomiń rozważny XVIII-wieczny pejzaż. Zamiast tego uzupełnij go współczesnymi dziełami sztuki, używając podobnie odważnych kolorów.

Jeśli nie masz kotwicy, znajdź ją. Szukaj kawałka, który będzie służył jako punkt centralny w pokoju, może coś do powieszenia nad kanapą lub łóżkiem. Kotwicę możesz kupić online w Singulart, Great Big Canvas i innych świetnych sklepach. Możesz też odwiedzić lokalne galerie, targi sztuki i sklepy z artykułami dekoracyjnymi.

Wybierz swoją paletę kolorów
Zbyt często właściciele domów koncentrują się na poszukiwaniu dzieł sztuki, które pasują do schematu kolorystycznego ich pokoju. Nie ma nic złego w takim podejściu, ale nie ograniczaj się. Czasami jest to całkowicie dopuszczalne, aby wybrać element z kolorami, które są bezpośrednim przeciwieństwem tego, co masz w pokoju. Obraz, na którym dominującym kolorem jest pomarańczowy, może dobrze działać w pokoju, który jest ozdobiony niebieskim.

Użyj tego koloru, aby ujednolicić dzieło sztuki w całym pokoju. Jeśli zdecydujesz się użyć pomarańczowego obrazu jako kotwicy, wybierz dodatkowe dzieło sztuki, które pokazuje podobny odcień. Gdy już ustalisz paletę kolorów dla swoich dzieł sztuki, rozważ rozszerzenie jej w całym domu, aby uzyskać spójny wygląd.

Określ intensywność
Intensywność sztuki opisuje, jak silny jest kolor, oświetlenie lub uczucie w danym dziele. Na przykład, jasne kolory są bardziej intensywne i wywołują silniejsze emocje niż ich bardziej neutralne odpowiedniki o niższej intensywności. Tematy mogą jednak również wpływać na intensywność. Pomimo ponurych kolorów słynnego obrazu Francisco Goyi „Trzeci maja 1908”, przedstawienie mężczyzn stojących przed plutonem egzekucyjnym jest bardzo emocjonalne.

Wybierając dzieła sztuki, upewnij się, że mają one podobną intensywność, przynajmniej w każdym pokoju. Dobrze jest umieścić kapryśne elementy w sypialni dziecka i bardziej intensywne elementy w gabinecie. Po prostu nie łącz tych dwóch intensywności w pokoju dziennym.

Mieszaj stare i nowe
Chociaż chcesz stworzyć spójny wygląd, jeśli chodzi o dzieła sztuki, nie musisz pozwalać, aby twój pokój ograniczał twoje wybory. Rozważ dodanie kilku nowoczesnych dzieł sztuki do pokoju pełnego antyków lub zabytkowych wydruków do pokoju ozdobionego nowoczesnymi meblami. Kontrast stworzy wizualne zainteresowanie w pokoju.

Nawet jeśli mieszasz stare i nowe, utrzymuj dzieła sztuki podobne w kolorze, intensywności i do pewnego stopnia, temacie. Dzięki temu pokój zyska profesjonalnie zaprojektowany, synergiczny wygląd.

Idź na całość
Rozmiar ma znaczenie, jeśli chodzi o sztukę. Jako ogólna zasada, twoje dzieło sztuki powinno mierzyć od ⅔ do ¾ szerokości każdego mebla, nad którym je powiesisz. Jeśli masz już dzieło sztuki, które kochasz, ale nie wypełnia ono odpowiednio przestrzeni, masz kilka opcji. Rozważ reframing go przy użyciu większej maty, aby zwiększyć jego wymiary.

Albo zgrupuj go z kilkoma mniejszymi elementami, aby stworzyć ścianę jak w galerii. Znajdziesz kilka przykładów układów ścian galerii online, aby pomóc Ci zorganizować swoje wnętrze doskonale. Poświęć trochę czasu na ułożenie dzieł sztuki na podłodze przed powieszeniem ich na ścianie, aby upewnić się, że masz takie, które współpracują ze sobą i nie wyglądają jak pomieszany bałagan.

Pomyśl też o małych rzeczach
Wybierając dzieła sztuki, nie zapominaj o komodzie, półce z książkami i innych małych przestrzeniach. Jeśli nie masz kominka lub półki na książki, zainstaluj półkę na dzieła sztuki, na której możesz ułożyć kilka dzieł sztuki o mieszanych rozmiarach. Możesz też umieścić małe dzieła na stolikach bocznych i kawowych.

Podczas układania warstw na półce ze sztuką, umieść większe, mniej intensywne sztuki z tyłu, a mniejsze, bardziej przyciągające wzrok elementy z przodu. Jak zawsze, dzieła powinny uzupełniać się nawzajem i resztę sztuki w pokoju.


Zorientuj się
Wybierając dzieła sztuki, pomyśl o ścianach. Wysokie, wąskie ściany zwykle wyglądają najlepiej z dziełami sztuki o podobnym kształcie. Duże, szerokie przestrzenie korzystają z poziomych prac lub układów. Podobnie, jeśli przestrzeń ma długą ścianę, np. wielki pokój łączący jadalnię i pokój rodzinny, podziel ścianę na dwie części i skieruj swoje dzieła sztuki do każdej z przestrzeni. Na przykład dopasuj jedną ekspozycję do ściany w pobliżu stołu kuchennego, a drugą nad kanapą.

Równie ważna jak orientacja jest wysokość. Dzieła sztuki powinny wisieć 6 do 12 cali nad meblem. Jednak swobodnie wiszące dzieła sztuki powinny być umieszczone na poziomie oczu. Jeśli jesteś szczególnie niski lub wysoki, użyj 5 stóp 7½ cala, czyli średniej wysokości dla mężczyzny, zgodnie z National Center for Health Statistics.

Mierz, mierz i jeszcze raz mierz
Ponieważ rozmiar dzieła sztuki ma ogromny wpływ na odczucia w pomieszczeniu, dokonaj pomiarów przed rozpoczęciem zakupów. Zmierz przestrzeń, którą zamierzasz wypełnić i określ dopuszczalny zakres rozmiarów.

Pomiar jest niezwykle ważny, jeśli planujesz stworzyć ścianę galerii. Zacznij od określenia wymiarów przestrzeni, którą planujesz wypełnić galerią. Następnie naszkicuj projekt na papierze graficznym, używając każdego kwadratu jako cala. Kiedy już będziesz miał układ dopracowany do perfekcji, będziesz wiedział dokładnie, jaki rozmiar musi mieć każdy element, zanim pójdziesz na zakupy.

Kup to, co kochasz
Ostatecznie, dzieło sztuki na ścianie powinno przynosić ci radość i odzwierciedlać twoją osobowość. Nie kupuj dzieła tylko dlatego, że ma odpowiedni kolor lub rozmiar. Upewnij się, że przemawia do Ciebie na jakimś poziomie.

A co jeśli znajdziesz dzieło, które Ci się podoba, ale nie do końca pasuje do przestrzeni, dla której robiłeś zakupy? Rozważ umieszczenie go w innym pokoju lub przeprojektuj przestrzeń, aby pasował. Być może będziesz musiał przenieść obecną sztukę na ścianach do innych pomieszczeń lub zastąpić ją całkowicie nowymi elementami, które uzupełniają nowy kawałek, ale jeśli kochasz swoje nowe dzieło, będzie warto.

Gotowy do zbierania
Jeśli zamierasz za każdym razem, gdy myślisz o zakupie dzieła sztuki, zrób sobie przerwę. Pamiętaj, że nie musisz się zobowiązywać na długi czas – nawet do drogiego dzieła. (Możesz go sprzedać później, może nawet z zyskiem). Dodanie sztuki do domu nada mu ten wykończony wygląd, który sprawi, że pokochasz go jeszcze bardziej.


Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...