FitnessJak zapobiegać powszechnym infekcjom skóry na siłowni? *

Jak zapobiegać powszechnym infekcjom skóry na siłowni? *

Jak zapobiegać powszechnym infekcjom skóry na siłowni? *

[subscribe_to_unlock_form]

Ponieważ coraz więcej osób przybywa na siłownię, aby podjąć noworoczne postanowienia, dermatolodzy z Amerykańskiej Akademii Dermatologii oferują członkom siłowni słowa przestrogi. Chociaż trening ma wiele zalet, w tym kontrolę wagi, zapobieganie chorobom, a nawet poprawę nastroju, zarazki mogą rozwijać się na siłowni. Może to narazić ćwiczących na różne powszechne infekcje skóry — chyba, że podejmą pewne środki ostrożności.

„Chociaż infekcje skóry nie są powodem do anulowania członkostwa w siłowni, ważne jest, aby wykonać kilka prostych kroków, aby uniknąć zarazków podczas ćwiczeń” – mówi certyfikowany dermatolog Brian Burke Adams, MD, MPH, FAAD, profesor i kierownik katedry dermatologii na Uniwersytecie Cincinnati w Ohio. „Bakterie, wirusy i grzyby, które powodują rozwój infekcji skóry, rozwijają się w ciepłych, wilgotnych miejscach, takich jak spocony sprzęt do ćwiczeń i prysznice w szatni. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz skończyć z infekcją, taką jak grzybica, brodawki podeszwowe lub liszajec”.

Aby zapobiec infekcjom skóry na siłowni, dr Adams zaleca:

1. Noś luźne, przewiewne ubrania odprowadzające wilgoć. Pomoże to utrzymać suchość skóry i zapobiegnie rozwojowi zarazków. Pamiętaj, aby po treningu wyprać ubrania.
2. Zawsze noś buty, zwłaszcza przy basenach, w szatniach i pod prysznicami. Trzymaj parę butów pod prysznic, klapki lub sandały w swojej torbie na siłownię. Nigdy nie chodź boso po publicznej siłowni.
3. Utrzymuj wszelkie przecięcia skóry zakryte i w czystości. Unikaj korzystania z saun, łaźni parowych i wanien z hydromasażem, dopóki rana się nie zagoi.
4. Zdezynfekuj sprzęt przed i po jego użyciu. Wyczyść sprzęt chusteczkami dezynfekującymi lub sprayem do dezynfeksji. Aby uzyskać dodatkową ochronę, rozważ umieszczenie ręcznika między skórą a wspólnymi powierzchniami, takimi jak ławki do ćwiczeń i siedzenia rowerowe. Kiedy możesz zapewnić własny sprzęt, taki jak mata do jogi, przynieś go z domu, zamiast korzystać z siłowni.
5. Umyj lub zdezynfekuj ręce natychmiast po treningu – wirus nie jest Twoim przyjacielem.
6. Prysznic jak najszybciej. Po kąpieli załóż czyste ubranie, w tym czyste skarpetki i bieliznę. Nigdy nie udostępniaj przedmiotów higieny osobistej, w tym ręczników i maszynek do golenia.

„Bez leczenia infekcje skóry mogą się pogorszyć” – mówi dr Adams. „Miej oko na swoją skórę, a jeśli zauważysz oznaki infekcji, takie jak zwiększony ból lub obrzęk, ropa lub uporczywe zaczerwienienie, umów się na wizytę do dermatologa”.

Te wskazówki zostały przedstawione w filmie „Jak zapobiegać infekcjom skóry na siłowni”, zamieszczonym na stronie internetowej AAD i na kanale YouTube. Ten film jest częścią serii „Wideo miesiąca” AAD, która zawiera wskazówki, których ludzie mogą używać, aby odpowiednio dbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Co miesiąc na stronie AAD i na kanale YouTube pojawia się nowy film z serii.

O AAD
Z siedzibą w Rosemont, Illinois, Amerykańska Akademia Dermatologii, założona w 1938 roku, jest największym, najbardziej wpływowym i najbardziej reprezentatywnym ze wszystkich stowarzyszeń dermatologicznych. Zrzeszając ponad 19 000 lekarzy na całym świecie, AAD angażuje się w: postęp w diagnostyce oraz leczeniu medycznym, chirurgicznym i kosmetycznym skóry, włosów i paznokci; propagowanie wysokich standardów w praktyce klinicznej, edukacji i badaniach dermatologicznych; oraz wspieranie i ulepszanie opieki nad pacjentem, aby zapewnić zdrowszą skórę, włosy i paznokcie przez całe życie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z AAD pod adresem (888) 462-DERM (3376) lub aad.org. Śledź AAD na Facebooku (American Academy of Dermatology), Twitterze (@AADskin), Instagramie (@AADskin1) lub YouTube (AcademyofDermatology).

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

 

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...