UrodaJak zapobiegać wypadaniu lub łamaniu się włosów. Co jeszcze musisz wiedzieć.*

Jak zapobiegać wypadaniu lub łamaniu się włosów. Co jeszcze musisz wiedzieć.*

Jak zapobiegać wypadaniu lub łamaniu się włosów. Co jeszcze musisz wiedzieć.*

Sposób stylizacji włosów oraz używane narzędzia do stylizacji mogą spowodować znaczne uszkodzenie włosów. Te uszkodzenia z kolei mogą spowodować, że Twoje włosy będą wyglądać na kruche, puszące się i pozbawione blasku, a nawet wypadną. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zapobiec uszkodzeniom, postępując zgodnie ze wskazówkami dermatologów.

[subscribe_to_unlock_form]

Aby zapobiec uszkodzeniom i wypadaniu włosów, według American Academy of Dermatology zaleca się stosowanie następujących wskazówek:


• Osusz włosy, owijając je ręcznikiem po prysznicu lub kąpieli. Inną alternatywą jest pozostawienie włosów do wyschnięcia.


• Większość ludzi powinna obchodzić się z delikatnie z mokrymi włosami, jak ponieważ mokre włosy łatwiej łamią się podczas czesania lub szczotkowania. Natomiast osoby z mocno kręconymi lub lokowany mi włosami powinny szczotkować włosy, gdy są mokre, aby zmniejszyć ryzyko ich złamania.


• Ogranicz szczotkowanie do minimum. Szczotkowanie włosów 100 pociągnięć dziennie może powodować rozdwajanie się końcówek.


• Ogranicz użycie produktów do stylizacji „długotrwałego utrwalenia”. Używanie grzebienia do stylizacji włosów po nałożeniu produktu może powodować ich łamanie i z czasem może prowadzić do ich wypadania.


• Przed stylizacją lub czesaniem pozwól włosom częściowo wyschnąć na powietrzu. Zmniejszenie liczby suszeń w tygodniu pomaga również ograniczyć uszkodzenia.


• Prostownicę należy używać na suche włosy na małym lub średnim nagrzaniu, nie częściej niż co drugi dzień. Jeśli używasz lokówki, pozostaw ją na miejscu tylko na sekundę lub dwie. Niezależnie od rodzaju włosów, nadmierne ciepło może je uszkodzić.


• Nie należy ciągle nosić warkoczy, kucyków i doczepianych włosów. Te fryzury ciągną za włosy i mogą powodować napięcie, które prowadzi do łamania. Jeśli napięcie się utrzymuje, może dojść do trwałej utraty włosów.

Jeśli doświadczasz wypadania lub łamania się włosów, możesz winić coś więcej niż tylko wzorce stylizacji. Jeśli masz pytania lub wątpliwości dotyczące pielęgnacji włosów, umów się na wizytę u dermatologa z certyfikatem. Suplementy, kosmetyki i leki mogą być skutecznym sposobem na leczenie i zapobieganie wypadania włosów.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...