PodróżePodróżeJak zwiedzać Ateny z dziećmi*

Jak zwiedzać Ateny z dziećmi*

Jak zwiedzać Ateny z dziećmi*

Starożytne stanowiska archeologiczne, uroczystości kulturalne i popołudnia nad wodą sprawiają, że Ateny są wspaniałym miejscem na rodzinne wakacje.

Chociaż miasto może być trudne do poruszania się dla każdego, a tym bardziej dla tych z małymi dziećmi, to kiedy już się to opanuje, miasto naprawdę stanie się Twoim placem zabaw.

[subscribe_to_unlock_form]

Daj im lekcję historii na Akropolu

Naucz dzieci o miejscu narodzin zachodniej cywilizacji i demokracji na Akropolu, 2000-letnich ruinach Partenonu, które stoją na szczycie wzgórza i oferują imponujące widoki na rozległe tereny białego miasta. U podnóża Akropolu stoi Muzeum Akropolu, które dostarcza kontekstu do ruin. Młodsi pokochają testowanie interaktywnej wycieczki po zabytku, w której mogą zbadać miejsce i doświadczyć go tak, jak mogło to być tysiące lat temu.

Wejdź na wzgórze Lykavittos (i zmęcz je)

Panoramiczne widoki na całe miasto czekają podczas wycieczki na wzgórze Lykavittos. Baza zaczyna się w centralnych dzielnicach Kolonaki i Exarcheia – jest to łatwo dostępna lokalizacja z każdego centralnego miejsca zakwaterowania. Jeśli jesteście aktywną rodziną i chcesz zmęczyć dzieci, przejdź przez całe 277 metrów (909 stóp) nad poziomem morza do szczytu. W przeciwnym razie, wędruj tylko do najwyższych punktów po wzięciu kolejki linowej. Na szczycie można zobaczyć słynne ateńskie zabytki, takie jak Akropol i słynna Agora.

Obserwuj, jak oglądają wysokie kopnięcia na Marszu Evzones

W każdą niedzielę o 11 rano żołnierze strzegący (lub Evzones, elitarna grupa greckich żołnierzy), którzy pilnują grobu nieznanego żołnierza w Parlamencie Greckim na placu Syntagma, wykonują słynny marsz zmiany warty. Ubrani w tradycyjne stroje, w tym pończochy, specjalny kilt, kapelusz z fezem i buty z pomponami, żołnierze wykonują choreograficzny marsz z kopnięciami w powietrze, który trwa około pół godziny. Same kostiumy są wystarczające, aby zapewnić dzieciom rozrywkę – nie wspominając o ruchach marszowych, które bez wątpienia będą chciały naśladować przez cały dzień.

Zabierz je na fale w Kyma Surf School

Surfing to trend, który w ostatnich latach bardzo się rozwinął w Grecji. Dzięki bliskości miasta do wybrzeża, szkoły surfingu takie jak Kyma otworzyły swoje drzwi dla dzieci już w wieku 5 lat na lekcje. Zajrzyj do tej w pełni ubezpieczonej szkoły surfingu, aby zapewnić swoim małym pociechom rozrywkę, podczas gdy ty będziesz chłonął promienie; jeśli masz ochotę na złapanie fali lub dwóch samemu, możesz również wziąć lekcje. Spodziewaj się, że poranek lub popołudnie surfowania naprawdę ich zmęczy, zapewniając tym samym pełny sen, na który tak bardzo czekałeś.

Obserwuj ich zabawy w cieniu w Ogrodach Narodowych

Ucieknij od upałów lata w Ogrodach Narodowych, które znajdują się pomiędzy dzielnicami Pangrati i Placem Syntagma. Zanurz się w cieniu ogrodów, gdzie dzieci mogą szukać żółwi, które żyją w chłodnych przestrzeniach lub obserwować stawy pełne ogromnych ryb karpiowatych koi. Bądź przygotowany i uzbrój się w piłkę lub frisbee i zapewnij im rozrywkę na skrawkach trawnika w całym parku.

Dzielnice polecane dla dzieci i rodzin

Rozważ Koukaki i Pangrati, obie centralne dzielnice, które są na tyle blisko, że można dojść do historycznych miejsc, ale wystarczająco daleko, aby zrelaksować się z dziećmi poza tłumem. Obsadzone drzewami ulice, zacienione restauracje i kawiarnie oraz urocze place, na których dzieci mogą bawić się w bezpiecznej odległości od Twojej porannej kawy, są w tych okolicach pod dostatkiem. Zajrzyj do miejsc takich jak Frater & Soror w Pangrati na spokojny brunch lub lunch na placu, na którym bawią się również inne dzieci. Jeśli po zwiedzeniu zabytków Akropolu i Agory potrzebujesz szybkiego pokrzepienia, udaj się do Muzeum Sztuki Islamskiej i jego pięknego tarasu, na którym jest mnóstwo miejsca do zabawy dla dzieci, podczas gdy ty będziesz cieszyć się zimną kawą.

Jak poruszać się z dziećmi i rodzinami

Zatłoczone, niewygodne i będące rajem dla kieszonkowców autobusy w Atenach nie są idealnym środkiem transportu, nawet bez rodziny, którą trzeba się zająć. Zamiast tego wybierz metro i linie tramwajowe, które widzą znacznie mniej ludzi upakowanych jak sardynki i działają tak wydajnie, jak tylko transport może w Grecji. Taksówki są również dość tanie w mieście; aplikacje takie jak Uber lub lokalna aplikacja Beat sprawiają, że łatwiej jest złapać taksówkę niż kiedykolwiek wcześniej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...