UrodaUrodaKeratyna do włosów - czy pomaga?*

Keratyna do włosów – czy pomaga?*

Keratyna do włosów – czy pomaga?*

Jeśli kiedykolwiek marzyłaś o gładszych, pozbawionych puszenia się włosach, to z pewnością słyszałaś o zabiegach keratynowych. Te wygładzające zabiegi na włosy znane są z tego, że sprawiają, że włosy są proste, gładkie i lśniące nawet przez sześć miesięcy. Jedyny problem polega na tym, że są one naładowane chemikaliami i w rezultacie często cieszą się złą sławą. Z tego powodu i wiedząc doskonale jak korzystna może być sama keratyna jako składnik pielęgnacji włosów, marki kosmetyczne zaczęły tworzyć produkty domowe z dodatkiem keratyny.

[subscribe_to_unlock_form]

Skontaktowaliśmy się z ekspertami, aby uzyskać informacje na temat stosowania keratyny na włosy, w tym korzyści, różne sposoby stosowania keratyny i dla kogo jest ona najbardziej odpowiednia.

Istnieją dwa główne sposoby dodania keratyny do swojej rutyny pielęgnacyjnej, a w zależności od tego, który wybierzesz, korzyści są różne. „Kiedy hydrolizowane białka kolagenowe są stosowane miejscowo na włosy, mogą pomóc wypełnić uszkodzone obszary trzonu włosa, tymczasowo zwiększając siłę”, mówi dermatolog z Nowego Jorku Hadley King, MD. „Tym różni się zabiegów keratynowych, które zazwyczaj zawierają formalinę (formaldehyd i alkohol metylowy) do prostowania włosów. Te zabiegi mogą uszkodzić włosy i uwolnić niebezpieczne opary.” Pomimo tych potencjalnych zagrożeń, wiele osób nadal rezerwuje zabiegi keratynowe w salonie.

Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat tego składnika, w tym jak działa on na wzmocnienie włosów i jak najlepiej wykorzystać wszystkie zalety keratyny.

Korzyści wynikające z zastosowania keratyny do włosów

Zanim zanurkujemy w korzyści płynące z keratyny dla włosów, wyjaśnijmy sobie czym jest keratyna i jak wpływa na włosy. Na początek, keratyna jest podstawą struktury włosa. Jest to włókniste białko, które dosłownie tworzy każde pasmo włosów. Kiedy włosy ulegają uszkodzeniu, potrzebują wszelkiej pomocy, aby naprawić i wzmocnić swoją naturalną strukturę. Zabiegi keratynowe i produkty z dodatkiem keratyny oferują wiele korzyści dla Twoich włosów.

Wzmacnia włosy: Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zabieg keratynowy do włosów w salonie, czy w domu, możesz oczekiwać, że zauważysz różnicę w swoich włosach. „Domowe produkty keratynowe pomagają wzmocnić włosy, które zostały naruszone przez uszkodzenia chemiczne i mechaniczne” – mówi Friese. W rzeczywistości badania wykazały, że keratyna pomogła wzmocnić pasma o 40%.

Wygładza włosy i zmniejsza ich puszenie się: Produkty z keratyną, które często występują w formie olejków lub serum, mogą sprawić, że grzywa będzie gładsza, bardziej błyszcząca i zdrowo wyglądająca.

Dodaje blasku: Ponieważ keratyna pomaga wygładzić łuski włosów i wypełnić uszkodzone obszary w łodydze włosa, dodaje wiele blasku do włosów. Rezultaty mogą być bardziej widoczne w przypadku zabiegów wykonywanych w salonie, jednak produkty domowe również mogą nadać włosom połysk i zdrowy wygląd.

Zmniejsza ilość rozdwojonych końcówek: Keratyna pomaga wzmocnić i wygładzić łuski włosów, co zmniejsza ilość rozdwojonych końcówek. Mocniejsze pasma oznaczają mniej złamań, co sprzyja wzrostowi włosów.

Zmniejsza czas suszenia: Zabieg keratynowy faktycznie zmniejsza porowatość włosów, co oznacza, że mniej wody jest uwięzione wewnątrz łuski włosa. To oznacza, że może ona znacznie skrócić czas suszenia.

Uwagi dotyczące rodzaju włosów

Zabiegi keratynowe – zarówno w domu, jak i w salonie – najlepiej sprawdzają się w przypadku osób o włosach suchych, zniszczonych i ogólnie niesfornych. Dodatkowo, Steinmetz mówi, że zabiegi keratynowe mogą być świetne dla osób chcących uzyskać pełniejszy wygląd, ponieważ mówi się, że wiążą się one z cienkimi włosami i nadają im pełniejszy wygląd. Jednak jest to w pewnym sensie miecz obosieczny, ponieważ, jak zauważa Steinmetz, delikatne pasma mogą być przytłoczone przez ostre chemikalia w ramach zabiegu keratynowego w salonie, nie wspominając o uszkodzeniach termicznych wymaganych do uszczelnienia go.

Jeśli chodzi o to, kto nie powinien poddawać się zabiegowi keratynowemu w salonie, Steinmetz mówi, że osoby w ciąży i ludzie z istniejącymi wcześniej problemami z oddychaniem powinni trzymać się z daleka. „Salonowe zabiegi keratynowe zawierają duże ilości formaldehydu”, przyznaje. „Niektórzy fryzjerzy zgłosili problemy z oddychaniem wynikających z obsługi produktów do zabiegów keratynowych i wdychania ich oparów wielokrotnie w czasie zabiegu. Z tego powodu kobiety w ciąży powinny unikać tego zabiegu. Osoby z wrażliwością na formaldehyd lub problemy z oddychaniem powinny również unikać zabiegów keratynowych.”

Nie oznacza to jednak, że musisz unikać domowych zabiegów keratynowych, te są znacznie bezpieczniejsze i nie zawierają chemikaliów i oparów związanych z technikami w salonie.

Jak stosować keratynę do włosów

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie keratyny do włosów, aby uzyskać wszystkie korzyści, w tym silniejsze włosy, które są błyszczące i pozbawione puszenia się. Pomimo, że modne i wygodne jak zabiegi keratynowe w salonie mogą się wydawać, ilość szkód jakie mogą wyrządzić włosom sprawia, że po prostu nie warto ich stosować. W związku z tym, jeśli chcesz wygładzić i wzmocnić swoje włosy na specjalne okazje, a nawet na co dzień, wybierz bezpieczniejsze i delikatniejsze domowe sposoby.

Steinmetz wskazuje, że istnieją szampony, odżywki i produkty , które nakładają warstwę keratyny na włosy, aby tymczasowo nadać im połysk i blask, zmniejszając jednocześnie ich puszenie się – choć korzyści są krótkotrwałe. Nie oznacza to jednak, że te domowe produkty są niepożądane. W końcu, czy wolisz stosować produkt codziennie lub co tydzień i cieszyć się zdrowo wyglądającymi włosami, czy też skorzystać z jednorazowego zabiegu w salonie, który może uszkodzić Twoje włosy i płuca? Dokładnie.

Pamiętając o tych wszystkich faktach, oto kilka sposobów na zastosowanie keratyny na włosach.

Zabieg keratynowy w salonie: Zabiegi keratynowe w salonie (zwane również Brazilian Blowouts) wykorzystują płynną keratynę, środki chemiczne i wysoką temperaturę, aby zamknąć białko we włosach. „Rezultaty są tymczasowe i zazwyczaj trwają do sześciu miesięcy” – mówi Steinmetz. Jak już wspomniano, problem polega na tym, że aby uzyskać te korzyści, trzeba narazić się na działanie potencjalnie szkodliwych chemikaliów, dlatego też często spotykają się z negatywnym przyjęciem. Chociaż zabiegi keratynowe w salonie są technicznie możliwą opcją, częściej nie są one zalecane.

Wygładzisz włosy i dodasz im blasku dzięki serum do stylizacji: Serum do stylizacji z domieszką keratyny, które nakłada się, gdy włosy są jeszcze mokre, nie tylko sprawi, że włosy będą błyszczące i gładkie, ale także skróci czas suszenia. Friese poleca Keratin Complex Infusion Keratin Replenisher.

Nawilżająca kuracja olejowa: Kiedy jest stosowana jako zabieg olejowy, keratyna jest często mieszana z innymi olejami (takimi jak olej abisyński lub olej arganowy), aby nie tylko wygładzić, ale także nawilżyć. Friese mówi, że L’ANZA Keratin Healing Oil Hair Treatment pomoże naprawić zniszczone włosy.

Stosuj jako szampon wzmacniający: Możesz również uzyskać wszystkie wzmacniające i wygładzające korzyści keratyny w szamponie. Hask Keratin Protein Smoothing Shampoo jest jednym z doskonałych przykładów, ponieważ pozostawia zdrowy wygląd, a formuła nie zawiera ostrych chemikaliów.

Naprawcza maska do włosów: Dla ultra suchych i zniszczonych włosów, Friese zaleca stosowanie maski do włosów z keratyną, takich jak Paul Mitchell Awapuhi Wild Ginger Keratin Intensive Hair Treatment, aby pomóc naprawić włosy farbowane lub uszkodzone przez ciepło. Co tydzień nakładaj tę maskę na mokre włosy i pozostaw na 5 minut. Następnie spłucz i ułóż włosy jak zwykle.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...