Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaŁagodzenie konsekwencji braku snu*

Łagodzenie konsekwencji braku snu*

Łagodzenie konsekwencji braku snu*

Wielu z was kontynuuje pracę po punkcie wyczerpania. Czuwanie przez ponad 12-14 godzin ogranicza Twoją zdolność do wydajnej pracy. Przez większość czasu myślisz tylko o zrobieniu wszystkiego, co konieczne, aby wykonać swoją pracę. Ale to nie jest dobre dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Konsekwencje braku snu mogą być poważne, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Na początku możesz nie rozpoznać ich oznak. Potem zaczynasz się zastanawiać, dlaczego jesteś bez życia, zirytowany i brakuje Ci motywacji do robienia rzeczy dla siebie, takich jak trening i prawidłowe odżywianie.

[subscribe_to_unlock_form]


Popychanie siebie staje się negatywnym cyklem, który trwa, dopóki nie staniesz się inną wersją swojego poprzedniego ja. Nazywa się to również wypaleniem. Niestety, powrót do zdrowia zajmuje trochę czasu. To dlatego, że nigdy nie możesz odzyskać utraconego snu. Będzie mieć nad tobą kontrolę, dopóki nie zdecydujesz się na zmianę. Jeśli chcesz temu zapobiec, istnieje wiele możliwych rozwiązań.

Wraz ze zmianą stylu życia suplementy mogą być stosowane w celu poprawy braku snu i utraty energii. Jedna firma, znana jako Pure Bulk, specjalizuje się w suplementach, które mogą poprawić Twoje codzienne funkcjonowanie. Produkty te, N-ACETYL L-CYSTEINE (NAC) i Pure Sleep Generation 2, doskonale nadają się do ograniczania bezsennych nocy oraz wzmacniania wzrostu i regeneracji. Aby zapewnić kontynuację postępów, suplementy te można połączyć z wprowadzeniem pewnych zmian w codziennym życiu.

Monitorowanie spożycia kofeiny
Jednym z problemów związanych z brakiem snu jest zbyt duża zależność od niezdrowych źródeł kofeiny, takich jak napoje Monster Energy, 5-godzinna energia, Red Bull, a nawet zbyt dużo kawy. Najważniejsze jest to, że spożywanie napojów energetycznych jest całkowicie normalne. Jednak kiedy dochodzisz do punktu nadmiernej konsumpcji, jak 8 do 10 plus napoje energetyczne dziennie, nie jest to dobre dla twojego zdrowia. Szczerze mówiąc, przeważnie każdy jest uzależniony od jakiegoś źródła kofeiny. Ale jeśli wyjdziesz poza to, co twoje ciało może obsłużyć, stanie się to problematyczne. Powodem jest to, że każda porcja Monstera zawiera podwójną porcję witamin i kofeiny. Tak więc, jeśli wypijesz kilka w ciągu dnia, wszystko będzie dobrze. Jeśli więcej niż 10 dziennie, może to prowadzić do przedawkowania witamin, które jest szkodliwe dla wątroby, serca i nerek.
Kofeina pomaga przetrwać długi dzień w pracy, ale uważaj, aby nie przekroczyć swoich fizycznych ograniczeń. Jeśli posłuchasz swojego ciała, będziesz wiedział, co możesz, a czego nie.

Zmienny nastrój
Brak snu ma duży wpływ na nastrój. Często wahasz się między uczuciem pozytywnym, nostalgicznym i drażliwym. Brak kompromisów w zakresie odpoczynku sprzyja procesom decyzyjnym i kreatywności. Najgorsze jest to, że możesz spóźnić się do pracy, co sprawia, że ​​wykonanie każdego zadania trwa jeszcze dłużej. Ponadto możesz doświadczyć zmętnienia psychicznego. Po kilku dniach bezsenności masz skłonność do halucynacji i urojeń oraz bezsenności. Zmuszając się do pozostawania w stanie czuwania przez tak długi czas, spanie zwykle staje się wyzwaniem.

Dodatkowe problemy zdrowotne
Wtórną konsekwencją braku snu jest zwiększony stres. Kiedy jesteś zbyt zmęczony, trudno jest poradzić sobie z codziennymi stresorami. W końcu martwienie się staje się tak intensywne, że układ odpornościowy traci siłę. To będzie przeciwdziałać postępom każdego programu treningowego. Na przykład może to znacznie ograniczyć wzrost mięśni i ogólny postęp. Ponadto ryzykujesz wysokie ciśnienie krwi. A wysokie ciśnienie krwi powoduje niepokój, zawroty głowy, bóle głowy i duszność. Możesz później rozwinąć chorobę wieńcową serca, powiększenie serce i jego niewydolność.
Dlatego łączenie napojów energetycznych ze skrajnym brakiem snu może być śmiertelne. Nie ma nic ważniejszego niż twoje zdrowie. Tak więc nadszedł czas, aby tworzyć rozwiązania, zamiast pracować nad wczesnym grobem. Nie ma nic złego w ciężkiej pracy. Ale problemy pojawiają się, gdy twoja praca przejmuje wszystkie aspekty życia. Żadna pozycja nie jest warta zabijania. Pod koniec dnia Twoje życie i dobre samopoczucie są ważniejsze niż cokolwiek innego.

Możliwe rozwiązania
Jeśli chcesz natychmiast poprawić swój sen, możesz ograniczyć kofeinę. Kawa, herbata i napoje energetyczne w umiarkowanych ilościach nie są szkodliwe dla zdrowia. Ale jeśli wypijesz znacznie powyżej zalecanej ilości, mogą wystąpić negatywne konsekwencje. Jeśli zdecydujesz się przestać pić sztuczne napoje energetyzujące, napotkasz okres dostosowawczy po odstawieniu kofeiny. Po kilku dniach poczujesz się dostosowany. Musisz słuchać tego, co mówi ci twoje ciało, aby wprowadzić zmiany, które są dla ciebie najlepsze.

Jeśli chodzi o witaminy, musisz uważnie monitorować ich spożycie. Upewnij się, że spożywasz w normalnych granicach przed zmieszaniem napojów energetycznych z suplementami. Jeśli już pijesz napoje energetyzujące, po prostu uważaj na ilość przyjmowanych witamin. Jeśli czujesz, że masz niedobór witamin, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby ocenić twoje poziomy za pomocą badania krwi. W takim przypadku nie przyjmuj żadnych witamin ani suplementów bez uprzedniego rozważenia porady lekarza.


Aby zmienić swoją sytuację, musisz poprawić swoje wzorce snu. Przede wszystkim upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wykonanie swoich zadań. Pomoże Ci to postawić sen nad pracą. Dodatkowo możesz wyznaczyć godziny, w których nie będziesz wykonywać żadnej pracy z domu. Kiedy pracodawca prosi o Twoją dyspozycyjność, ten czas musi być uwzględniony. Dopuszczalne jest odrzucenie krótkich terminów, ponieważ bycie natrętnym i zadowalającym ludzi jest szkodliwe dla twojego dobrego samopoczucia.


Kolejnym powodem, dla którego brak snu staje się problemem, jest prokrastynacja i zarządzanie czasem. Kiedy właściwie zarządzasz swoim czasem, eliminujesz rozproszenia i przestaniesz znajdować powody do odkładania obowiązków, będziesz miał znacznie więcej wolnego czasu. Jeśli nic z tego nie działa, musisz zaplanować czas relaksu, w którym możesz uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia.


Po dokonaniu tych zmian zauważysz dużą różnicę w swoim zdrowiu fizycznym i psychicznym. Jeśli jednak musisz dodać coś do swoich obecnych strategii, suplementy Pure Bulk zapewniają zdrowe opcje. Ich suplementy mają na celu pomóc ludziom zaoszczędzić pieniądze poprzez zakup czystych produktów, które są tworzone bez niezdrowych wypełniaczy. Założona przez Timothy’ego McNulty’ego w 2008 roku firma oferuje szeroką gamę proszków odżywczych, olejków i kapsułek, które pomogą Ci dostosować poziom witamin.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...