ZdrowieZdrowieMoc magnezu*

Moc magnezu*

Moc magnezu*

Magnez jest minerałem, który ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania organizmu, pomagając utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, mocne kości i zęby oraz stały rytm serca. Odpowiada za około 300 reakcji biochemicznych w twoim systemie, magnez jest również czwartym najpowszechniejszym minerałem w twoim ciele. Magnez pełni ogromną liczbę funkcji; jednak ten minerał może również odgrywać rolę w leczeniu stanów chorobowych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe. „Praktycznie każda znana choroba jest związana z niedoborem magnezu, w tym astma, nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca, migrena, alergie, mięsień sercowy (h) i depresja” – powiedział dr n. med. Norman Shealy – autor Świętej Wody w swoim opracowaniu naukowym pt. Transdermal Absorption of Magnesium opublikowanym w Southern Medical Journal.

[subscribe_to_unlock_form]

Według NIH dorośli mężczyźni potrzebują od 400 do 420 mg. magnezu każdego dnia, podczas gdy dorosłe kobiety potrzebują od 310 do 320 mg. Kobiety w ciąży potrzebują więcej magnezu, od 350 do 400 mg, podczas gdy kobiety karmiące potrzebują od 310 do 360 mg. Chociaż zbilansowana dieta zazwyczaj dostarcza cały magnez, którego dana osoba potrzebuje, dodatkowe suplementy magnezu mogą być potrzebne pacjentom, którzy utracili magnez z powodu choroby lub leczenia niektórymi lekami.

Magnez jest również stosowany jako suplement diety dla osób z niedoborem magnezu. Niedobór magnezu może być przejściowy i pojawiać się z powodu prostych problemów, takich jak wymioty i biegunka wywołana przez wirusy żołądkowe. Jednak stany chorobowe, takie jak zespół jelita drażliwego, cukrzyca i choroba nerek, mogą również zaburzyć równowagę magnezu w organizmie. Według NIH niedobór magnezu może wahać się od łagodnego do ciężkiego i charakteryzuje się takimi objawami, jak splątanie, zmęczenie, trudności ze snem, drażliwość, skurcze mięśni, przyspieszone tętno, majaczenie, drętwienie i mrowienie oraz halucynacje.

„Kiedy poziom magnezu spada poniżej pewnego poziomu, prawie wszystko zaczyna znikać. Komórka nie jest w stanie posiadać w pełni zintegrowanego systemu membran. Po prostu zaczyna słabnąć i słabnąć. Nie ma energii, by robić wszystko, co musi” – powiedział dr n. med. Andrea Rosanoff – współautor książki „The Magnesium Factor””

Lekarze będą mierzyć poziom magnezu we krwi, gdy podejrzewa się jego niedobór. Kiedy poziom jest lekko obniżony, zwiększenie spożycia magnezu w diecie może pomóc w przywróceniu normalnego poziomu we krwi. Spożywanie co najmniej pięciu porcji owoców i warzyw dziennie oraz częste wybieranie ciemnozielonych warzyw liściastych, zgodnie z zaleceniami Dietary Guidelines for Americans, Food Guide Pyramid oraz Five-A-Day, pomoże dorosłym mającym niedobór magnezu.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...