FitnessFitnessNajlepsze sposoby na utratę wagi!*

Najlepsze sposoby na utratę wagi!*

Najlepsze sposoby na utratę wagi!*

Sekret jest prosty.
Aby nastąpiła prawdziwa utrata wagi, to, co naprawdę musisz zrobić, to… przestać próbować schudnąć. Jako naród mamy obsesję na punkcie utraty wagi. Wszyscy, których znam, są na diecie, guru odchudzania stali się celebrytami i są stale zapraszani na talk-show, książki o dietach są bestsellerami, a suplementy odchudzające są reklamowane wszędzie. Jednocześnie badania pokazują, że w ciągu ostatnich dwóch dekad wskaźnik nadwagi i otyłości w tym kraju stale rośnie w alarmującym tempie.


[subscribe_to_unlock_form]


Z jednej strony diety odchudzające stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Jesteśmy całkowicie otoczeni przez wszelkiego rodzaju niskotłuszczowe, niskowęglowodanowe pokarmy, które pomogą nam w zrzucaniu kilogramów. A jednak wszyscy stajemy się coraz grubsi. Jak to wytłumaczysz?

Bezpłatne ofiary ze zdrowymi wyborami
Dla mnie odpowiedź na ten dylemat jest dość oczywista. Mamy obsesję na punkcie utraty wagi. Stosujemy rygorystyczne programy, które wymagają wielu wyrzeczeń. Jesteśmy przyzwyczajeni do cierpienia podczas diety; mierzymy wszystko, oglądamy jedzenie pod mikroskopem, nieustannie ćwiczymy i bierzemy tabletki odchudzające. Kiedy robimy wszystkie te rzeczy, niektórzy z nas stają się lżejsi. Ale po pewnym czasie staje się to trudne i męczące. Powoli wracamy do naszych starych nawyków, a potem waga wraca. Widać, że prawdziwym problemem nie jest utrata wagi, ale utrzymanie jej. Moim zdaniem najlepszym sposobem na powstrzymanie tego jest zapominanie o odchudzaniu i prowadzenie zdrowego trybu życia.


Innymi słowy, celem jest zdrowe życie. Odwracając swoje myślenie od presji związanej z utratą wagi i zamiast praktykować zdrowe nawyki, Twoje wybory stają się bardziej znaczące i trwałe. Pomyśl o tym w ten sposób, kiedy siadasz do obiadu, jedzenie, które jesz, nie powinno być wybierane po to, aby schudnąć, ale raczej pielęgnować i odżywiać. To ważne rozróżnienie. Prowadzenie zdrowego stylu życia oznacza, że ​​będziesz dokonywać wyborów, które mają ogólnie korzystny wpływ. Na przykład, wybierając żywność do posiłku, Twoim zamiarem będzie znalezienie zdrowej żywności. Nie szukasz najnowszego, modnego jedzenia, które obiecuje cieńszą talię, ale raczej czegoś, co jest dla Ciebie dobre. I są szanse, że wybierając najzdrowsze dostępne jedzenie, wybierzesz coś zdrowego, a jednocześnie niskokalorycznego. Różnica polega na sposobie podejmowania decyzji.

Sen, pomoc w utracie wagi
Wyjaśnię dalej z inną ilustracją. Ważnym elementem zdrowego stylu życia jest sen. Wszyscy słyszeliśmy, że aby prawidłowo funkcjonować, jasno myśleć i mieć wystarczająco dużo energii, musimy spać co najmniej siedem godzin, a najlepiej osiem w nocy. Dobry sen jest częścią zdrowego stylu życia. Jednak czy wiesz, że istnieje również bardzo silny związek między brakiem snu a przyrostem masy ciała?

Badania wykazały, że brak snu może zaburzać wydzielanie hormonów leptyny i insuliny, związanych z apetytem i metabolizmem. Kiedy osoba nie śpi wystarczająco dużo, brak leptyny może w rzeczywistości stymulować apetyt, a brak insuliny może mieć negatywny wpływ na metabolizm tłuszczów. Kiedy organizm nie wysypia się, możliwym skutkiem jest przyrost masy ciała. Postępując zgodnie z moją radą, będziesz pracować nad zapewnieniem odpowiedniej ilości snu każdej nocy w ramach zdrowego stylu życia. Tworzenie warunków w codziennym życiu, które będą sprzyjać dobremu snu, to świetny nawyk, który zostanie z Tobą na zawsze. Ponadto, nawet nie próbując, zmniejszasz swoje szanse na przybranie na wadze.

Stres, prawdziwy winowajca

Podobnie jak w przypadku dużej ilości snu, zmniejszenie stresu jest kolejnym ważnym elementem zdrowego stylu życia. Nie muszę zagłębiać się w to, jak wszyscy żyjemy w ogromnym stresie. Wszyscy to wiecie. Gdy tylko rano otworzymy oczy, możemy być narażeni na stresujące sytuacje, gdy czytamy najnowsze nagłówki, biegamy, przygotowując dzieci do szkoły lub wybiegamy z domu, ponieważ spóźniamy się na spotkanie. Ciało nie jest niewinnym obserwatorem, ale reaguje na tę intensywność uwalnianiem kortyzolu, hormonu stresu. Tak, zgadłeś – kortyzol może spowolnić metabolizm, ponownie utrudniając utrzymanie kilogramów z dala od ud i pośladków. Stres jest również przyczyną niegrzecznych apetytów na coś słodkiego lub bogatego w tłuszcz. Po ciężkim dniu pełnym problemów, wieczorem nagradzamy się lodami czekoladowymi, najsłodszym, wysokotłuszczowym jedzeniem, jakie kiedykolwiek wymyślono.

Wiesz, co teraz powiem. Każdy musi włączyć techniki redukcji stresu do zdrowego stylu życia. Wszyscy musimy zaakceptować, że żyjemy w stresie. Stres nie znika, bez względu na to, jak bardzo tego chcielibyśmy. Musimy dowiedzieć się, jak zmniejszyć negatywne skutki całego tego napięcia.

Udział w zajęciach redukujących stres może być również świetną zabawą. Możesz zapisać się na siłownię, pojeździć na rowerze z przyjaciółmi, zająć się boksem i nie tylko. Joga, Tai Chi Ch’uan i medytacja to do tego fantastyczne dyscypliny. Niektórzy ludzie uważają, że zajęcia takie jak robienie na drutach, malowanie lub ogrodnictwo pomagają im pozbyć się stresu. Znajdź coś, co Ci odpowiada.

Róg Obfitości Wyborów

Trzymaj lodówkę i spiżarnię pełne zdrowej żywności. Od lat badania nad odżywianiem dowodzą, że najzdrowsza żywność pochodzi z królestwa roślin. Te produkty są zwykle bardzo bogate w błonnik, pełne fitoskładników i mają niską zawartość tłuszczu. Oprzyj swoją dietę na produktach pełnoziarnistych, sojowych, roślinach strączkowych, orzechach, nasionach, owocach i warzywach. Owoce morza, mądrze dobrane, są zdrowe dla serca. Jeśli jesteś mięsożercą, jedz małe, chude porcje. Wybrane ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, te życiodajne artykuły spożywcze są po prostu niskokaloryczne.

Żucie i prawidłowe trawienie — klucz
Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak jesz? Do prawidłowego trawienia musimy dokładnie przeżuwać. W ten sposób ślina może rozpocząć proces trawienia w jamie ustnej. Dokładne żucie spowoduje spowolnienie i nie połykanie jedzenia. Najprawdopodobniej z każdym posiłkiem będziesz jeść mniej, co znowu pomoże ci spożywać mniej kalorii.
Gdy poprawisz niektóre swoje nawyki, możesz napotkać nowe wyzwania. Pamiętaj zawsze, gdy musisz podjąć decyzję, wybierz zdrowszą alternatywę, nawet jeśli jest to trudny wybór. Jedzenie poza domem z przyjaciółmi może stać się skomplikowane, gdy zaczniesz zmieniać swój sposób postępowania. Możliwe, że w przeszłości jedzenie w restauracji oznaczało zamawianie jedzenia, które mogło być smażone w głębokim tłuszczu lub bardzo bogatego w tłuszcze. Teraz nie jesz w ten sposób, ale twoi przyjaciele nadal to robią. Rób to, co jest najlepsze dla twojego zdrowia i nie poddawaj się presji otoczenia. Częścią zdrowego stylu życia jest zaufanie do siebie.

Trwała utrata wagi
Prowadzenie zdrowego trybu życia to codzienna odpowiedzialność, która przynosi wiele korzyści, z których jedną może być trwała utrata wagi. Mam nadzieję, że podzielisz się tym sekretem, aby wiadomość się rozeszła. Może wtedy otyłość nie będzie takim problemem.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...