UmysłNowa definicja przyjaźni: czy jesteś gotowy na kolejny krok? *

Nowa definicja przyjaźni: czy jesteś gotowy na kolejny krok? *

Nowa definicja przyjaźni: czy jesteś gotowy na kolejny krok? *

Jeśli zapytasz rodziców i dziadków, co to znaczy być przyjacielem, ich odpowiedzi mogą być zupełnie inne niż to, jak ty to rozumiesz. Kiedyś to słowo było zarezerwowane dla najbliższych tobie osób, tych, którzy nie tylko znali prawdziwego Ciebie, ale także przyjmowali wszystkie Twoje dziwactwa i nie bali się powiedzieć Ci prawdy podczas zażartej dyskusji.

[subscribe_to_unlock_form]

W erze mediów społecznościowych „przyjaciół” możesz mieć setki, a nawet tysiące. Ci znajomi lubią oglądać twoją dobrą stronę, po prostu interesując się Twoimi postami. Proste „polubienie” zdjęcia może pozornie przenieść tę osobę na „wyższy poziom” relacji, a udostępnienie Twojego posta lub przesłanie go dalej – to już przyjaźń po grób! Nie tak szybko. W rzeczywistości duża liczba znajomych w mediach społecznościowych może wprowadzać nas w błąd. Do ilu z tych znajomych mógłbyś zadzwonić albo wysłać błyskawiczną wiadomość o pierwszej w nocy, gdy utknąłeś na poboczu z przebitą oponą?


Może prawdziwym testem bliskości jest wyobrażenie sobie siebie w piżamie, bez makijażu, stojącego w salonie w otoczeniu tych wszystkich „przyjaciół”. Jeśli ta myśl wywołuje u ciebie niepokój, to nie jesteś sam. Większość ludzi publikuje tylko to, co pokazuje jak chcieliby być widziani przez innych. Niestety, to tylko pogłębia tę dychotomię u podstaw samej istoty przyjaźni. Ale ponieważ nie zapowiada się, abyśmy mieli przestać używać tego słowo, być może dobrze byłoby zacząć rozróżniać kilka kategorii ważnych dla nas osób.


Poziom 1 — Przyjaciel (tylko z nazwy)
Prawdopodobnie wszyscy mamy ich wiele, więcej, niż możemy sobie wyobrazić, jeśli połączymy Facebooka, Instagram, Linkedin i inne platformy społecznościowe. Wielu z nich to przyjaciele tylko z nazwy. Niektóre z tych osób mógłbyś nawet nie rozpoznać, mijając ich na ulicy. Większość z nich to tak naprawdę „znajomi znajomych”, ktoś z twojej branży lub z kim łączą cię wspólne zainteresowanie.


Poziom 2 – Znajomy
Każdy z nas może w mediach społecznościowych przejrzeć listę znajomych i znaleźć kilka osób, z którymi nie są najbliższymi kumplami, ale mogliby przyjść na Twoją na imprezę lub jakieś większe wydarzenie. Na tym poziomie ta osoba nie tylko wiedziałaby, kim jesteś, ale prawdopodobnie przyjmie też Twoje zaproszenie.


Poziom 3 – Przyjaciel od wielkiego dzwonu
Lubię nazywać to „półroczną paczką”. Są to znajomi, których widujesz około dwa razy w roku i świetnie się z nimi bawisz, ale nie masz potrzeby ponownego kontaktu po spotkaniu. Możecie naprawdę interesować się swoim życiem, ale zainteresowanie to jest dosyć powierzchowne, co oznacza, że ​​możecie nadrobić zaległości, odejść i zadzwonić do siebie w dowolnym momencie, nawet po upływie wielu miesięcy. Na tym poziomie najprawdopodobniej znacie swoje numery.

Poziom 4 – Dobry kumpel
Na tym poziomie znajduje się większość „właściwych” przyjaźni. Jeśli dojdziesz do niego, znalazłeś prawdziwego przyjaciela, takiego, jakiego na myśli mają twoi rodzice. Znajomi, którzy osiągnęli ten poziom, zazwyczaj wiedzą o Tobie wystarczająco dużo, aby przewidzieć Twoje zamówienie w restauracji lub pamiętać Twoją tygodniową rutynę. Nie raz widzieli Cię bez makijażu lub w najgorszym nastroju. Nie tylko wymieniliście się numerami telefonu, ale najpewniej znajdziecie je w na liście ostatnich połączeń.


Poziom 5 — Największa bliskość
W tym miejscu znajdziesz większość par małżeńskich, zwłaszcza jeśli są one w dobrym, długotrwałym związku. Ten poziom oznacza dzielenie się sekretami, spazmatyczne łkanie na kolanach drugiej osoby, skakanie w górę i w dół w chwilach radości, ratowanie życia, oddawanie ostatniego grosza. Przyjaźń na tym poziomie daje nam sens życia.

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie pomyślałeś o swoich przyjaciołach. Może usiadłeś i ponownie oceniłeś to, co publikujesz w mediach społecznościowych. Możesz nawet uśmiechnąłeś się na myśl o przyjacielu na jednym z najwyższych poziomów. Ale to, o czym być może nie pomyślałeś, to miejsce, jakie zajmujesz w życiu innych. Patrząc na poprzednie dwa lata, zadaj sobie pytanie, czy w ostatnim czasie zatrzymałeś się i poświęciłeś czas na pielęgnowanie swoich relacji.

Czy jesteś gotowy, aby wejść na kolejny poziom?

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...