FitnessObudowa kwasu mlekowego *

Obudowa kwasu mlekowego *

Obudowa kwasu mlekowego *

Jeśli kiedykolwiek ćwiczyłeś swoje ciało do tego stopnia, że ​​czułeś, jak Twoje mięśnie płoną, to doświadczyłeś nagromadzenia się kwasu mlekowego.
Dlaczego tak się dzieje…
Podczas ćwiczeń glukoza jest spalana i uwalniana w postaci energii. Jednym ze związków, które powstają podczas tego procesu, jest pirogronian i jeśli nie ma wystarczającej ilości tlenu, aby go stale usuwać, część z nich zamienia się w kwas mlekowy.

[subscribe_to_unlock_form]


Nagromadzenie kwasu mlekowego zwykle występuje podczas treningu beztlenowego lub podczas długich okresów treningu aerobowego, kiedy mięśnie pracują z taką intensywnością, że zapotrzebowanie na tlen ostatecznie nie może zostać zaspokojone, czego kulminacją jest nadmiar kwasu mlekowego. Efektem końcowym jest silne pieczenie mięśni.
Naturalnie, ponieważ uczucie pieczenia wzrasta tylko po osiągnięciu niewydolności mięśnia, często przyjmuje się, że mięsień uległ awarii z powodu kwasu mlekowego. Od tamtego czasu okazało się, że to nieprawda, a prawda jest wręcz przeciwna: kwas mlekowy faktycznie pomaga utrzymać ruchy mięśni, gdy są one zmęczone, a jedynym powodem, dla którego mięśnie zawodzą, jest to, że zużyły swoje zapasy glikogenu.

Prawda o nagromadzeniu kwasu mlekowego i bólu odczuwanym w następnych dniach.
Nagromadzenie kwasu mlekowego nie jest przyczyną silnego bólu mięśni i sztywności po treningu. Kwas mlekowy w rzeczywistości rozprasza się bardzo szybko i nie jest w stanie spowodować tak trwałych uszkodzeń.
Wciąż mało znaną, prawdziwą przyczyną takiego bólu po treningu jest DOMS, czyli opóźniona bolesność mięśni – ból nerwowy spowodowany mikro-naderwaniami i stanem zapalnym włókien mięśniowych i ścięgien, często wynikający z intensywnego treningu.
Niewielka ilość DOMS-ów jest właściwie dobrym znakiem, że przeciążyłeś się i spowodowałeś stres w mięśniach. Ciężkie DOMS-y – które mogą być prawie wyniszczające – są wyraźnym znakiem, że posunąłeś się za daleko i chcesz ponownie ocenić sposób, w jaki trenujesz.

Zmniejszenie bólu DOMS
Jedną z rzeczy, które odkryłem, gdy doświadczyłem DOMS, jest to, że niektóre lekkie ruchy, rozciąganie, masaż lub ćwiczenia fizyczne mogą czasami pomóc złagodzić ból i rozluźnić sztywność, zwiększając przepływ krwi do mięśni. Również chodzenie w wodzie jest dobre dla złagodzenia bólu, ponieważ mięśnie są delikatnie ćwiczone podczas wspierania przez wodę. Możesz także poeksperymentować z okładami grzewczymi i lodem, jeśli dolegliwości są dotkliwe.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...