ZdrowieZdrowieOczyszczające Podstawy Natury*

Oczyszczające Podstawy Natury*

Oczyszczające Podstawy Natury*

„Czy znasz kraj, w którym kwitną drzewa cytrynowe?” – Goethego

[subscribe_to_unlock_form]

Wiosna to pora ożywienia. Jeśli praca lub życie cię przytłacza, pozwól, by energetyzator natury cię podniósł. Cytryna (Citrus limon) to doskonały olejek eteryczny typu pick-me-up, który, jak się uważa, oczyszcza umysł i podnosi ducha. Aromaterapia to sztuka i nauka wykorzystywania olejków eterycznych pozyskiwanych z aromatycznych roślin w celu stworzenia dobrego samopoczucia. Możesz nawet zrobić „zielone” sprzątanie za pomocą świeżego i czystego, pachnącego olejku z cytryny.

Zwróć się do natury po orzeźwienie

Spójrz na drzewa, aby obudzić umysł i ciało. Dlaczego nie wybrać energetyzującej cytryny – olejek pozyskuje się ze skórki owocu. Potrzeba około 3000 cytryn, aby wyprodukować tylko 2,5 funta czystego olejku cytrynowego.

Pam Conrad, certyfikowana aromaterapeutka kliniczna, konsultantka terapii uzupełniającej i założycielka Aromas for HealingTM (aromasforhealing.com), studiowała zaawansowaną aromaterapię z jednymi z wiodących ekspertów medycznych w tej dziedzinie. Conrad zauważa: „Cytryna działa antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo”. Oprócz przyjemnego zapachu „Właściwości terapeutyczne zapewniają ochronę przed infekcjami, stanowiąc alternatywę dla syntetycznych chemicznych środków czyszczących”, zauważa Conrad. Cytrynę stosowano nawet w europejskich szpitalach. Conrad opracowuje obecnie kliniczne programy aromaterapii w różnych szpitalach poprzez edukację pielęgniarek (położnictwa, onkologii i opieki hospicyjno-paliatywnej), a także doradztwo i rozwój produktów z apteką Wellspring w Szpitalach Miejskich.

Podstawowe sposoby, w jakie cytryna może energetyzować

Jeszcze więcej! „Wdychanie olejku cytrynowego to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na poprawę nastroju i zwiększenie energii” – mówi Conrad. Możesz to osiągnąć za pomocą dyfuzora, osobistego inhalatora lub kropli na chusteczkę. Badanie opublikowane w Journal of University of Occupational and Environmental Health (UOEH, 2005) ujawniło, że „używanie cytrynowego zapachu w środowisku pracy łagodziło zmęczenie i zapewniało wigor”. Oto alternatywa: miej przy sobie pojemnik z olejkiem cytrynowym i zaczerpnij z niego, gdy poczujesz, że twój organizm się wyczerpuje.

Orzeźwienie to znak rozpoznawczy cytryny, znany ze swoich właściwości pobudzających i rewitalizujących. Olej przeznaczony jest do celów zewnętrznych i nie jest stosowany wewnętrznie. Wesoły zapach cytryny na chłodnej wiosennej bryzie może wysłać promyk błogości. Cytryna dobrze łączy się z niektórymi innymi esencjami, takimi jak imbir i lawenda.

Sprawdź etykietę. Słowo „zapach” ogólnie wskazuje na użycie sztucznych perfum. Zamiast tego wybierz wysokiej jakości 100-procentowe olejki eteryczne o jakości terapeutycznej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...