Zdrowie8 kroków, które możesz podjąć, aby zwalczyć stres oksydacyjny (podstawową przyczynę wszystkich...

8 kroków, które możesz podjąć, aby zwalczyć stres oksydacyjny (podstawową przyczynę wszystkich chorób)*

8 kroków, które możesz podjąć, aby zwalczyć stres oksydacyjny (podstawową przyczynę wszystkich chorób)*

Thomas E. Levy, MD, JD, autor Hidden Epidemic


Zwiększony stres oksydacyjny jest źródłem wszystkich chorób. Prowadzi między innymi do chorób układu krążenia, zapalenia stawów, różnych nowotworów i wielu innych. Tutaj ujawniam osiem kroków, które pomogą Ci zatrzymać stres oksydacyjny.


W dzisiejszych czasach ludzie wydają się chorować na prawo i lewo, i nie jest jasne dlaczego. Większość z nas zna przynajmniej jedną osobę, która przeszła atak serca, odważnie walczyła z rakiem piersi lub zmagała się z inną groźną chorobą, taką jak choroba Alzheimera czy Parkinsona. Podczas gdy wielu z nas stresuje się i martwi, że stanie się ofiarą śmiertelnego kryzysu zdrowotnego, czujemy się w dużej mierze bezsilni w walce z przeznaczeniem. Choroby są znacznie mniej przypadkowe, niż chcielibyśmy sądzić – i możemy zrobić wiele, aby im zapobiec. Każda choroba sprowadza się do jednego czynnika: zbyt dużego stresu oksydacyjnego.
Utlenianie jest normalnym składnikiem zdrowej aktywności metabolicznej organizmu. Ale dzięki naszemu niezdrowemu stylowi życia stan podwyższonego stresu oksydacyjnego (IOS) staje się normą. To jest źródło wszelkich chorób. Każdy, kto chce zachować zdrowie, powinien jak najszybciej znajdować i eliminować wszystkie nowe źródła stresu oksydacyjnego.


Co zaskakujące, największym źródłem IOS są toksyny spowodowane ukrytymi infekcjami zębów, w szczególności zainfekowanymi zębami, dziąsłami i migdałkami. W rzeczywistości badania pokazują, że zęby leczone kanałowo i chronicznie zainfekowane dziąsła powodują co najmniej 90 procent zawałów serca i 70 procent raka piersi. Leczenie tego rodzaju infekcji w jamie ustnej jest ważnym krokiem w zmniejszaniu obciążenia toksycznego (a tym samym zmniejszaniu IOS). Ale jest też wiele innych sposobów na powstrzymanie napływu toksyn obecnych w organizmie.

Jeśli potrafisz lepiej zapobiegać sianiu spustoszenia w organizmie przez nowe toksyny, znacznie zmniejszysz ryzyko wystąpienia chorób… wszystkich chorób. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć ilość toksyn i obniżyć poziom stresu oksydacyjnego.


Zidentyfikuj i wyeliminuj przewlekłe infekcje (większość jest w jamie ustnej!). Infekcje zębów są istotnym źródłem toksyn związanych z patogenami. Infekcje te są bezobjawowe i często nie są widoczne na standardowym zdjęciu rentgenowskim. Można je jednak zobaczyć za pomocą obrazowania rentgenowskiego 3D. Zalecam wykonanie podstawowej oceny fizycznej i prześwietlenia 3D jamy ustnej. Z biegiem czasu można wykorzystać ten podstawowy wynik do wskazania obecności nowych infekcji w korzeniach zębów.
Zmierz poziom białka C-reaktywnego (CRP). Białko C-reaktywne to białko w osoczu, które wskazuje na poziom stanu zapalnego w organizmie. Chociaż normalny zakres dla tego testu wynosi zwykle 0-3, Twoje CRP powinno być w idealnym przypadku znacznie poniżej 1. Wszystko, co jest wyższe wskazuje na zwiększony poziom stresu oksydacyjnego.


Zrównoważ swoje hormony. Niski poziom estrogenu u kobiet, testosteronu u mężczyzn i hormonów tarczycy zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet powoduje wzrost stresu oksydacyjnego. A kiedy stres oksydacyjny jest zwiększony w całym ciele, wszelkie ogniskowe infekcje obecne w zębach i dziąsłach są bardziej podatne na przerzuty. Dlatego ważne jest, aby przez cały czas utrzymywać poziom tych hormonów w normalnym zakresie.


Prawidłowe funkcjonowanie tarczycy jest szczególnie ważne w normalizowaniu poziomu stresu oksydacyjnego. Tradycyjne testy tarczycy niezawodnie diagnozują tylko ekstremalne problemy z tarczycą i pomijają bardziej subtelne formy dysfunkcji. Pacjenci powinni prosić o wykonanie testów T3 i odwróconych T3, aby prawidłowo przeanalizować stan swojej tarczycy. Wiele osób potrzebuje suplementacji T3, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie ciała.
Przyswajaj mikroelementy, spożywając zmiksowane koktajle. Standardowa amerykańska dieta składa się z wysoko przetworzonej żywności, której brakuje korzystnych mikroelementów. Co więcej, ze względu na pogorszenie stanu zdrowia jelit, wiele osób nie trawi w pełni spożywanej żywności, która następnie gnije i tworzy mnóstwo toksycznych produktów ubocznych przemiany materii. Aby zwalczyć słabe trawienie i uzyskać jak najwięcej wartości odżywczych z pożywienia, zalecam codzienne rozdrabnianie różnych świeżych owoców i warzyw, najlepiej organicznych, w bogaty w składniki odżywcze koktajl. Gwarantuje to, że w ten sposób przyjmiesz najwięcej mikroelementów, co chroni przed IOS.

Trzymaj się z dala od suplementów wapnia. Pomimo popularności w leczeniu osteoporozy, suplementacja wapnia po prostu nigdy nie jest dla ciebie dobra i należy jej unikać. Kiedy poziom witaminy D jest odpowiednio dostosowany, dostarczasz cały potrzebny wapń w swojej diecie.

Unikaj również dużych ilości żelaza i miedzi. Oprócz wapnia żelazo i miedź są jednymi z najbardziej toksycznych składników odżywczych. Są niezbędne do życia w ograniczonej dawce, ale stają się niebezpieczne w większych ilościach. Nigdy nie powinieneś przyjmować suplementu żelaza, chyba że masz niedokrwistość wynikającą z niedoboru żelaza. Ponadto nigdy nie należy spożywać pokarmów wzbogaconych tymi składnikami odżywczymi. (Czytaj etykiety – wiele przetworzonych produktów spożywczych zawiera dodatek żelaza!)

Zachowaj ostrożność w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W przeciwieństwie do witamin rozpuszczalnych w wodzie, które wykazują niewielką lub żadną toksyczność. Poziom witamin A, D i E może w końcu zostać doprowadzony do poziomu toksycznego, ponieważ witaminy te stają się coraz bardziej skoncentrowane w wątrobie i tkankach tłuszczowych organizmu. Zalecam zachowanie ostrożności przy suplementacji ich dużymi dawkami. Suplementacja witaminy D wymaga wykonania pewnych badań krwi, aby upewnić się, że dawkowanie jest prawidłowe. (Jednak witamina K jest jedyną witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, która nie jest toksyczna)

„Wypóć” swoje toksyny w saunie na podczerwień daleką. Pocenie się to mało znany sposób na bezpieczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Wiele leków chelatujących wyciąga toksyny z tkanek, ale nie usuwa ich w pełni z organizmu. Może to spowodować nowy toksyczny efekt toksyn, ponieważ te toksyny mobilizują się i przemieszczają do nowych tkanek. Ale pocenie się pomaga w detoksie.

Sauna na podczerwień jest dobra w usuwaniu toksyn ze względu na sposób, w jaki sauna nagrzewa ciało. Jednak ćwiczenia aerobowe – i pocenie się spowodowane ćwiczeniami aerobowymi – są również doskonałym sposobem na detoksykację.

Chronicznie zwiększony stres oksydacyjny może być zły, jeśli nie jest kontrolowany. Ale na szczęście istnieje wiele świetnych sposobów na zwalczenie go. W kilku prostych krokach możesz obniżyć ładunek toksyczny i powstrzymać stres oksydacyjny, który w innym przypadku mógłby stać się śmiertelny.

O autorze:
Thomas E. Levy, MD, JD, jest autorem Ukrytej epidemii: ciche infekcje jamy ustnej powodują większość ataków serca i raka piersi (MedFox Publishing, 2017, ISBN: 978-0-983-77287-3, 29,95 USD). Jest dyplomowanym kardiologiem i prawnikiem oraz autorem 10 innych przełomowych książek medycznych, w tym Curing the Incurable: Vitamin C, Infectious Diseases i Toxins; Panaceum pierwotne; i Śmierć przez wapń. Jest jednym z czołowych ekspertów ds. witaminy C na świecie, często prowadzi wykłady na konferencjach medycznych i dla grup ludzi na całym świecie na temat właściwej roli witaminy C i innych antyoksydantów w optymalizacji protokołów leczenia najczęstszych przewlekłych chorób zwyrodnieniowych, w tym choroby serca, nowotwory i zaawansowane przewlekłe infekcje, takie jak borelioza. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.medfoxpub.com.


Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...