UmysłPamiętaj o dobrej zabawie!*

Pamiętaj o dobrej zabawie!*

Pamiętaj o dobrej zabawie!*

Phil, menedżer w firmie technologicznej, szczyci się zaangażowaniem w swoją karierę. Za jedną ze swoich mocnych stron uważa rygorystyczną samodyscyplinę i tego samego oczekuje od swoich podwładnych, prywatnie marszcząc brwi na takie „bzdury” w miejscu pracy, jak torty urodzinowe i przyjęcia biurowe. Phil wyjeżdża na wakacje raz w roku, tylko dlatego, że jest to obowiązkowe. Zawsze wybiera atrakcyjne miejsca, ponieważ pracuje tak ciężko i uważa, że zasługuje na bogatą nagrodę. Phil podróżuje ze swoim aparatem, skrupulatnie rejestrując każdy wspaniały zachód słońca, wspaniały widok i atrakcję turystyczną, aby mieć dokładny zapis wszystkich swoich doświadczeń.

[subscribe_to_unlock_form]

Kiedy jego wakacje dobiegają końca i wraca do pracy, Phil przegląda wszystkie swoje zdjęcia i jest zaskoczony, że ledwo przypomina sobie wrażenia z całej tej „zabawy”, którą rzekomo miał. Zastanawia się, dlaczego tak jest i czego mu brakuje. Po pewnym namyśle Phil uświadamia sobie, że był tak zajęty osiąganiem celów i spełnianiem wymagań, zarówno w pracy, jak i na wakacjach, że zapomniał, jak się bawić. Zastanawia się, czy naprawdę wie, czym jest zabawa.
Zabawa to postawa, stan bycia; to żartobliwość, radość lub rozrywka. Zabawa może Cię zainspirować, zmotywować i wzmocnić do zmiany postawy, reakcji i postrzegania siebie. Zabawa i poczucie humoru szybciej doprowadzą Cię do celu, a po drodze zapewnią Ci inspirację, motywację i dobre samopoczucie. Jeśli dobrze się bawisz, zwiększasz poziom neuroprzekaźników „dobrego samopoczucia” w mózgu – dopaminy, serotoniny itp. Kiedy tak się dzieje, wzmacniasz się, by ogólnie czuć się lepiej; przekonasz się, że o wiele łatwiej jest być kreatywnym, energicznym i empatycznym, kiedy czujesz się dobrze.


Pamiętaj, że zabawa nie jest czymś, czego szukasz poza sobą. To coś, co posiadasz, obejmujesz i rozwijasz w sobie, kiedy żyjesz w chwili obecnej. Łatwo jest pomyśleć, że zabawa i szczęście to rzeczy, których możesz chcieć, aby ci się przydarzyły — rzeczy, które pochodzą z zewnętrznego źródła, takiego jak wakacje lub nowy samochód — ale jest to błędne przekonanie. Sprawiasz, że zabawa się dzieje. To od Ciebie zależy, czy będziesz cieszyć się życiem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podnieść poziom radości

Rozwiń swoją umiejętność „bycia w tej chwili”. Pozwól swojemu wnętrzu się przebudzić i rozpoznać czyste piękno bycia żywym. Używaj wdzięczności, aby budować swój entuzjazm do życia i pozostań w tej postawie, gdy zbliżasz się do każdego zadania, przeszkody lub okazji. Daj sobie przyzwolenie, aby całym sercem cieszyć się każdą chwilą bez osądzania. Baw się dobrze, rozluźnijsię. Wypij łyk z fontanny młodości: dzieci, które nie zostały jeszcze zaprogramowane na rozróżnienie między pracą a zabawą, nieustannie odkrywają i cieszą się cudem życia. Możesz zrobić to samo, bez względu na wiek metrykalny. Wszystko zależy od twojej percepcji.
Wyrwij się z rutyny i rozpocznij zabawę. Spróbuj nauczyć się nowego języka, sportu lub gry. Idź na film, którego normalnie byś nie oglądał. Wypróbuj zupełnie inną drogę do lub z pracy. W pracy rób krótkie przerwy w rutynie: co jakiś czas w ciągu dnia wyskakuj z za biurka, rozciągaj się i poruszaj, nawet ryzykując, że poczujesz się trochę głupio. Odwiedź park rozrywki i przejedź się kolejką górską, diabelskim młynem lub karuzelą. W domu przestawiaj meble lub spróbuj ugotować nowy, egzotyczny przepis. Weź lekcje tańca. Twój iloraz zabawy i radości mnoży się wykładniczo.


Zbuduj swoją zabawną sieć. Znajdź ludzi, z którymi możesz się dobrze bawić, ludzi, z którymi możesz być sobą, ludzi, którzy mogą odpuścić i wypróbować nowe czynności, metody i techniki. Kiedy znajdziesz ludzi, którzy cenią sobie zabawę, radość i śmiech pozostań z nimi w kontakcie i poszukaj więcej osób, które możesz dodać do swojej „fajnej sieci”. Samotność i izolacja to pewne sposoby na stłumienie poczucia zabawy, więc upewnij się, że poszerzasz zakres swoich doświadczeń społecznych w czasie rzeczywistym, a nie w sensie cyfrowym. Tak, media społecznościowe mogą być zabawne, interesujące i pomocne, ale nic nie zastąpi prawdziwych kontaktów towarzyskich na żywo, a ludzie w Twojej sieci będą wspierać i pobudzać Twoją praktykę zabawy.


Świętuj śmiech. Kiedy ostatnio śmiałeś się tak mocno, że płakałeś? Kiedy ostatnio śmiałeś się tak mocno, że bolały cię mięśnie? Uruchom swój silnik śmiechu – odwiedź klub komediowy, obejrzyj zabawny film lub program telewizyjny albo poczytaj humorystyczną książkę. Bądź jak dziecko z kimś komu ufasz. Rozpuść włosy, że tak powiem i zobacz, o ile zdrowszy, bardziej sympatyczny i spontaniczny się czujesz. Poczuj radość ze śmiania się z siebie i zawsze korzystaj z okazji, by śmiać się z innymi.

Weź lekcję z historii Phila. Łatwo jest być zbyt zaangażowanym w osiąganie celów lub spełnianie oczekiwań, przy których zapomina się dobrze bawić. Śmiać się, czuć się dobrze i bawić siebie i innych — to świadome działania i umiejętności, które można rozwijać, aż staną się drugą naturą.
Zabawa, śmiech i dobre samopoczucie poprawią zdrowie i wydajność, przyspieszą uczenie się i pamięć, zwiększą pewność siebie i pozwolą Ci osiągnąć jeszcze więcej, niż śniłeś. Tym, którzy przeżywają każdą chwilę z poczuciem zabawy i humoru, łatwiej jest tolerować, akceptować i bawić innych. Wzmocnij wszystkie swoje relacje dzięki nowej postawie. Pamiętaj, aby celebrować chwilę obecną, ciesząc się każdym aspektem życia a zabawa wprowadzi Cię w swój świat na nowo.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...