UrodaPielęgnacja skóry: 5 wskazówek dotyczących zdrowej skóry*

Pielęgnacja skóry: 5 wskazówek dotyczących zdrowej skóry*

Pielęgnacja skóry: 5 wskazówek dotyczących zdrowej skóry*

Dobra pielęgnacja skóry — w tym ochrona przeciwsłoneczna i delikatne oczyszczanie — może sprawić, że Twoja skóra będzie zdrowa i promienna.

[subscribe_to_unlock_form]Nie masz czasu na intensywną pielęgnację skóry? Nadal możesz się rozpieszczać, opanowując podstawy. Właściwa pielęgnacja skóry i zdrowy styl życia mogą pomóc opóźnić naturalne starzenie się i zapobiec różnym problemom skórnym. Zacznij od tych pięciu praktycznych wskazówek.

 1. Chroń się przed słońcem
  Jednym z najważniejszych sposobów dbania o skórę jest ochrona przed słońcem. Długotrwałe przebywanie na słońcu może powodować zmarszczki, plamy starcze i inne problemy skórne, a także zwiększać ryzyko raka skóry.

Dla najpełniejszej ochrony przeciwsłonecznej:

Użyj kremu przeciwsłonecznego. Używaj kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF co najmniej 15. Nakładaj go obficie i regularnie co dwie godziny — lub częściej, jeśli pływasz lub pocisz się.
Poszukiwania cienia. Unikaj słońca między 10 a 16, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze.
Nosić odzież ochronną. Zakryj skórę ciasno tkanymi koszulami z długimi rękawami, długimi spodniami i kapeluszami z szerokim rondem. Weź również pod uwagę dodatki do prania, które zapewniają odzieży dodatkową warstwę ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym na określoną liczbę prań lub specjalną odzież przeciwsłoneczną — która jest specjalnie zaprojektowana do blokowania promieni ultrafioletowych.

 1. Nie pal
  Palenie sprawia, że ​​skóra wygląda starzej i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Palenie zwęża maleńkie naczynia krwionośne w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry, co zmniejsza przepływ krwi i sprawia, że ​​skóra staje się bledsza. To również pozbawia skórę tlenu i składników odżywczych, które są ważne dla zdrowia skóry.

Palenie uszkadza również kolagen i elastynę — włókna, które nadają skórze siłę i elastyczność. Ponadto powtarzające się wyrazy twarzy, które wykonujesz podczas palenia — takie jak zaciskanie ust podczas wdechu i mrużenie oczu, aby nie dymić — mogą przyczyniać się do powstawania zmarszczek.

Ponadto palenie zwiększa ryzyko raka płaskonabłonkowego skóry. Jeśli palisz, najlepszym sposobem ochrony skóry jest rzucenie palenia. Zapytaj swojego lekarza o wskazówki lub zabiegi, które pomogą Ci rzucić palenie.

 1. Delikatnie traktuj swoją skórę
  Codzienne oczyszczanie i golenie może mieć negatywny wpływ na Twoją skórę. Aby było delikatnie:

Ogranicz czas kąpieli. Gorąca woda i długie prysznice lub kąpiele usuwają olejki ze skóry. Ogranicz czas kąpieli lub prysznica i używaj ciepłej — zamiast gorącej — wody.
Unikaj mocnych mydeł. Silne mydła i detergenty mogą usuwać olej ze skóry. Zamiast tego wybierz łagodne środki czyszczące.
Ostrożnie golić. Aby chronić i nawilżyć skórę, przed goleniem nałóż krem, balsam lub żel do golenia. Aby uzyskać jak najdokładniejsze golenie, użyj czystej, ostrej maszynki do golenia. Golić w kierunku, w którym rosną włosy, a nie pod włos.
Osuszyć. Po umyciu lub kąpieli delikatnie wklep lub osusz skórę ręcznikiem, aby pozostało na niej trochę wilgoci.
Nawilż suchą skórę. Jeśli Twoja skóra jest sucha, użyj kremu nawilżającego, który pasuje do Twojego rodzaju skóry. Do codziennego użytku rozważ krem ​​nawilżający zawierający SPF.

 1. Jedz zdrowo
  Zdrowa dieta może pomóc Ci wyglądać i czuć się najlepiej. Jedz dużo owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chudego białka. Związek między dietą a trądzikiem nie jest jasny, ale niektóre badania sugerują, że dieta bogata w olej rybny lub suplementy oleju rybnego oraz uboga w niezdrowe tłuszcze i przetworzone lub rafinowane węglowodany może powodować młodszy wygląd skóry. Picie dużej ilości wody pomaga utrzymać nawilżenie skóry.
 2. Zarządzaj stresem
  Niekontrolowany stres może sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa i wywołać trądzik oraz inne problemy skórne. Podejmij kroki, aby poradzić sobie ze stresem. Wysypiaj się, ustalaj rozsądne limity, zmniejsz listę rzeczy do zrobienia i znajdź czas na to, co lubisz. Powikłania stresu mogą być bardziej dramatyczne, niż się spodziewasz.
Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...