FitnessPilates, dobry podkład dla dzieci *

Pilates, dobry podkład dla dzieci *

Pilates, dobry podkład dla dzieci *

Jako dziecko Joseph Pilates był słaby i chorowity. Był zdeterminowany, aby wzmocnić i zadbać o swoje ciało, dlatego opracował serię ćwiczeń, które mają poprawić jego zdrowie. Jego program ćwiczeń wydaje się być pod wpływem jogi, filozofii Zen i zapożyczonych ćwiczeń.
Od starożytnych Rzymian i Greków. Jest ojcem Pilates, formy ćwiczeń, która zyskała na popularności i jest najbardziej rozpoznawalna w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Jako młody nastolatek, gdy przebywał z innymi obywatelami niemieckimi w obozie dla internowanych podczas I wojny światowej w Anglii, Joseph Pilates wprowadził swoje ćwiczenia, aby pomóc im zachować siły i odeprzeć choroby w najbardziej stresującym okresie w historii. Pilates opracował również ruchy do ćwiczeń na podłodze i na macie. Tam eksperymentował, tworząc różne aparaty ze sprężyn łóżka, które zapewniały pewien opór w formie. Metoda ćwiczeń zawiera techniki, które trenują ciało do pracy z umysłem. Dzięki serii technik rozciągania, oddychania i wzmacniania mięśni Pilates ma na celu poprawę elastyczności, siły i równowagi ciała.

[subscribe_to_unlock_form]

Dzieci: Inspiracja do metody Pilates
Pilates został zainspirowany elastycznością, siłą i łatwością ruchu dzieci, aby zbadać fazy rozwoju dziecka, w których niemowlęta rozwijają kontrolę mięśni i stabilność rdzenia. Wykorzystał tę wiedzę jako podstawę do zaprojektowania i uporządkowania swojego programu ćwiczeń w sposób, który odpowiada rozwojowi motorycznemu dziecka. Zrozumienie rozwoju motorycznego stanowi podstawę rutynowych ćwiczeń dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.
Chociaż Pilates może być świetną formą ćwiczeń o niskim wpływie, Pilates nie jest treningiem sercowo-naczyniowym i nie jest przeznaczony do samodzielnego utraty wagi. Może wspomagać odchudzanie, gdy towarzyszy mu dobrze zbilansowana, dokładnie monitorowana dieta. Uczestnictwo w aktywności, która faktycznie spala więcej kalorii niż spożywasz każdego dnia, dzięki czemu zdrowa dieta jest równie ważna jak wybrana przez Ciebie forma ćwiczeń.

Joseph wraz z żoną Clarą, pielęgniarką specjalizującą się w rehabilitacji, uważali, że większość z nas nadmiernie rozwija silniejsze grupy mięśniowe, co prowadzi do złej postawy i niewspółosiowości kręgosłupa. Przywracając równowagę małym i dużym grupom mięśni, ćwiczący uzyskują strukturalnie zdrowe i sprawne ciało. Ze względu na nacisk na równowagę i płynność ruchu oraz jego korzenie w rehabilitacji, Pilates to doskonały trening dla prawie każdego. To wiele wyjaśnia o popularności Pilates – uczestnicy mogą zacząć na każdym poziomie sprawności. Ponieważ nie jest to tylko metoda rehabilitacji, wielu sportowców i tancerzy wdrożyło Pilates jako część swojego programu treningowego.

Pilates to świetna forma ćwiczeń, ponieważ łączy w sobie kontrolę, precyzję, płynność, oddech i siłę. Podąża za serią ćwiczeń, takich jak Tai Chi, joga i sztuki walki, w których sekwencje przechodzą jedna w drugą, promując skupienie. Czasami uczestnicy używają piłki do ćwiczeń i/lub ramy przypominającej łóżko, zwanej uniwersalnym reformatorem. Dzieci mogą bawić się tą formą ćwiczeń i być wspólnym doświadczeniem z innymi osobami w każdym wieku. Ćwiczenie Pilates jest podstawą do rozwijania elastyczności, siły i dyscypliny do udziału w drużynach sportowych i innych aktywnościach opartych na układzie krążenia. Dzieci stosujące tę formę ćwiczeń będą miały energię, aby lepiej radzić sobie w szkole.
Ze względu na swoją popularność zajęcia Pilates można znaleźć w ośrodkach rekreacyjnych i na siłowniach w całym kraju. Dużą popularnością cieszą się również zajęcia pilates-jogi fusion. Zaangażuj swoją rodzinę we wspaniałą aktywnosć i ćwiczcie razem.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...