JedzeniePonad połowa produktów kosmetycznych sprzedawanych w USA jest teraz wegańska*

Ponad połowa produktów kosmetycznych sprzedawanych w USA jest teraz wegańska*

Ponad połowa produktów kosmetycznych sprzedawanych w USA jest teraz wegańska*

[subscribe_to_unlock_form]

Liczba wegan w Stanach Zjednoczonych wzrosła aż o 600% w ciągu zaledwie trzech lat, a odsetek populacji określanej jako „weganie” skoczył z 1% do 6%[1] – to obecnie ponad 19,5 miliona mieszkańców USA żyjących według stylu życia opartego na roślinach. Ponadto wyszukiwane hasło „wegańskie” wyprzedziło wyszukiwania Google, zostawiając w tyle takie terminy, jak „bezglutenowy”, „wegetariański” i „bezmleczny”.

Ilość wyszukiwań hasła „wegańskie piękno” w Stanach Zjednoczonych wzrosła prawie dwukrotnie w przedziale czasu pomiędzy grudniem 2016 r. a grudniem 2017 r. [2] W 2018 r. liczba kliknięć w wyszukiwarkę i ogólny popyt na wegańskie piękności nadal rosły. W rzeczywistości w całej Ameryce Północnej ponad 60% populacji twierdzi, że częściej używa kosmetyków wegańskich niż standardowych produktów kosmetycznych [3]. Pokazuje to, że konsumenci stali się bardziej świadomi wybieranych produktów, tego, z czego są wykonane i skąd pochodzą, a także wpływu, jaki ich wybory mają na środowisko.

Zagłębiając się w amerykański przemysł kosmetyków wegańskich, stwierdzono, że produkty do pielęgnacji skóry mają największy udział w rynku, stanowiąc 36% sprzedaży [4]. W The Body Shop w 2018 roku zakupiono w Stanach Zjednoczonych ponad 3 miliony produktów wegańskich, zarówno do pielęgnacji skóry, jak i innego rodzaju kosmetyków, co stanowi ponad 50% całkowitej liczby produktów The Body Shop sprzedawanych w samych Stanach Zjednoczonych.
Pragnienie konsumentów o przyjęciu bardziej świadomego etycznie reżimu kosmetycznego, wpłynęło na liczne prognozy odnośnie wzrostu globalnego rynku kosmetyków wegańskich. Przewiduje się, że osiągnie on olbrzymią wartość 20,8 miliarda dolarów do 2025 r. [5], a rok 2018 wydaje się nam sprzyjać…

[1] https://www.livekindly.co/veganism-america-soars
[1] https://trends.google.com/trends/explore?date=all&geo=GB&q=vegan%20beauty
[1] https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/vegan-cosmetics-market
[1] https://www.grandviewresearch.com/press-release/global-vegan-cosmetics-market
[1] https://www.livekindly.co/global-vegan-cosmetics-market-expected-to-reach-20-8-billion-by-2025-new-report-says/

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...