FitnessPracuj nad nastawieniem, a Twoje ciało podąży za nim*

Pracuj nad nastawieniem, a Twoje ciało podąży za nim*

Pracuj nad nastawieniem, a Twoje ciało podąży za nim*

Pierwszym krokiem do fitnessu jest zmiana nastawienia

Jeśli jesteś jak większość ludzi, wiesz, że powinieneś ćwiczyć, ale nie możesz znaleźć czasu, aby „po prostu to zrobić”. W naszym zagonionym, pełnym presji świecie mniej niż połowa dorosłych spełnia podstawowe zalecenie dobrego zdrowia: zgromadzić 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez większość dni w tygodniu. Niestety, więcej niż jedna czwarta prowadzi siedzący tryb życia — większość dni spędza na przesiadywaniu na fotelach.

Dlatego wyrzuciłem „słowo na ć” z ​​mojego słownictwa trenerów fitness. Zbyt wiele osób postrzega „ćwiczenia” jako ciężką, bolesną pracę – coś „dobrego dla ciebie”, do czego powinni zmusić się, jak do tofu lub paskudnego lekarstwa. Lub kojarzą ćwiczenia z negatywnymi doświadczeniami z przeszłości, takimi jak cierpienie przez „nauczyciela fitnessu z piekła rodem” lub znoszenie upokorzenia wynikającego z wyboru jako ostatniego w zespole.

Ten „lęk przed ćwiczeniami” potęguje nasza kultura rywalizacji, która sprawia, że ​​ludzie czują, że jeśli nie są wybitni w sporcie, nie zasługują na to, aby grać. Dla niektórych dyskomfort związany z ich postrzeganą nieadekwatnością do ćwiczeń wymyka się spod kontroli, więc myślą, że są zbyt bezkształtni, by nawet postawić stopę na siłowni – co jest jak myślenie, że w twoim domu jest zbyt duży bałagan, by zatrudnić sprzątaczkę.

Tak więc pierwszym krokiem do sprawności jest zmiana zdania: pozbądź się tych negatywnych – i fałszywych – pomysłów na ćwiczenia. W rzeczywistości radzę ludziom całkowicie zaprzestać używania ujemnie naładowanego słowa ćwiczenia. Zamiast tego użyj słowa „ruch” lub „aktywność fizyczna”.

Jeśli uważasz, że to tylko kwestia semantyki, pomyśl jeszcze raz. Właściwie jest to całkowita korekta nastawienia, która składa się z trzech części:

Przywróć Radość. Pamiętasz to uczucie z dzieciństwa, gdy szkolny dzwonek zadzwonił i wypuścił cię na plac zabaw, abyś skakał, huśtał się i robił to, czego zapragnęło twoje małe serce i ciało? Odzyskanie tej „radości ruchu” ma kluczowe znaczenie dla kształtowania się. Jak zauważył Freud w swojej słynnej „zasadzie przyjemności”, ludzie mają tendencję do robienia rzeczy, które sprawiają im przyjemność i unikania rzeczy, które przynoszą ból. Przestań więc postrzegać ćwiczenia jako „trening” i zacznij myśleć o nich jako o przerwie na zabawę – mile widzianej okazji, aby uwolnić swoje ciało z ograniczeń fotela. Znajdź przyjemne sposoby na poruszanie się – chodzenie, taniec, jazda na rowerze, pływanie – i zaplanuj tę przerwę regularnie na każdy dzień.


Tyłek w górę. Coś jest BARDZO nie tak ze społeczeństwem, w którym ludzie walczą o najbliższe miejsce parkingowe przy siłowni, gdzie chodzą na bieżni. Jednak ewoluowaliśmy do tej niezdrowej mentalności „oszczędzania pracy”, która skłania nas do siedzenia i zużywania jak najmniej energii – przebierania w bankach i fast foodach z oknami przejazdowymi i klikania. Jeśli chcesz dobrego zdrowia, musisz porzucić tę przestarzałą mentalność „naciskania przycisku” na rzecz podejścia do życia „oddolnego”. Znajdź sposoby, aby wstać z krzesła i poruszać się jak najwięcej przez cały dzień, a podejmiesz jeden z najlepszych, najbardziej praktycznych kroków, aby poprawić swoje zdrowie.


Coś jest lepsze niż nic. Zbyt wiele osób stosuje podejście „wszystko albo nic” do ruchu i uważa, że ​​cokolwiek mniej niż 30 minut aktywności fizycznej to strata czasu. Nieprawda! Jeśli nie masz 30 minut na ruch, trzy 10-minutowe lub sześć 5-minutowych podejść oferuje podobne korzyści. Idź po schodach zamiast jeździć windą, zaparkuj w najdalszym miejscu, wysiądź z metra przystanek wcześniej lub rzucaj piłką z dziećmi. Każdy krok, który podejmujesz, poprawia zdrowie.


Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że poruszanie się to coś więcej niż wygląd — regularna
aktywność fizyczna to kwestia życia i śmierci. Brak aktywności fizycznej jest przyczyną 2 milionów zgonów rocznie na całym świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia, która zauważa, że ​​siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym raka piersi, raka okrężnicy, cukrzycy typu 2 i chorób serca.

Więc następnym razem, gdy masz ochotę wcisnąć przycisk zamiast używać mięśni, dokonaj aktywnego wyboru – i przeznacz trochę czasu każdego dnia na wykonywanie ulubionej formy ruchu. Kiedy aktywność fizyczna jest fajna, zostanie zrealizowana.

O autorze

Carol Krucoff jest zarejestrowaną nauczycielką jogi, certyfikowanym trenerem osobistym i współautorką, wraz z Mitchellem Krucoffem, MD, książki „Leczenie ruchem: jak leczyć, łagodzić i zapobiegać powszechnym dolegliwościom za pomocą ćwiczeń”

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...