Dom & TyDom & TyProste wskazówki dla zapracowanych, jak utrzymać dom w czystości*

Proste wskazówki dla zapracowanych, jak utrzymać dom w czystości*

Proste wskazówki dla zapracowanych, jak utrzymać dom w czystości*

Nadążanie za sprzątaniem w domu może być trudne, jeśli masz napięty harmonogram, a tym bardziej, jeśli musisz również pracować. Dzieci, zwłaszcza młodsze i hałaśliwe, mogą jeszcze bardziej komplikować sprawę, gdy próbujesz skupić się na swojej pracy.

Na szczęście utrzymanie czystości w domu nie jest takie skomplikowane. Dzięki pewnym strategiom w połączeniu z prostymi wskazówkami wymienionymi poniżej, z łatwością zachowasz czystość i porządek.

[subscribe_to_unlock_form]

Czyść pokój po pokoju
Skorzystaj ze wskazówki komercyjnych firm sprzątających i wykonuj swoją pracę po jednym pomieszczeniu na raz, zamiast skupiać się tylko na jednym aspekcie sprzątania w każdym z pomieszczeń jednocześnie. To sprawi, że będziesz wydajny; może nawet sprawić, że poczujesz się bardziej spełniony — „posprzątałem sypialnię” z pewnością brzmi lepiej niż „tylko zamiatałem podłogę”.

Aby uzyskać jeszcze większą wydajność, nadaj priorytet sprzątaniu w zależności od tego, ile lub jak często pomieszczenie jest używane. Niezależnie od tego, czy jest to salon, domowe biuro czy kuchnia upewnij się, że jest nieskazitelnie czysty, zanim przejdziesz do następnego przestrzenią.

Klasyfikuj zadania dzienne, tygodniowe i miesięczne
Czasami sprzątanie może wydawać się dosłownym obowiązkiem po prostu dlatego, że próbujesz zrobić wszystko podczas jednej sesji. Nie musisz i nie powinieneś nawet próbować wykonać wszystkich swoich zadań za jednym razem. Wykonanie dobrej pracy w ten sposób jest nieefektywne i praktycznie niemożliwe.

Zamiast tego powinieneś nauczyć się, jak podzielić pracę na zadania dzienne, tygodniowe i miesięczne. Niektóre rzeczy absolutnie trzeba robić codziennie: ścielenie łóżka, zmywanie naczyń, sprzątanie codziennego bałaganu. Tymczasem mycie podłogi i szorowanie toalety można wykonywać co tydzień. Większe, porządniejsze czyszczenie może być wykonywane raz na miesiąc lub nawet raz na dwa miesiące, w zależności od stopnia zabrudzenia rzeczy.

Do zadań tygodniowych wyznacz konkretny dzień i postaraj się wykonywać w ciągu niego, aby nie kumulować aktywności. Co więcej, pamiętaj, aby nie przydzielać wielu tygodniowych zadań w ciągu jednego dnia. Podziel je na cały tydzień, aby łatwiej nimi zarządzać.

Jak najszybciej odkładaj rzeczy na ich miejsce
Wrażenie bałaganu w domu robi się, kiedy mnóstwo rzeczy znajduje się nie na swoim miejscu. Rzeczywiście, nawet rzeczy, których naprawdę potrzebujesz i których używasz, można uznać za bałagan, jeśli nie znajdują się we właściwym miejscu. Dlatego wyrób sobie nawyk odkładania ich, gdy tylko skończysz z nich korzystać. Nawet coś tak prostego, jak umieszczenie długopisu z powrotem w piórniku, może mieć duży wpływ na ilość sprzątania, które będziesz musiał zrobić później.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaproś wszystkich członków rodziny do udziału w sprzątaniu. Możesz również ułatwić sobie sprawę, umieszczając pojemniki do „odkładania” w dostępnych miejscach. Następnie, pod koniec dnia, możecie wspólnie odnosić przedmioty w tych pojemnikach z powrotem do ich pierwotnych lokalizacji.

Trzymaj narzędzia czyszczące w zasięgu ręki
Sprzątanie zajmuje dużo czasu. A jeśli nie wiesz, gdzie są twoje narzędzia i materiały do ​​czyszczenia, zajmie to jeszcze więcej czasu. Aby uzyskać wyższą wydajność, dobrym pomysłem jest przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy do czyszczenia w zasięgu ręki lub w miejscu, w którym będą używane. Szczotki i środki czyszczące do toalety powinny znajdować się w łazience, a mydło do mycia naczyń powinno być przy zlewie.

W ten sam sposób należy przechowywać inne urządzenia czyszczące tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Masz więcej dywanów na drugim piętrze? Najlepiej trzymać tam odkurzacz. Utrzymując dostęp do rzeczy, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także energię.

Przydziel swoim dzieciom kilka zadań
Nawet najmniejsze dziecko potrafi narobić bałaganu. Przydziel dzieciom obowiązki domowe. Niektóre z nich mogą im sprawić większy problem (np. wycieranie wycieków), ale z pewnością możesz nauczyć swoje dzieci jak wykonywać niektóre prace domowe i później poprosić je o pomoc. Są też proste prace, które mogą wykonywać samodzielnie, takie jak odkładanie zabawek i książek.

Na początku być może będziesz musiał pomóc im w wykonaniu nawet tych prostych zadań. Są one jednak dość łatwe do nauczenia, a twoje dzieci wkrótce je opanują. Pamiętaj o pochwałach, aby zachęcić do pozytywnego zachowania.

„Wystarczająco czyste” może być wystarczająco dobre
Są chwile, kiedy po prostu nie masz energii, by robić rzeczy po ciężkim dniu pracy, i to jest w porządku. Nie możesz przez cały czas utrzymywać swojego domu w 100% wolnym od kurzu i bałaganu, więc bądź bardziej wyrozumiały. Jeśli wszystko, co udało Ci się zrobić, to zamiatanie podłogi i prostowanie półek, nie czuj się źle i po prostu przestaw niektóre zadania.

Kluczem do sukcesu jest to, aby zrobić nawet trochę na raz. W ten sposób prace porządkowe nie gromadzą się i wydają się jeszcze bardziej onieśmielające lub skomplikowane do wykonania.

Oczywiście, jeśli masz na to pieniądze, możesz również zatrudnić profesjonalnych sprzątaczy (o ile nie obowiązują żadne ograniczenia). Po prostu upewnij się, że są odpowiednio sprawdzeni oraz mają narzędzia i doświadczenie, aby dobrze wykonywać swoją pracę.

Jeśli jednak wolisz robić rzeczy samemu, powyższe wskazówki mogą pomóc w zarządzaniu czasem i utrzymaniu czystości w domu przy minimalnym wysiłku.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...