Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaProste wskazówki dotyczące lepszej ochrony jamy*

Proste wskazówki dotyczące lepszej ochrony jamy*

Proste wskazówki dotyczące lepszej ochrony jamy*


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy ludzie nadal mają próchnicę pomimo starannej higieny jamy ustnej, podczas gdy inni, którzy rzadko szczotkują i nitują zęby, nie? Czy dana osoba może być podatna na próchnicę? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Próchnica jest spowodowana brakiem równowagi bakteryjnej w jamie ustnej, a kiedy dentyści wiercą i wypełniają ubytki, leczą tylko wynik infekcji, a nie sam brak równowagi. Oznacza to, że rozpad powraca.

Dla wielu jest to frustrujące, reaktywne podejście do zdrowia jamy ustnej, ale nie jest to zaskakujące. Do niedawna dentystów uczono, że jeśli usuniesz bakterie przy dobrej higienie jamy ustnej, będziesz wolny od próchnicy. Problem w tym, że to nie jest takie proste! Oto kilka wskazówek, które poprowadzą Cię do lepszej ochrony ubytków!


Wizyty u dentysty powinny być priorytetem. Upewnij się, że umówisz się na wizytę u dentysty przynajmniej co sześć miesięcy, dzięki czemu dentysta będzie mógł wykryć wczesne oznaki próchnicy i szybko zareagować na problem.


Używaj dobrej jakości pasty do zębów z fluorem co najmniej dwa razy dziennie do mycia zębów. Należy pamiętać, że niektóre pasty do zębów mogą być dość ścierne, a nadmierne szczotkowanie lub zbyt mocne szczotkowanie może powodować więcej problemów z zębami. Staraj się szczotkować przez co najmniej 2 minuty i czyść zęby okrężnymi ruchami. Nić dentystyczna jest bardzo przydatna, jeśli chcesz dostać się między zęby, gdzie mogą się ukryć resztki jedzenia.


Oprócz wysokiej jakości pasty do zębów zainwestuj w skuteczne płukanie jamy ustnej. Płukanie co najmniej dwa razy dziennie wraz ze szczotkowaniem pomaga utrzymać czyste zęby, świeże usta i zapobiega gromadzeniu się w jamie ustnej osadów spowodowanych jedzeniem i piciem.


Jedz więcej pokarmów dla zębów! Niektóre pokarmy są po prostu naprawdę dobre dla higieny jamy ustnej, a także dla ciała. Oto kilka: truskawki, jabłka, pokarmy bogate w wapń, ciemne, liściaste warzywa i owoce i warzywa bogate w błonnik.


Ksylitol często znajduje się w gumie do żucia, a także w paście do zębów i płynie do płukania. Może pomóc w zapobieganiu gromadzeniu się płytki nazębnej i bakterii. Niektóre badania wykazały, że ksylitol „może pomóc zmniejszyć próchnicę, a nawet pomóc odwrócić sam proces próchnicy, pomagając zastąpić minerały w szkliwie zębów” (organizacja zdrowia stomatologicznego).

Nawyki dotyczące zdrowia jamy ustnej, których wielu z nas nauczyło się od najmłodszych lat, mogą prowadzić do wielu problemów stomatologicznych. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak dbać o usta w mądrzejszy i prostszy sposób. Szczotkowanie i nitkowanie zębów może zmniejszyć ilość bakterii, ale nie zmienia aktualnej równowagi bakteryjnej w jamie ustnej.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...