UrodaUrodaPrzedłużanie paznokci metodą żelową*

Przedłużanie paznokci metodą żelową*

Przedłużanie paznokci metodą żelową*

Przedłużanie żelu jest jednym z najbardziej popularnych i ukochanych sposobów na uzyskanie dłuższych i mocniejszych paznokci w dzisiejszych czasach. Chociaż każda długość i kształt daje nam mnóstwo możliwości, czasami celem jest naprawdę tylko dodać długie, trwałe końcówki do końca każdego paznokcia lub nawet zapewnić więcej miejsca na sztukę paznokci i lakier. To właśnie wtedy są one przydatne.

Ta technika może być odpowiedzią na nasze modlitwy o piękno, ale oczywiście ma ona swoje wady i zalety. Podobnie jak paznokcie akrylowe (jeden z pierwszych zatwierdzonych przez salony sposobów na przedłużenie naturalnego paznokcia), może on trwać do czterech tygodni, ale oba mają reputację szkodliwych. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czym są przed głębokim zanurzeniem się w świecie przedłużania paznokci.

[subscribe_to_unlock_form]

Co to jest przedłużanie paznokci metodą żelową?
Przedłużanie paznokci metodą żelową to proces polegający na nałożeniu twardego żelu na naturalny paznokieć i utwardzeniu go światłem UV. Aby przedłużyć paznokieć manikiurzystka używa formy do paznokci, która jest w zasadzie naklejką, która wchodzi pod wolny brzeg (czubek) paznokcia.

Najlepsze manicurzystki, takie jak Davis i Seney, polegają również na nowszej metodzie. „Jest to już ukształtowany pełny miękki żelowy tips, który zabezpieczasz na naturalnym paznokciu za pomocą żelu” – wyjaśnia Davis. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, takich jak ostre, okrągłe, migdały, kwadraty. „Zdecydowanie polecam marki Kiara Sky Gelly Tips i Apres Gel X”, mówi Seney.

Jedynym warunkiem jest to, że twoje paznokcie nie mogą być obgryzione. „Dla przedłużenia żelu, twój paznokieć musi mieć trochę długości, nie dużo, ale tylko trochę”, mówi Davis. „Jeśli twoje paznokcie są zbyt krótkie, nie ma nic, do czego przedłużenie mogłoby się przyczepić”.

  • Korzyści
  • Długie i mocne paznokcie
  • Lekkie końcówki paznokci
  • Łatwiejszy i szybszy proces usuwania
  • Bezpieczniejsze i zdrowsze niż paznokcie akrylowe
  • Wady
  • Z czasem mogą osłabić paznokcie
  • Może nie działać dobrze na zbyt krótkich paznokciach
  • Jak stosuje się przedłużanie paznokci metodą żelową?

Jeśli chodzi o otrzymanie pudełka z gotowymi żelowymi przedłużeniami paznokci lub o ich wykonanie, to technik musi najpierw przygotować paznokcie (spiłować, oczyścić i wypolerować). Następnie specjalista nakłada pod naturalny paznokieć formę, aby za pomocą żelu budującego, żelu podkładowego i żelu nawierzchniowego utworzyć po kolei długość i pozostawić do wyschnięcia pod lampą LED lub UV.

Jeśli używany jest zestaw wstępnie ukształtowany, taki jak Apres Gel X, Seney wyjaśnia: „Drugi krok, używam bonder (to wysusza paznokcie) i primer (to sprawia, że paznokcie lepkie), więc żel może się go trzymać”, mówi. Wszystkie te produkty są dostarczane z zestawem. „Po trzecie, nakładam warstwę żelu do naturalnych paznokci i niech wyschnie w świetle przez około 60 sekund. Po wybraniu, który rozmiar pasuje do naturalnego paznokcia klienta, nakładam żel na wewnętrzną stronę przedłużenia żelu i umieszczam go na paznokciu. Teraz nadszedł czas, aby nacisnąć w dół i przytrzymać, a następnie trzymać w świetle przez 60 sekund.” Poof! Paznokcie są gotowe na Twój ulubiony lakier i nail art.

Przedłużanie paznokci żelem a paznokcie akrylowe: Jaka jest różnica?

Zarówno akryl jak i żel mogą być używane do przedłużania paznokci. Mają one również zazwyczaj podobny wygląd, chociaż tipsy żelowe mogą wydawać się lżejsze. Chodzi głównie o strukturę paznokcia, ale prawdziwa różnica leży w procesie polimeryzacji, łatwości usuwania i gęstości. „Proces używania żelu jest zdecydowanie szybszy. Nie ma silnych zapachów i nie będziesz mieć kłopotów z opiłowywaniem lub radzeniem sobie z pyłem”, wyjaśnia Seney. „Z akrylowymi paznokciami musisz wymieszać płyn zwany monomerem i proszek (polimer), aby uformować sztuczny paznokieć”.

Akryle mają tendencję do bycia twardszymi niż żel, co oznacza również mniejszą elastyczność. Mogą też być bardziej szkodliwe dla paznokcia, zwłaszcza, że wymagają więcej pracy w usuwaniu go za pomocą moczenia w acetonie i polerowania. Zbyt częste polerowanie oznacza również z czasem cieńsze paznokcie.

Jak długo trwa przedłużanie paznokci metodą żelową?
Według Davisa, żywotność żelowych przedłużeń końcówek zależy od tego, jak używasz swoich rąk – dla niektórych ludzi, będą one trwać dwa tygodnie, dla innych, będą trwać cztery do pięciu.

Jak usunąć żelowe przedłużenia paznokci?
Davis mówi, że są one szkodliwe dla zdrowia paznokci tylko wtedy, gdy nie są usuwane prawidłowo. „Aprés to miękki żel, więc całkowicie zmywa się jak zwykły manicure żelowy”, wyjaśnia, zauważając, że intensywne polerowanie nie jest wymagane. Jednak, podobnie jak w przypadku zwykłych paznokci żelowych, Davis zaleca, aby przedłużenia żelowe były usuwane przez profesjonalistę – najlepiej tego, który je zastosował, aby wiedział dokładnie, jaki rodzaj żelu usuwa, dzięki czemu uszkodzenia są mniej prawdopodobne.

Czy żelowe przedłużanie paznokci jest bezpieczne?
„Są one uważane za zdrowszą wersję akryli, zwłaszcza dlatego, że nie mają proszku lub ostrych chemikaliów, takich jak metakrylan metylu i toluen”, mówi Seney. Trzeba tylko mieć pewność, że paznokcie wykonuje profesjonalista, któremu ufasz i który ma dobre recenzje.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...