JedzenieJedzenieRozkwit dzięki energii*

Rozkwit dzięki energii*

Rozkwit dzięki energii*

Wiele osób powie, że brak energii, który odczuwają na co dzień, jest powodem, dla którego nie robią tego, co naprawdę chcą robić. Po tak długim czasie spędzonym na pracy i życiu rodzinnym, często marne sekundy pozostają na inne rzeczy, takie jak spotkania towarzyskie, spędzanie czasu wolnego i tak ważną troskę o siebie, której potrzebujemy, aby funkcjonować we współczesnym świecie.

Jednak można znaleźć energię na wszystko, co chcesz robić w ciągu dnia! Nie musi to być jak ciągła walka, kiedy koncentrujesz się na równowadze i umiarze w kluczowych obszarach swojego życia. Życie nie może składać się wyłącznie z pracy bez zabawy i na odwrót.

Tworzenie równowagi
Na przykład często rezygnujemy z ćwiczeń na siłowni lub zajęć fizycznych, ponieważ czujemy, że brakuje nam energii; w rzeczywistości trening ożywia cię, dzięki czemu zyskujesz więcej energii, a nie mniej. Nisko-umiarkowana sesja ćwiczeń zapewnia szybki start metabolizmowi i pobudza organizm na poziomie komórkowym. Zwłaszcza ćwiczenia w okresie zimowym mogą pomóc odeprzeć uczucie letargu; tak jak słońce, może cię energetyzować.

Energia pochodzi z pożywienia, więc jest oczywiste, że jeśli nie będziemy jeść wystarczająco dużo dobrych rzeczy, odczujemy to ogromnie. Dobra dieta powinna być zbilansowana z odpowiednią podażą witamin i minerałów, które pomagają chronić organizm na podstawowym poziomie.
Żywność dająca energię może oznaczać różnicę między pójściem na siłownię a garbieniem się przed telewizorem! Zły układ trawienny może oznaczać, że nie wchłaniasz składników odżywczych z pożywienia tak dobrze, jak powinieneś, dlatego tak ważne są funkcje trawienne i zdrowie jelit. Jeśli nie wchłaniasz odpowiednio witamin i minerałów, twój poziom energii będzie nadal nie wystarczał do dobrego życia.

Żywność dająca energię
Aby pomóc Ci na drodze do lepszej energii, abyś mógł prosperować w życiu, oto kilka dających energię pokarmów!

Banany! Banany są doskonałym źródłem energii, zawierają dużo potasu, który przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi, równoważenia poziomu sodu w organizmie i pomaga regulować funkcję komórek nerwowych.

Tłusta ryba. Tłuste ryby są bogate w kwasy tłuszczowe Omega 3, ale mają również wysoką zawartość witaminy B, która pomaga zrównoważyć poziom energii i hormonów.
Jajka! Jajka to superfood. Zawierają kilka witamin i minerałów, są bogate w białko i podnoszą poziom dobrego cholesterolu dla organizmu.

Jabłka! Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie „jabłko dziennie trzyma lekarza z dala”! Jabłka są świetne dla zdrowia jelit i serca.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...