JedzenieSkutki uboczne fast foodów *

Skutki uboczne fast foodów *

Skutki uboczne fast foodów *

Jeff Sellman, MD z Florida Orthopaedic Institute

Wszyscy wiemy, że jedzenie fast foodów ma wiele negatywnych skutków dla naszego stanu zdrowia, a mimo to nadal jemy spożywamy w dużych ilościach i częściej niż powinniśmy. Patrząc na statystyki, przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe wydaje około 42% swojego budżetu na jedzenie poza domem, a co trzeci Amerykanin codziennie je fast foody. Co gorsza, te liczby wciąż rosną.

[subscribe_to_unlock_form]

Wszyscy wiemy, że jedzenie fast foodów jest szkodliwe dla naszego zdrowia, ale prawdopodobnie nie wiesz, jak bardzo jest to niekorzystne dla twojego zdrowia i na pewno nie wiesz, że tego typu jedzenie wpływa nawet na twoje ścięgna.

Skutki uboczne

Spożywanie fast foodów najbardziej wpływa na nasz układ pokarmowy i sercowo-naczyniowy. Fast foody zawierają dużo złożonych węglowodanów, a nasz układ trawienny przetwarza je na dużą ilość cukru. Przy spożywaniu odpowiedniej ilości nasze ciała przechowują cukier we właściwych miejscach (mięśniach). Jeśli spożywamy pokarmy o za dużej ilości cukrów niż mięśnie będą wstanie go wykorzystać to cukier zamiast do nich trafi do krwi.
W rzeczywistości te ogromne ilości cukru mogą powodować wiele problemów dla naszego organizmu:

  • Insulinooporność
  • Cukrzyca typu 2
  • Przybranie na wadze

Oprócz problemów związanych z cukrem, fast foody powodują również wiele innych problemów:

  • Bóle głowy
  • Zwiększone ryzyko zachorowania na depresji
  • Trądzik
  • Możliwe ubytki w zębach
  • Wyższy cholesterol
  • Wyższe ciśnienie krwi

Ale co z twoimi ścięgnami?

Wpływ fast foodów na twoje ścięgna
Poza powyższymi skutkami ubocznymi spożywania za dużej ilości fast foodów, mogą również powodować problemy ze ścięgnami – silną włóknistą tkanką kolagenową, która łączy mięśnie z kościami.
Podobnie jak więzadła łączące kości, ścięgna są bardzo ważne dla ogólnej funkcjonalności całego ciała. Bez nich nie mógłbyś się poprawnie poruszać.
Problemy ze ścięgnami mogą przybierać różne kształty i formy, ale większość z nich jest wynikiem kontuzji.
Jednak ścięgna również mogą cierpieć z powodu zbyt dużej ilości stresu. Otyłość również zwiększa obciążenie stawów.
Ponadto zapalenie ścięgna jest jednym z najczęstszych urazów ścięgien. Jest to bolesny obrzęk ścięgien i otaczającej je tkanki. Spożywanie pokarmów takich jak tłuste mięso, zawierających rafinowany cukier oraz picie wysoko kalorycznych zwiększa czynnik ryzyka.
Zamiast tego powinieneś szczególnie gdy cierpisz na zapalenie ścięgien powinieneś jeść żywność zawierającą witaminy C, B6 i B12 oraz magnez, cynk i mangan, ponieważ wszystkie te składniki odżywcze wzmacniają mięśnie.

Końcowe przemyślenia
Jak widać, chociaż fast foody powodują wiele różnych problemów zdrowotnych, a głównymi z nich są otyłość, wysoki poziom cukru we krwi i podwyższonych poziom cholesterolu, to również wpływają niekorzystnie na ścięgna. Czy to bezpośrednio, czy pośrednio, jedzenie większych ilości fast foodów będzie dla nich szkodliwa.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane ze ścięgnami lub jakiekolwiek inne problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, skontaktuj się z Florida Orthopeadic Institute i umów się na wizytę u jednego z lekarzy FOI.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

O autorze

Jeff Sellman, MD z Florida Orthopaedic Institute

Dr Sellman jest certyfikowaną przez American Board of Family Medicine w zakresie medycyny rodzinnej i uzyskała Certyfikat Medycyny Sportowej z dodatkowymi kwalifikacjami w podstawowej medycynie sportowej. Specjalizuje się między innymi w całkowitym leczeniu medycznym sportowca, leczeniu wstrząśnienia mózgu, wszelkich urazach związanych ze sportem oraz osoczem bogatopłytkowym.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...