Dom & TySpędzaj czas z ludźmi o podobnych poglądach*

Spędzaj czas z ludźmi o podobnych poglądach*

Spędzaj czas z ludźmi o podobnych poglądach*

Według US News około 80% rezolucji kończy się niepowodzeniem w drugim tygodniu lutego. Czemu? Ponieważ dramatyczne i natychmiastowe zmiany nie są trwałe w dłuższej perspektywie. Więc w tym roku spraw, aby rok 2022 nie był rokiem postanowień lub diet, ale jedną z narastających zmian, które mają zaszczepić nawyki, które przynoszą naprawdę długotrwałe rezultaty. Oto 6 wskazówek:

Rób to, co lubisz:
Zaangażuj się w wypróbowywanie nowych lub nawet starych rzeczy, aby przypomnieć sobie, co lubisz. Jest to szczególnie ważne w przypadku utrzymywania aktywności i zaspokajania pragnienia ciała na ruch i ćwiczenia. Mogą to być częste spacery, jazda na rowerze, taniec, piesze wycieczki lub joga. Zacznij brać lekcje tańca towarzyskiego, które obiecałeś sobie, że spróbujesz lata temu. Weź udział w zajęciach z metody barre, podczas których możesz pokazać wewnętrzną baletnicę. Jeszcze lepiej, włącz muzykę na cały regulator, przygotowując kolację i tańcz, jakby nikt nie patrzył. Nie chodzi o perfekcję, chodzi o znalezienie tego, co kochasz robić i co wywołuje uśmiech na Twojej twarzy, wtedy staje się to zabawą, a nie czymś, co chcesz robić.

Dodaj rzeczy, nie usuwaj ich:
Jeśli Twoim celem jest poprawa odżywiania, aby schudnąć i poprawić poziom energii, spróbuj dodać do swojej diety produkty spożywcze, takie jak warzywa. Znajdź zabawne sposoby na przygotowanie ich tak, aby pasowały do ​​Twoich kubków smakowych. Często, jeśli zaczniesz od oświadczenia o deprywacji, takiego jak „Przestanę jeść wszystkie węglowodany”, wtedy jedyną rzeczą, o której będziesz myśleć, są węglowodany. Kiedy wprowadzasz coś nowego i zaczynasz dostrzegać korzyści płynące z tej zmiany, często inspirujesz się, by przejść do kolejnej zmiany. Myśl o dodatku, a nie o deprywacji!

Przestań jeść do 18:00:
Jeśli chcesz zachęcić organizm do spalania tłuszczu, przestań jeść przed godziną 18 lub 19. Pozwala to organizmowi włożyć większość swojej energii w odmładzanie i regenerację organizmu na kolejny dzień. Daje również organizmowi cały czas potrzebny do wykorzystania wszystkich zapasów cukru w ​​wątrobie, aby mógł rozpocząć spalanie komórek tłuszczowych w celu uzyskania potrzebnej energii.

Poświęć 5 minut na zatrzymanie się i oddychanie:
Jeśli jednym z Twoich celów jest bycie bardziej uważnym lub po prostu rozpoczęcie stosowania technik relaksacyjnych, które pomogą Ci łatwiej reagować na stresujące wydarzenia, być może przejście od niemedytacji do obiecywania, że ​​będziesz medytować codziennie przez 45 minut dziennie, może być trochę przytłaczające.


Wypróbuj tę prostą strategię – obudź się rano, weź głęboki oddech, zapisz w dzienniku lub na telefonie jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczny, doceniasz lub po prostu Cię uszczęśliwia. Przeczytaj to na głos, a następnie wykonaj 5 powolnych oddechów i naprawdę poczuj tę radość. W ten sposób zaczynasz nawyk i przyzwyczajasz swoje ciało do tego, jak odczuwa się relaksację i bycie w stanie wdzięczności. W ciągu dnia, kiedy robi się gorączkowo, wyciągnij tę kartkę lub odtwórz nagranie i weź 5 głębokich oddechów. Szybko, łatwo i często bardzo skutecznie zmniejsza skutki reakcji stresowych.

Idź do łóżka 15 minut wcześniej:
Pracuj nad dobrym snem. Zdrowa ilość snu pomaga zachować większą czujność, podejmować lepsze decyzje, utrzymać zdrowszą wagę oraz wyglądać i czuć się młodziej. Idź spać 15 minut wcześniej każdego tygodnia przez miesiąc, aby w sumie spać o godzinę więcej. Usuń wszystkie urządzenia elektroniczne w sypialni, które emitują sztuczne światło i stwórz rutynę przed snem, która zasygnalizuje ciału, że nadszedł czas spania.

Spędzaj czas z ludźmi o podobnych poglądach:
Postaraj się poświęcić więcej czasu na ponowne połączenie z rodziną lub przyjaciółmi. Osoby, które mają powiązania społeczne cierpią na mniej objawów depresji i mogą żyć dłużej i zdrowiej. Ponadto utworzenie grupy wsparcia może pomóc w realizacji naszych celów. Może to wyglądać tak, że raz na dwa tygodnie do miesiąca spędzasz trochę czasu ze swoimi przyjaciółmi lub rozmawiasz przez Skype’a, aby nadrobić zaległości.
Dokonywanie tych stopniowych zmian może pomóc w wytworzeniu nawyków, które pomogą Ci poczuć się bardziej energicznym, mniej zestresowanym, jaśniej myśleć i dokonywać lepszych wyborów. Z każdym wyborem pojawia się możliwość bycia osobą, którą zawsze sobie wyobrażałeś.

Eudene Harry MD jest dyrektorem medycznym Oasis Wellness and Rejuvenation Center, gabinetu odnowy biologicznej poświęconego integracyjnej, holistycznej opiece. Jest lekarzem weteranem z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dr Harry uzyskała dyplom lekarza i odbyła staż na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona. Dr Harry jest autorem trzech książek, których celem jest umożliwienie jednostce rozpoczęcia drogi do optymalnego zdrowia. Opublikowała wiele publikacji na tematy związane z redukcją stresu, zdrowym stylem życia i odzyskiwaniem młodości. Jej najnowsza książka „Be Iconic: Healthy and Sexy at Any Age” jest już dostępna na Amazon.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...