Dom & TyDom& TySprawy zdrowia psychicznego*

Sprawy zdrowia psychicznego*

Sprawy zdrowia psychicznego*

Zdrowie psychiczne ma znaczenie. Naturalnie, jako istoty ludzkie, spędzamy dużo czasu na myśleniu o naszych fizycznych ciałach. Jak możemy lepiej wyglądać, budować naszą odporność, poprawiać pracę przewodu pokarmowego… lista jest długa.

Jednak to, co może wystąpić przy zbyt dużym skupieniu się na fizycznym aspekcie zdrowia, to braki w tym, jak dbamy o funkcjonowanie naszego mózgu i zdrowie psychiczne. Funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne mają kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia. Jest to obszar, który jest często pomijany, a mimo to bardzo satysfakcjonujący, gdy skupiamy się na tym, jak dbamy o nasz mózg i dobre samopoczucie psychiczne.

Lepsza funkcja mózgu
Lepsze funkcjonowanie mózgu poprawia ogólny stan zdrowia na wiele sposobów. Pomaga lepiej radzić sobie ze stresem, pomaga poprawić czujność umysłową, nastrój, pamięć i zdolności poznawcze.
Nasz mózg jest złożonym organem; możesz wygrać tylko poprzez staranie się, aby wesprzeć jego rolę. Lepiej funkcjonujący mózg może pomóc ci żyć szczęśliwszym, dłuższym życiem, a dobrą wiadomością jest to, że możesz zrobić tak wiele, aby pomóc w tym procesie!

Oto kilka małych sposobów na poprawę zdrowia psychicznego:

Odżywianie. Odżywianie odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu mózgu i zdrowiu psychicznym. Spożywanie pokarmów, które w naturalny sposób wspomagają pracę mózgu, daje Ci dobry start na kolejny dzień – każdego dnia. Pokarmy, które obejmują: tłuste (bogate w omega) ryby, takie jak łosoś, makrela, tuńczyk lub sardynki są jednym z najlepszych pokarmów dla mózgu. Pokarmy bogate w Omega 3 wspomagają funkcjonowanie komórek nerwowych, uczenie się i pamięć. Inne pokarmy to jagody, brokuły, orzechy i jajka.


Nawodnienie. Często zapominamy, że organizm w większości składa się z wody (ponad 70%). Odpowiednie nawodnienie wspomaga podstawowe procesy organizmu i ważnych narządów. Jeśli nie lubisz czystej wody, spróbuj zwiększyć jej spożycie poprzez napary z herbaty ziołowej lub owocowej, takiej jak mięta pieprzowa lub rumianek. Kurkuma jest również świetna dla Twojego mózgu – może być również przygotowana jako herbata!


Ćwiczenie. Ćwiczenia pomagają w funkcjonowaniu mózgu i zdrowiu psychicznym na wiele sposobów. Aktywność fizyczna 3-5 razy w tygodniu zwiększa poziom energii, poprawia nastrój, pomaga poprawić samoocenę i pewność siebie, a także pomaga poprawić funkcjonowanie komórek nerwowych, a także nastrój i samopoczucie psychiczne. Ćwiczenia są często przepisywane przez pracowników służby zdrowia w celu poprawy zdrowia psychicznego.

Oprócz tego odpowiedni sen i odpoczynek są kluczowe dla lepszego funkcjonowania mózgu i zdrowia psychicznego. Ten czas odpoczynku wspomaga równowagę hormonalną i regenerację – nie należy lekceważyć mocy dobrego snu w nocy! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci lepiej spać!

Utrzymuj swoją sypialnię w chłodzie, czystości i wygodzie. Temperatura może mieć duży wpływ na jakość i ilość snu. Zbyt dużo bałaganu powoduje niepokój, więc staraj się zachować porządek w sypialni! I oczywiście wygoda! Sprawdź swój materac, aby był odpowiedni dla twoich potrzeb, upewnij się, że podpierasz szyję i ciało na odpowiedniej poduszce i dobieraj odpowiednią pościel do sezonu.


Wyłącz wszystkie cyfrowe gadżety i telefony co najmniej godzinę przed snem, aby Twój umysł był wolny od rozproszeń.


Wyłącz światła! Kiedy wyłączasz światło, wysyłany jest sygnał do mózgu i ciała, że ​​nadszedł czas na odpoczynek! Melatonina to hormon wywołujący sen, który zaczyna działać, gdy jest ciemno.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...