JedzenieSprytne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, gdy nie możesz liczyć kalorii*

Sprytne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, gdy nie możesz liczyć kalorii*

Sprytne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania, gdy nie możesz liczyć kalorii*


Liczenie kalorii to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na utrzymanie lub utratę wagi. Jednak nie zawsze jest to łatwe, gdy jesteś poza domem lub pod presją czasu – a jest wiele sytuacji (takich jak przyjęcie w domu przyjaciela), które po prostu nie nadają się do „ścisłego liczenia”.

Oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać, gdy proste liczenie kalorii jest niepraktyczne.

[subscribe_to_unlock_form]

  1. Jedz pokarmy, które są sycące i niskokaloryczne. Oznacza to, że tak często, jak to możliwe, twoje posiłki i przekąski powinny zawierać produkty pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż, pełnoziarnisty chleb i płatki owsiane, a także rośliny strączkowe, takie jak soczewica i inne fasole. Nie zapomnij wypełnić co najmniej połowy talerza owocami i warzywami.
  2. Kiedy jesz mięso, wytnij tłuszcz i zmniejsz wielkość porcji. Wybierz chude kawałki mięsa i skromne ilości — około 3½ lub 4 uncji na porcję (która jest mniej więcej wielkości twojej dłoni).
  3. Unikaj smażonych potraw. Smażenie potraw dodaje tłuszczu i kalorii. W przypadku gotowania na kuchence lepiej jest smażyć potrawy na patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu, lekko pokrytą olejem w sprayu lub dusić je w bulionie czy winie. Grilowanie, opiekanie i duszenie to również świetne opcje — nie dodają dodatkowego tłuszczu do posiłków.
  4. Wybieraj niskotłuszczowe lub beztłuszczowe produkty mleczne. Mleko, jogurt i ser są dobrym źródłem białka i wapnia, ale wersje tych produktów mlecznych z pełnego mleka są bardzo bogate w tłuszcz.
  5. Unikaj fast foodów. Hamburgery, nuggetsy z kurczaka, frytki i inne fast-foody sprzyjają przybieraniu na wadze z dwóch powodów. Po pierwsze, są bogate w tłuszcz, kalorie lub jedno i drugie. Po drugie, „wartościowe posiłki” dostępne w wielu sieciach fast foodów są często zbyt duże i kuszą do przejadania się.
  6. Unikaj wysokokalorycznych przekąsek o niskiej zawartości składników odżywczych. Chipsy i inne przekąski smażone w głębokim tłuszczu są bogate w tłuszcz, a zatem i w kalorie. Nawet przekąski oznaczone jako „niskotłuszczowe” są często wysokokaloryczne, ponieważ zawierają duże ilości cukrów i innych węglowodanów.
  7. Uważaj, co pijesz. Zwykłe napoje gazowane, soki owocowe, a zwłaszcza napoje alkoholowe są wysokokaloryczne.

Zdrowe rozwiązania, aby schudnąć lub utrzymać wagę
Skuteczna utrata wagi zależy w dużej mierze od tego, czy staniesz się bardziej świadomy swoich zachowań i zaczniesz je zmieniać. Zamiast polegać na sile woli, proces ten wymaga siły umiejętności. Aby uzyskać więcej praktycznych wskazówek, które pomogą Ci schudnąć lub utrzymać wagę, sprawdź „Zdrowe rozwiązania, aby schudnąć i utrzymać wagę”, specjalny raport zdrowotny z Harvard Medical School. Ten raport oferuje szereg rozwiązań, które sprawdziły się u wielu osób i mogą być dostosowane do Twoich potrzeb.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...