UmysłUmysłStres i hormony*

Stres i hormony*

Stres i hormony*

Nasze hormony odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu wewnętrznej harmonii i równowagi i oczywiście wpływają również między innymi na nasze emocje, myśli, wzorce snu i wagę. Jest to szczególnie widoczne, gdy kobiety przechodzą przez proces starzenia i w okresie poprzedzającym menopauzę (która może naprawdę spowodować chaos u wielu kobiet) możemy czuć się poza kontrolą w naszych ciałach. Nie jesteśmy w stanie zatrzymać czasu, ale najlepsze, co możemy zrobić, to z nim pracować.

[subscribe_to_unlock_form]

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest wsparcie się wiedzą i naturalną drogą naprzód. Umożliwi to pewną swobodę w fazach przejściowych w naszym życiu; wzmacniamy się, wykorzystując dostępne nam zasoby, aby czuć się szczęśliwszym i zdrowszym oraz szczycić się dumą i znajdować pocieszenie w pięknym procesie życia. Zdrowie układu moczowo-płciowego może również ucierpieć z powodu kobiecego procesu hormonalnego (cykle menstruacyjne/menopauza), a doustne środki antykoncepcyjne mogą czasami wywoływać Candida, co jest zaburzeniem równowagi flory jelitowej.
Naturalne alternatywy zapewniają podstawę dla większej równowagi i zachęcają do optymalnego wsparcia dla optymalnego zdrowia i witalności. Często jesteśmy lepiej obsługiwani wewnętrznie i zewnętrznie, gdy stosujemy produkty, które zawierają naturalne ekstrakty i składniki ziołowe! Tutaj mamy trzy świetne wskazówki, jak osiągnąć większą równowagę!

  1. Zarządzaj stresem!
    Stres jest czymś, z czym wszyscy do pewnego stopnia mamy do czynienia w naszym życiu; kluczowe jest skupienie się na radzeniu sobie ze stresem w bardziej praktyczny i holistyczny sposób. Jest to szczególnie ważne, jeśli przechodzisz zaburzenia równowagi hormonalnej spowodowane cyklami menstruacyjnymi lub menopauzą. Przeciążenie stresem jeszcze bardziej zaostrzy brak równowagi. Stres można złagodzić poprzez przestrzeganie lepszego odżywiania i włączenie do swojej diety pełnowartościowych pokarmów. To z kolei zwiększa ilosc wszystkich ważnych „mikroelementów ” witamin i minerałów w organizmie, które wspierają zdrowszy i aktywny tryb życia. Wykazano, że ćwiczenia są świetnym środkiem łagodzącym stres i są niezbędne do podniesienia poziomu energii i poprawy nastroju, na co często cierpimy w okresie stresu. Staraj się pozostać aktywnym, nawet jeśli jest to forma delikatnej aktywności, takiej jak chodzenie przez 20 minut każdego dnia lub uspokajające i regenerujące zajęcia jogi. Stres jest często wynikiem braku równowagi w życiu. Postaraj się skupić na całej swojej historii – na twoim mentalnym, fizycznym i emocjonalnym składzie. Postaraj się znaleźć trochę równowagi!
  2. Dziel się i nie rozpaczaj!
    Może być bardzo łatwo zamknąć się w chwilach swojego życia, kiedy czujesz, że tracisz kontrolę, czujesz się nieswojo lub zestresowany. Hormonalne spustoszenie, które możesz odczuwać wewnątrz, może objawiać się na wiele sposobów i wpływać na Ciebie na wszystkich poziomach, mentalnie, fizycznie i emocjonalnie. Porozmawiaj z przyjaciółmi lub rodziną i poszukaj wsparcia, które pomoże Ci przejść i zaoferuje Ci inną perspektywę, gdy tego potrzebujesz. Jesteśmy wzmacniani przez nasz własny wrodzony hart ducha, ale także przez siłę i wsparcie innych, które pozwalają innym pomóc w podnoszeniu się w razie potrzeby i nie cierpieć w milczeniu. Poszukaj zasobów, które Cię poprowadzą i nie bój się podzielić swoją historią!
  3. Kochaj taniec życia!
    Jest taniec do życia, czasem w powolnym ruchu, a innym razem w szybkim tempie, z dużą ilością elementów do manewrowania! Uwierz w swoją zdolność do nadążania za tym tańcem i utrzymywania pełnego obrazu życia. Poświęć trochę czasu na robienie rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy i sprawia Ci przyjemność, nawet jeśli jest to tylko 10 minut dziennie, aby po prostu usiąść i nic nie robić – zaznaj spokoju! Twoja życiowa podróż jest dla Ciebie wyjątkowa – obejmij ją za wszystko, co ma Ci do zaoferowania.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...