ZdrowieCzy istnieje związek między suchymi oczami i trądzikiem? *

Czy istnieje związek między suchymi oczami i trądzikiem? *

Czy istnieje związek między suchymi oczami i trądzikiem? *

Badania nad leczeniem objawów suchego oka opartego za pomocą ekstraktu z okry rozpoczęły się na długo zanim dr Petera Phama zainteresował się tym tematem rozpoczynając prace nad Zocularem. Aby zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego Zocular powstał, musimy cofnąć się w czasie i zagłębić się w historię medyczną, aby lepiej poznać sam problem dotyczący zespołu suchego oka.


Odkąd istnieli ludzie, suche oczy stanowiły uporczywy problemem, nawet jeśli nie powstały żadne formalne hieroglify ani pisma papirusowe na temat zespołu suchego oka. Ale nie musimy tak daleko cofać się w historii. Przenieśmy się w czasie do początku 2000 roku, kiedy FDA zatwierdziła pierwszy lek do leczenia zespołu suchego oka, który był miejscowym roztworem cyklosporyny – powszechnie znanej jako Restasis. Przed wprowadzeniem tego leku głównym leczeniem zespołu suchego oka były (i nadal są) produkty zastępujące sztuczne łzy. Sztuczne łzy i cyklosporyna, zatwierdzone przez FDA, są stosowane w celu zastąpienia lub zwiększenia produkcji łez. W tym tkwi sedno problemu z leczeniem suchego oka. Dostępne opcje leczenia tak naprawdę nie rozwiązują podstawowej przyczyny suchych oczu.

[subscribe_to_unlock_form]

„Suche oko” to błędna nazwa. Tylko niewielka część przypadków suchych oczu jest spowodowana brakiem „łez” lub ich wodnego składnika. Ponad 85% osób cierpiących na zespół suchego oka ma dysfunkcję gruczołów Meiboma lub MGD. Jest to długi, złożony termin medyczny, który nie ma większego znaczenia, jest używany do opisania choroby powiek, w której gruczoły łojowe wzdłuż krawędzi powiek nie funkcjonują tak, jak powinny. Akronim MGD jest jednym z bardziej skróconych terminów, ponieważ istnieją jeszcze dłuższe i bardziej mylące nazwy medyczne służące do dzielenia, analizy i stratyfikacji różnych obszarów powieki, które mogą być „dysfunkcjonalne”.


Praca nad Zocular zaczęła się od trzech kluczowych spostrzeżeń dr Petera Phama. Pierwszym był problematyczny opis procesu chorobowego za suchymi oczami, a drugim uznanie, że oko nie jest oddzielną i nierozerwalną częścią ludzkiej fizjologii i anatomii. Pamiętając o radach swojego doradcy badawczego ze studiów licencjackich i medycznych, który kiedyś powiedział mu, aby nigdy nie szukał odpowiedzi, chyba że wiesz, że zadałeś właściwe pytanie. Z tą ponadczasową radą dr Pham zadał sobie proste pytanie – jaki inny proces chorobowy jest prawie identyczny z tym, który powoduje suche oko? Odpowiedzią okazał się TRĄDZIK!


Porównanie trądziku z zespołem suchego oka pozwala nam wyodrębnić złożone problemy dotyczące leczenia i zarządzania dwoma bardzo powszechnymi chorobami, które dotykają niezliczone miliony Amerykanów i miliardy ludzi na całym świecie. Zarówno trądzik, jak i zespół suchego oka mają prawie identyczny mechanizm chorobowy, mimo że ich pojawienie się i objawy mogą wydawać się zupełnie nie powiązane. Pryszcze widoczne na twarzy są odczuwalne jako szorstkość, zaczerwienienie, suchość i łzawienie oczu. Znalezienie rozwiązania na trądzik pozwala nam jednocześnie leczyć dwa szeroko rozpowszechnione problemy w dwóch odmiennych dziedzinach medycyny – dermatologii i okulistyki. I być może rozwiązać jeszcze więcej problemów medycznych.

Łagodny trądzik zaczyna się od zatkania gruczołów łojowych na skórze, które prowadzą do tak zwanych „zaskórników” lub zaskórników. Podobnie gruczoły łojowe powiek, zwane gruczołami Meiboma, również zatykają się w suchych oczach. Zatkane gruczoły łojowe mogą prowadzić do reakcji zapalnej, która objawia się zaczerwienieniem, obrzękiem i tkliwością skóry. A gdy dochodzi do współistnienia infekcji spowodowanej bakteriami powszechnie występującymi na skórze, może powstać ropień. Podobny ciąg zdarzeń ma miejsce na powiekach, w których obserwuje się gradówki i zapalne gradówki – czerwone, bolesne guzki na powiekach. Najcięższa postać trądziku prowadzi do blizn na skórze. Nic dziwnego, że najcięższa i najtrudniejsza do leczenia postać suchego oka występuje, gdy stan zapalny jest tak duży, że gruczoły Meiboma są bliznami i nie działają. Podstawową przyczyną suchych oczu, trądziku i wielu innych problemów medycznych jest stan zapalny. To nadmierna reakcja organizmu na to, co jest lokalnie obecne, wywołuje niedopasowaną reakcję między gojeniem, a urazem.


Skuteczne leczenie trądziku i suchych oczu bardzo niewiele się rozwinęło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. W rzeczywistości trądzik i suche oczy leczy się niemal identycznie – antybiotykami, sterydami i oczyszczaniem. To ponownie wzmacnia ścisły związek między tymi dwoma problemami. Jednak prawie wszystkie zabiegi mają istotne wady. Skuteczność antybiotyków stosowanych miejscowo i doustnie w leczeniu trądziku i suchego oka jest jasna. Jednak antybiotyki powodują znaczne niepożądane skutki uboczne, które mogą obejmować zlokalizowaną pokrzywkę, zagrażającą życiu ogólnoustrojową reakcję alergiczną, wraz z możliwymi nudnościami, wymiotami lub biegunką. Istnieje również problem z opornością na antybiotyki, która wykształca się z czasem. Sterydy mogą być odpowiednią opcją krótkoterminową, ale przy długotrwałym stosowaniu prowadzą do zbyt wielu poważnych skutków ubocznych, które mogą obejmować łuszczenie się skóry, zwiększone ciśnienie m.in. w oku lub zaburzenia emocjonalne. Istnieje również wiele innych leków, takich jak nadtlenek benzoilu, alfa-hydroksykwas, kwas salicylowy i krem ​​z dapsonem, które są stosowane w leczeniu trądziku, ale żaden z nich nie może być stosowany na oczy, a wszystkie te leki mogą powodować znaczne zaczerwienienie, suchość i podrażnienia na skórze.
Trzecim i ostatnim kluczowym spostrzeżeniem, które doprowadziło do powstania Zocular, było ostatnie pytanie dr Pham: czy istnieje naturalne rozwiązanie problemu trądziku i suchego oka, które nie powoduje suchości, zaczerwienienia, pieczenia ani podrażnienia skóry czy oczy? Nieoczekiwaną odpowiedzią okazała się roślina o nazwie okra! Mimo że okra nie była stosowana do żadnego produktu do oczu ani twarzy, dr Pham, ze swoim wykształceniem chemicznym, rozpoznał jej regeneracyjny potencjał do zmiany sposobu, w jaki radzimy sobie ze stanem zapalnym związanym z suchymi oczami, trądzikiem i wieloma innymi problemami medycznymi.
Głównym celem stworzenia produktu Zocular było nie tylko sprawienie, aby był skuteczny, ale aby był trwały, aby nie było potrzeby wielokrotnego stosowania każdego dnia, jak w przypadku wielu innych leków i zabiegów. Jako praktykujący okulista, dr Pham rozumiał, że bez względu na to, jak dobrze działa leczenie, jego prawdziwa skuteczność zależy przede wszystkim od harmonogramu dawkowania. Schemat leczenia raz dziennie zawsze będzie znacznie skuteczniejszy niż schemat cztery razy dziennie.

Po 2 latach badań i rozwoju, Zocular wprowadził nową formułę na bazie okary, która zmienia paradygmat leczenia trądziku i suchych oczu. Nie ma potrzeby wystawiania recepty. Nie ma potrzeby połykania tabletek. Nie trzeba czekać tygodniami, aby zobaczyć pozytywne wyniki, ponieważ produkty Zocular łagodzą objawy suchego oka w ciągu kilku sekund i powodują zauważalną poprawę trądziku w mniej niż tydzień. Nie ma żadnych poważnych krótkoterminowych i długoterminowych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem sterydów lub antybiotyków. W przeciwieństwie do innych opcji leczenia trądziku, które powodują znaczne objawy podrażnienia u większości użytkowników, produkty Zocular są tak delikatne, że powodują niewielkie podrażnienie skóry lub oczu. Wystarczy jedno przetarcie raz dziennie. Produkty Zocular wywołują efekty bez skutków ubocznych, ponieważ bezpośrednio celują w źródło suchych oczu i trądziku dzięki zastrzeżonym Zocusomom, które są micelami z infuzją okry, które dezaktywują cykl zapalny.

Po raz pierwszy od dziesięcioleci dostępna jest teraz skuteczna naturalna metoda leczenia trądziku i suchych oczu na bazie okry. Produkty Zocular są tak skuteczne w skracaniu kaskady stanów zapalnych, że można je również stosować w przypadku trądziku różowatego, kontaktowego zapalenia skóry, takiego jak trujący bluszcz, oraz prostych skaleczeń, zadrapań lub oparzeń.
Nie ma potrzeby wybierać spośród setek różnych produktów dostępnych bez recepty o różnych nazwach marek, ale z identycznymi składnikami. Tylko jedna marka zmieniła sposób, w jaki zwalcza się trądzik i suche oczy za pomocą jednej chusteczki raz dziennie. Tylko jedna marka zidentyfikowała, wyodrębniła i sformułowała metodę opartą na okry ukierunkowaną na podstawową przyczynę trądziku i suchych oczu – Zocular.


O dr Peterze Phamie, MD

Dr Peter Pham jest certyfikowanym okulistą, naukowcem, innowatorem i przedsiębiorcą. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Okra Limited i Docferral.com, na internetowej platformie skierowań i harmonogramów dla lekarzy, dentystów i centrów ratunkowych. Jest także współzałożycielem KeepYourSight.org, telemedycznej organizacji non-profit zajmującej się zapobieganiem utracie wzroku poprzez wdrażanie zaawansowanego systemu online do badań przesiewowych pola widzenia pod kątem jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej, udarów i innych schorzeń wpływających na pole widzenia.

Produkty Zocular® są rezultatem wizji dr Phama dotyczącej dbania o Twój najbardziej krytyczny zmysł – Twoje oczy. Mając dyplom z chemii, dr Pham rozpoznał kojące i regenerujące właściwości Hibiscus esculentus (aka okra) dla oczu ze względu na jego skład chemiczny i właściwości. Dzięki uszlachetnieniu ekstraktu w formułę transformacyjną z innymi naturalnymi środkami botanicznymi, produkty Zocular są tak dobre, jak wyglądają, a Twoje oczy widzą różnicę.

Zdjęcie: Photostock BP i Zocular®

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...