ZdrowieTo był rekordowy sezon grypowy – kiedy się skończy?*

To był rekordowy sezon grypowy – kiedy się skończy?*

To był rekordowy sezon grypowy – kiedy się skończy?*

AccuWeather Global Weather Center – 12 kwietnia 2019 r. – Zima oficjalnie nadeszła i minęła, ale sezon grypowy ustanowił rekord pod względem długości.
Ostatnie 20 tygodni w tym sezonie potwierdzają, że poziomy zachorowań grypopodobnych w Stanach Zjednoczonych były na poziomie lub powyżej poziomu wyjściowego przez 20 tygodni w tym sezonie, co oznacza, że ​​poprzedni szczyt 20 tygodni był równy lub wyższy od poziomu wyjściowego ustalonego w latach 2014-15. Zapobieganie (CDC).


Byłby to najdłuższy sezon grypowy powyżej poziomu wyjściowego od czasu, gdy CDC zaczęło utrzymywać porównywalne rekordy w latach 2007-08. (Przed tym rokiem CDC nie obliczało krajowego poziomu odniesienia).

[subscribe_to_unlock_form]

Według raportu CDC, który zostanie opublikowany w piątek, odsetek wizyt ambulatoryjnych u dostawców opieki zdrowotnej z powodu choroby grypopodobnej (ILI) nadal pozostaje powyżej krajowej wartości bazowej wynoszącej 2,2%. Sezon grypowy zwykle rozpoczyna się w październiku i trwa do marca.


Raport wskaże, że aktywność grypy nadal spada; jednak poziomy aktywności są nadal stosunkowo wysokie jak na tę porę roku, a 20 stanów nadal zgłasza „powszechną” aktywność grypy. Cztery stany, w których występuje wysoka aktywność ILI, to Luizjana, Missouri, Karolina Południowa i Wirginia.


Kluczowym powodem długości sezonu może być „druga fala aktywności zdominowanej przez H3N2, która ma trwać przez kilka tygodni” – napisała w e-mailu do AccuWeather specjalistka CDC ds. spraw publicznych, Martha Sharan. „H3N2 jest zwykle związany z cięższą chorobą u osób starszych”.
CDC szacuje, że od 1 października 2018 r. do 30 marca 2019 r. w tym sezonie od 1 października 2018 r. do 30 marca 2019 r. miało miejsce od 452 000 do 549 000 hospitalizacji związanych z grypą i 30 600-50 900 zgonów.
„AccuWeather wierzy, że pogoda i intensywność nasłonecznienia są ważnymi czynnikami w sezonie grypowym; nie ma grypy, o której można by mówić w lecie, ponieważ słońce jest silne, a pogoda jest ciepła” – założyciel i dyrektor generalny firmy, dr Joel N. powiedział Meyers.


W tropikach nie ma też prawdziwego sezonu grypowego. „Istnieje wiele dowodów sugerujących, że niska wilgotność i niskie temperatury pozwalają wirusowi grypy przetrwać dłużej, co sprzyja jego przenoszeniu” – napisał do AccuWeather profesor nadzwyczajny z University of Virginia, Bryan Lewis, który współpracuje z Biocomplexity Institute & Initiative w Wirginii.


„Im zimniej jest na zewnątrz, tym niższy musi być punkt rosy. A kiedy powietrze wewnątrz jest ogrzewane przez system grzewczy, tym niższa będzie wilgotność wewnątrz” – wyjaśnił Myers.

„Ponieważ w tym sezonie było chłodniej niż przeciętnie, wilgotność w pomieszczeniach była zwykle niższa i to jest jeden z powodów, dla których było więcej grypy. To właśnie suchość w domach spowodowana niskimi temperaturami na zewnątrz pomogła w rozprzestrzenianiu się grypy”.


Informacje o AccuWeather, Inc. i AccuWeather.com
AccuWeather, uznane i udokumentowane jako najdokładniejsze źródło prognoz pogody i ostrzeżeń na świecie, uratowało dziesiątki tysięcy istnień ludzkich, zapobiegło setkom tysięcy obrażeń i dziesiątkom miliardów dolarów strat materialnych. AccuWeather, mając siedzibę główną w State College, PA i inne biura na całym świecie, codziennie obsługuje ponad 1,5 miliarda ludzi, pomagając im planować życie i jak najlepiej wykorzystać swój dzień za pośrednictwem radia, telewizji, gazet, smartfonów, tabletów i telewizorów z dostępem do Internetu , sieć AccuWeather i AccuWeather.com. Ponadto AccuWeather produkuje i dystrybuuje wiadomości, treści pogodowe i wideo dla ponad 180 000 witryn internetowych stron trzecich. Wśród wielu innowacyjnych i nagradzanych funkcji AccuWeather, dostępnych bezpłatnie dla wszystkich, znajdują się prognozy MinuteCast® Minute by Minute™ z doskonałą dokładnością™. Ponadto AccuWeather obsługuje ponad połowę firm z listy Fortune 500 i tysiące firm na całym świecie. Dr Joel N. Myers, założyciel i dyrektor naczelny, założył AccuWeather w 1962 roku i jest uważany za „ojca współczesnej meteorologii komercyjnej”. Dr Myers, wiodący twórczy myśliciel i wizjoner, został nazwany przez The New York Times „najbardziej dokładnym człowiekiem w dziedzinie pogody” i jednym z najlepszych przedsiębiorców w historii Ameryki przez Encyklopedię Przedsiębiorców Entrepreneur.

AccuWeather™, AccuWeather RealImpact™, AccuWeather RI™, AccuWeather MinuteCast®, Minute by Minute™ i Superior Accuracy™ są znakami towarowymi firmy AccuWeather, Inc.

Aplikacja AccuWeather dla użytkowników telefonów i tabletów z systemem Android jest bezpłatna w sklepie Google Play. Aplikacja AccuWeather na iOS jest bezpłatna pod adresem www.AppStore.com. Odwiedź stronę accuweather.com, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...