FitnessTotalne Wellness Jak zacząć*

Totalne Wellness Jak zacząć*

Totalne Wellness Jak zacząć*

Twoje samopoczucie zależy nie tylko od Twojej kondycji fizycznej, ale również wskazuje na stan Twojego umysłu. Zadbamy o Twój umysł i sprawimy, że będziesz nie tylko lepiej wyglądać, ale także poczujesz się wspaniale. Dla ułatwienie załączyliśmy wersje PDF naszego programu. Zaczynajmy!

[subscribe_to_unlock_form]

Kształtuj swoją postawę, a Twoje ciało podąży za nią

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że powinno zadbać o codzienną aktywność fizyczną. Mimo wszystko bardzo często trudność polega na znalezieniu czasu, aby „po prostu to zrobić”. W naszym pełnym przycisków, samojezdnym świecie zdalnego sterowania mniej niż połowa dorosłych spełnia podstawowe zalecenie w kwestii przeznaczenia czasu na aktywność. Powinno się spędzić przynajmniej 30 minut dziennie wykonując umiarkowaną aktywność fizyczną. Niestety, więcej niż jedna czwarta osób prowadzi siedzący tryb życia, spędzając większość dni na coraz szerszych pośladkach.


Porzuciłem „słowo na E” z ​​mojego słownictwa trenerów fitness. Zbyt wiele osób postrzega „ćwiczenia” jako ciężką, bolesną pracę , coś „dobrego dla ciebie”, do czego powinni zmusić się, jak do zjedzenia tofu bez smaku lub paskudnego lekarstwa. Czasem ludzie kojarzą ćwiczenia z negatywnymi doświadczeniami z przeszłości, takimi jak cierpienie przez „nauczyciela siłowni z piekła rodem” lub znoszenie upokorzenia wynikającego z bycia ostatnim na lekcjach wychowania fizycznego.


„Lęk przed ćwiczeniami” potęguje nasza kultura rywalizacji, która sprawia, że ​​ludzie czują, że jeśli nie są wybitni w sporcie, nie zasługują na to, aby grać. Dla niektórych dyskomfort związany z ich postrzeganą nieadekwatnością do ćwiczeń wymyka się spod kontroli. Wydaje im się, że są bezkształtni, nie zasługują na postawienie stopy na siłowni. Taką myśl można porównać to stwierdzenia, że w twoim domu jest zbyt duży bałagan, by zatrudnić pokojówkę. Tak więc pierwszym krokiem do fitnessu jest zmiana własnego zdania. Spróbuj pozbyć się się tych negatywnych i fałszywych poglądów na temat ćwiczeń. W rzeczywistości sugeruję całkowite zaprzestanie używania negatywnie naładowanych słów w kontekście ćwiczeń. Jeśli słowo „ćwiczenia” przypomina o negatywnych emocjach, zastąp je słowami „ruch” lub „aktywność fizyczna”. Jeśli uważasz, że to tylko kwestia semantyki, pomyśl jeszcze raz. Właściwie jest to całkowita korekta nastawienia, która składa się z trzech części:

Przywróć wnękę
Pamiętasz to uczucie z dzieciństwa, gdy szkolny dzwonek zadzwonił i wypuścił cię na plac zabaw, abyś skakał, huśtał się i robił to, czego zapragnęło twoje małe serce i ciało? Odzyskanie tej „radości ruchu” ma kluczowe znaczenie podczas kształtowania siebie. Jak zauważył Freud w swojej słynnej „zasadzie przyjemności”, ludzie mają tendencję do robienia rzeczy, które sprawiają im przyjemność i unikania rzeczy, które przynoszą ból. Przestań więc postrzegać ćwiczenia jako „trening” i zacznij myśleć o nich jako o przerwie na zabawę, miłej okazji, aby uwolnić swoje ciało z ograniczeń fotela. Znajdź przyjemne sposoby na poruszanie się – spaceruj, tańcz, jeździj na rowerze, pływaj i zaplanuj ten czas na każdy następny dzień.


Coś jest BARDZO nie w porządku ze społeczeństwem, w którym ludzie walczą o najbliższe miejsce parkingowe przy siłowni, na której chodzą po bieżniach. Ewoluowaliśmy do tej niezdrowej mentalności „oszczędzania pracy”, która skłania nas do siedzenia i zużywania jak najmniejszej ilości energii. Zatrzymujemy się przy fast-foodach z oknami przejazdowymi i klikamy pilotem z głębin La -Z-Boya. Jeśli marzysz o dobrym zdrowiu, porzucić tę przestarzałą mentalność „naciskania przycisku”. Wykorzystuj okazje, aby wstać z krzesła i poruszać się jak najwięcej w ciągu całego dnia. Podejmiesz w ten sposób jeden z najlepszych i najbardziej praktycznych kroków, aby poprawić stan swojego zdrowia.


Coś jest lepsze niż nic…
Zbyt wiele osób w stosunku do ćwiczeń ma podejście: „wszystko albo nic”. Uważają, że ​ mniej niż 30 minut aktywności fizycznej to strata czasu. Nic bardziej mylnego! Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wygospodarowanie 30 minut ruchu, trzy 10-minutowe lub sześć 5-minutowych aktywności oferują podobne korzyści. Wybieraj schody zamiast windy, zaparkuj w najdalszym możliwym miejscu, aby wykorzystać drogę na spacer. Możesz również wysiąść z metra przystanek wcześniej lub po prostu spędzić trochę czasu bawiąc się z dziećmi. Każdy krok w stronę ruchu, który podejmujesz, poprawia stan zdrowia. Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę, że poruszanie się to coś więcej niż dbanie o wygląd. Regularna aktywność fizyczna to kwestia życia i śmierci. Brak aktywności fizycznej powoduje 2 miliony zgonów rocznie na całym świecie, według Światowej Organizacji Zdrowia ​​siedzący tryb życia zwiększa ryzyko wielu chorób przewlekłych, w tym raka piersi, raka jelita grubego, cukrzycy typu 2 i chorób serca. Następnym razem, gdy masz ochotę nacisnąć kolejny przycisk, zastanów się i dokonaj świadomego wyboru. Postaraj się każdego dnia przeznaczyć trochę czasu na ulubioną formę ruchu. Kiedy aktywność fizyczna sprawia przyjemność, zostanie zrealizowana.

O autorze
Carol Krucoff jest zarejestrowaną nauczycielką jogi, certyfikowanym trenerem osobistym i współautorką wraz z Mitchellem Krucoffem, MD, książki „Healing Moves: How to Cure, Relieve and Prevent Common Ailments with Exercise”. Więcej informacji na stronie www.healingmoves.com

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...