UmysłTrudne nastolatki: 5 sposobów, w jakie dorośli mogą wesprzeć młodzież*

Trudne nastolatki: 5 sposobów, w jakie dorośli mogą wesprzeć młodzież*

Trudne nastolatki: 5 sposobów, w jakie dorośli mogą wesprzeć młodzież*

Statystyki sugerują, że niepokojący odsetek nastolatków w Ameryce przeżywa kryzys. W ciągu 24 godzin w Stanach Zjednoczonych 1439 nastolatków podejmie próbę samobójczą, 2795 nastoletnich dziewcząt zajdzie w ciążę, 15006 nastolatków po raz pierwszy zażyje narkotyki, a 3506 nastolatków ucieknie z domu. Tak wynika z raportu Verywellmind.com.

[subscribe_to_unlock_form]

Specjaliści ds. zdrowia i edukacji przytaczają liczne czynniki społeczno-ekonomiczne związane z tymi problemami młodzieży. Ale dorośli mogą coś zmienić, jeśli będą w stanie lepiej komunikować się z nastolatkami.

„Ameryka nieumyślnie zdradza emocjonalne i społeczne potrzeby swoich nastolatków – w wieku od 11 do 21 lat” – mówi dr Kim Metcalfe, psycholog edukacyjny i autorka książki „Zbudujmy razem nadzwyczajną młodzież” Mamy rodziców, opiekunów, nauczycieli szkolnych, administratorów, trenerów i wolontariuszy pracujących na co dzień z młodzieżą, którzy nie potrafią pomóc swoim podopiecznym.

„Dorośli skupiają się głównie na potrzebach fizycznych i edukacyjnych młodych ludzi, ale jeśli chodzi o wspieranie nastolatków w zaspokajaniu ich potrzeb twórczych, społecznych i emocjonalnych, większość z nas ma na to ograniczony czas. Jednak przy odpowiednim podejściu i intencjach dorośli mogą poprawić sytuację”.

Metcalfe wymienia pięć sposobów, w jakie dorośli mogą nawiązywać znaczące kontakty z nastolatkami, które mogą pomóc im w podróży do dorosłości:

  • Bądź wrażliwy. „Nastolatki będąc na początku swojego życia zadają sobie wiele pytań, takich jak „kim jestem?” i „jaki jest mój cel?”, mówi Metcalfe. „Dorośli muszą uważnie słuchać, a następnie poświęcić czas na wsparcie lub doradzanie swoim podopiecznym, a to zaczyna się od wrażliwości na aspekty intelektualne, twórcze i emocjonalne”.
  • Oferuj zachętę. „Młodzież, którą zachęcają dorośli, będzie działać lepiej” – mówi Metcalfe. „Zachęta pomaga młodym czuć się bezpieczniej, a kiedy młodzież jest zniechęcona, zachowuje się w niezdrowy sposób. Ideą jest wspieranie rozwoju młodej osoby w sposób całościowy.”
  • Wydobądź ich kreatywność. Dorosły może wzmocnić młodą osobę i dodać jej pewności siebie, sprawiając, że poczuje się ważna. „Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest poproszenie ich o pomysły i możliwe rozwiązania problemów poza ich własnymi”, mówi Metcalfe. „Pozwoliłeś im przewodzić w czymś. Skłonienie ich do myślenia nieszablonowego przyspiesza rozwój”.
  • Niech wiedzą, że Ci zależy. „Powiedz dzieciom, że jesteśmy po ich stronie, że kochamy je i troszczymy się o nie bezwarunkowo i że jesteśmy po to, aby wspierać je pomimo ich błędów” – mówi Metcalfe.
  • Podkreśl odporność. „Pomóż młodym ludziom odpowiednio radzić sobie z przeciwnościami losu, zamiast próbować je usunąć lub pozwolić im uciec” – mówi Metcalfe. „Tam zaczyna się większość kłopotów – od ucieczki. Silny fundament wsparcia może budować samodzielność, która czyni ich silniejszymi”.

„Znaczące powiązania to najpotężniejszy sposób, by powiedzieć młodej osobie: „Jesteś ważny, jesteś ważny i wart mojego czasu i cierpliwości” – mówi Metcalfe. „Są to przekazy, które wspierają pozytywny obraz siebie”.

O Kim Metcalfe
Dr Kim Metcalfe, emerytowana profesor wczesnej edukacji i psychologii, jest autorką książki „Zbudujmy razem nadzwyczajną młodość nadzwyczajną”. Jest członkiem Krajowego Stowarzyszenia Edukacji Małych Dzieci, Kalifornijskiego Stowarzyszenia Edukacji Małych Dzieci oraz Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego. Dr Metcalfe posiada stopień doktora w dziedzinie pedagogicznej psychologii rozwojowej. Aby uhonorować jej zmarłą córkę, Abigail Elise Metcalfe, dr Metcalfe założył Abbey’s Purple Winged Angels Foundation – organizację non-profit 501(c)(3).

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...