PodróżeTwój przewodnik bez wymówek, aby zachować formę podczas podróży *

Twój przewodnik bez wymówek, aby zachować formę podczas podróży *

Twój przewodnik bez wymówek, aby zachować formę podczas podróży *

Wielu entuzjastom fitnessu ma trudności z realizacją normalnego planu ćwiczeń podczas podróży do rodziny lub przyjaciół na ferie zimowe. Nieznane otoczenie, ciasne warunki życia rodzinnego lub brak sprzętu do ćwiczeń mogą utrudnić nawet najszczersze intencje dotyczące zachowania formy podczas podróży. Alex Vitale jest wiodącym trenerem V Shred, certyfikowanym trenerem osobistym National Council of Strength and Fitness oraz absolwentem Equinox Fitness Training Institute. Oferuje następujące wskazówki dotyczące przygotowania programu ćwiczeń, który będzie z Tobą podróżować.

„Jeśli ciężko pracowałeś, aby nad dobrą rutyną fitness, podróżowanie na święta nie musi oznaczać, że Twoje zdrowe nawyki zostaną wykolejone”, mówi Alex. Dodaje: „Możesz zachować rozpęd i płynąć z endorfinami oraz utrzymać poziom sprawności podczas podróży”.

Jak to zrobić?

Pozostań nawodniony.
Pij co najmniej sześć szklanek wody każdego dnia. Jedzenie na lotnisku, siedzenie w samolocie, jet lag – wszystko to przyczynia się do wzdęć. Najlepszym sposobem na walkę z tym jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia” – mówi Alex Vital z V Shred.
Podnieś się z kolan, a nie z pleców. Uważaj na swoją postawę podczas noszenia toreb. Używaj dobrej techniki ciała, gdy podnosisz walizki do stanowiska odprawy.


Jedz trzy posiłki dziennie. Nawet jeśli zrezygnowałeś z codziennej rutyny, staraj się jeść trzy posiłki dziennie, utrzymywać zbilansowaną dietę i jeść dużo owoców i warzyw. Jeśli masz zamiar zjeść wysokotłuszczowy posiłek, zjedz mniejszą porcję lub zamów przystawkę zamiast dania głównego. Podziel się deserem z przyjacielem.

Odpoczynek. Jeśli Twój harmonogram jest napięty i nie śpisz wystarczająco w nocy, ucinaj sobie krótkie drzemki, kiedy tylko nadarzy się okazja. Rozciągaj się rano i wieczorem, zwłaszcza jeśli siedzisz cały dzień. Jeśli będziesz pić alkohol, pij dużo wody pomiędzy imprezami.


Dowiedz się, czy Twoja siłownia ma członkostwo w mieście, do której będziesz podróżować. Zaloguj się na stronie internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Sprawności Fizycznej lub zapytaj w swoim klubie fitness przed wyjazdem. Alex Vital mówi, że „Trzy do pięciu dni wolnych od ćwiczeń siłowych może dać odpoczynek Twoim mięśniom. Ale nie chciałbyś pozostać przez tydzień lub dłużej bez ćwiczeń, a krótki odpoczynek na biceps nie oznacza, że ​​powinieneś kiedykolwiek odpuścić trening cardio”.

Zostań członkiem internetowej platformy fitness.
Vshred.com prowadzi uczestinków przez najlepszy program dla ich typu sylwetki i celów fitness, dając im niesamowite wskazówki, których mogą wdrożyć każdego dnia.

Weź udział w quizie V Shred.
Spakuj skakankę na sesję aerobową w dowolnym miejscu. Zainwestuj w „obciążniki podróżne” – nadmuchiwane ciężarki, które podczas treningu można napełniać wodą lub piaskiem, składać i przechowywać podczas podróży.
Zaplanuj aktywny wypoczynek podczas wakacji – sprawdź tutejsze pole golfowe, boiska do siatkówki i podobone.
Podczas zwiedzania, zapomnij o autobusie wycieczkowym i chodź. Nie tylko zobaczysz więcej, ale wykonasz dodatkową aktywność.

Przenośny fitness.
Aby uzyskać więcej opcji fitness, umieść w bagażu rurkę Resist-A-Tube lub dowolną rurkę do ćwiczeń w domu, piłkę stabilizującą, skakankę lub film z ćwiczeniami. „Jeśli lubisz zajęcia, stwórz własną klasę w swoim pokoju” – dodaje Alex Vital.


Jeśli pracujesz z osobistym trenerem, poproś go o opracowanie planu ćwiczeń przed wyjazdem z miasta. Kiedy siedzisz w samolocie lub w pokoju hotelowym, od czasu do czasu weź głęboki oddech, napnij mięśnie brzucha, a następnie zrelaksuj się. Podróżni muszą okresowo zginać i rozciągać ścięgna podkolanowe i zginacze bioder, mięsień w górnej części nogi, który łączy się z miednicą.


Dla kobiet, które spędzają dzień w szpilkach, spacer po pokoju toe-up, heel down rozciągnie mięśnie łydek. Podnieś palce, kładąc pięty na podłodze i wchodząc na książkę. „Mężczyźni często skarżą się na ciasnotę podczas podróży” — mówi Vital. „Muszą rozciągnąć dolną część pleców i nóg”. Zaleca pozycję na rozciągającego sie kota.


Alex Vital podkreśla, że ​​im wygodniej jest obsługiwać sprzęt fitness w domowej siłowni, tym łatwiej będzie ustawić nieznany sprzęt, gdy jesteś w drodze.

Dopasuj latanie
Podróż samolotem może być szybka i wygodna, ale dla wielu z nas może być niewygodna i męcząca ze względu na ciasne kabiny i siedzenia przypominające sardynki. Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać kolejną podróż samolotem, pomagając zachować elastyczność i sprawność podczas lotu.

  • GŁĘBOKIE ODDYCHANIE to natychmiastowy relaks i można go wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Spróbuj wykonać 4-5 głębokich, oczyszczających oddechów kilka razy podczas lotu.
  • ROZLUŹNIJ RAMIONA, lekko pochylając się do przodu, z rękami na kolanach i wykonując okrężne ruchy ramionami 5 lub 6 razy. Powtórz serię w przeciwnym kierunku, a następnie zakończ, „wzruszając” ramionami w górę i w dół 5 razy.
  • ROZLUŹNIJ PLECy, sięgając nad głowę, trzymając łokcie i zginając się na boki. Powtórz 5 razy w każdym kierunku.
  • ROZCIĄGNIJ NOGI, naprzemiennie podnosząc kolana w kierunku klatki piersiowej i zbliżając ciało do kolana, licząc do ośmiu.
  • ZWOLNIJ SWOJE STOPY, „rysując” alfabet jedną stopą, potem drugą.

Alexie Vitalie
Trenere V Shred Lead, certyfikowany trenerem osobistym przez National Council of Strength and Fitness oraz absolwent Equinox Fitness Training Institute, światowego lidera w nauczaniu naukowym o ćwiczeniach stosowanych. Misją Alexa jako trenera jest nie tylko pomaganie ludziom w uzyskaniu formy, ale także przejmowanie większej kontroli nad ich życiem i podnoszenie poziomu i komfortu do najlepszej możliwej wersji.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...