UmysłUmysłUtrzymaj swój umysł na wysokich obrotach *

Utrzymaj swój umysł na wysokich obrotach *

Utrzymaj swój umysł na wysokich obrotach *

Nowy rok to czas postanowień, czujemy się zainspirowani do podjęcia nowych wyzwań, które szybko kończą się na śliskim zboczu. Dzięki cierpliwości i zaangażowaniu możesz urzeczywistnić swoje marzenia o dobrej kondycji. Znajdziesz tu 7 noworocznych wskazówek, jak utrzymać umysł w doskonałej formie. Rozpocznij Nowy Rok z dobrą intencją. Kontynuuj wysiłek i utrzymuj zdrowie przez cały rok. Bycie odpornym pomaga nam wszystkim radzić sobie w domu, szkole i naszej karierze.

[subscribe_to_unlock_form]

  1. Skoncentruj się na robieniu pozytywnych rzeczy. Poświęcać czas i uwagę na coś, co nadaje sens Twojemu życiu. Odkryj cel. O wiele łatwiej będzie znaleźć drogę do szczęścia. Humor nie jest darem, który albo masz, albo nie, to umiejętność. Jak każda umiejętność, poprawia się wraz z praktyką, więc poświęć kilka chwil na… uśmiech. Komunikuj swoje pragnienia i potrzeby w sposób, który jest słyszalny – mów sobie i innym, co można zrobić, a nie czego nie można.
  2. Związek między tym, co dzieje się w twoim ciele, a tym, jak działa twój mózg, jest silny. Jedzenie, które spożywasz, może mieć bezpośredni wpływ na Twój poziom energii, zdrowie fizyczne i nastrój. Wybierając pokarmy, które mogą zapewnić ci stałą energię, możesz pomóc swojemu ciału zachować zdrowie. Może to również pomóc Twojemu umysłowi poczuć się dobrze. Spożywanie lekkich i zdrowych posiłków może pomóc zmaksymalizować zdolność koncentracji. Jak powiedział Thomas Jefferson, rzadko żałujemy, że jemy zbyt mało. Prawdopodobnie odkryjesz, że potrzebujesz mniej jedzenia, aby się usatysfakcjonować, niż myślisz. Spożywanie pokarmów, które są przeciwutleniaczami, może pomóc poprawić koncentrację, rozwiązywanie problemów i pamięć. Oceń, ile cukru, tłuszczów, kofeiny i węglowodanów spożywasz każdego dnia. Przystosuj się do jedzenia zdrowszych porcji i wyboru złożonych węglowodanów, świeżych owoców i warzyw, suplementów i przekąsek, aby wyrównać wahania nastroju i zapewnić organizmowi równowagę emocjonalną i spokojny sen.
  3. Poprawa snu to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie mocy mózgu. Aby osiągnąć jakikolwiek cel zdrowotny, musisz przespać całą noc, aby pomóc organizmowi zregenerować się. Naukowcy znajdują nowe dowody na to, że dobry nocny odpoczynek odgrywa kluczową rolę w cementowaniu wspomnień tworzonych w ciągu dnia. Kiedy śpimy, wspomnienia są przesiewane, niektóre odrzucane, inne zapisywane. Ostatnie badania wykazały, że kiedy nie śpimy, białka gromadzą się na synapsach, co prawdopodobnie utrudnia myślenie i uczenie się nowych rzeczy.
  4. Koncentracja jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w każdej dziedzinie życia, w pracy, w domu, w szkole i na studiach, w sporcie i biznesie, w osiąganiu celów i wykonywaniu zadań. Jeśli chcesz poprawić swoje życie i osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, potrzebujesz lepszej zdolności rozumienia i zwracania uwagi na szczegóły. Koncentracja to czynność jak każda inna. Najwyraźniej im więcej ćwiczymy, tym lepsza będzie nasza koncentracja. Pamiętaj, aby dać swojemu mózgowi szybką przerwę przynajmniej co godzinę, najwyżej co 30 minut. Jeśli Twój mózg musi stale koncentrować się przez wiele godzin, traci moc przetwarzania, a poziom koncentracji spada.
  5. Suplementuj swój mózgu w zdrowy sposób. Żadna sugestia dotycząca suplementów dla zdrowia mózgu nie jest kompletna bez wzmianki o oleju Omega-3. Większość mózgu składa się z „dobrych” tłuszczów, znanych jako kwasy tłuszczowe, a większość tego „dobrego” tłuszczu to Omega-3. Badania wykazały, że diety bogate w Omega-3 mogą skutkować zwiększoną zdolnością uczenia się, umiejętnościami rozwiązywania problemów, skupieniem, pamięcią i komunikacją między komórkami. Wykazano również, że omega-3 pomaga promować pozytywny nastrój i równowagę emocjonalną. Koenzym Q10 ma właściwości przeciwutleniające, które pomagają chronić mózg przed różnymi uszkodzeniami. Ginkgo biloba jest używany głównie w celu poprawy pamięci, ponieważ zwiększa wypływ krwi do mózgu. Witamina B pomaga w transporcie tlenu do mózgu.
  6. Radź sobie ze stresem, zarządzając wyzwalaczami. Jeśli czujesz się przytłoczony, weź głęboki oddech i dotleń mózg. „Najprostszą i najpotężniejszą techniką ochrony zdrowia jest oddychanie” – twierdzi Andrew Weil, dyrektor MD, Center for Integrative Medicine of the College of Medicine, University of Arizona. Skoncentruj się na zachowaniu spokoju, aby stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom. Od wieków miliony ludzi polegały na medytacji, aby poprawić koncentrację, złagodzić stres i kontrolować oddychanie. Nowe badania pokazują, że medytacja może pomóc w poprawie zdolności do relaksu i koncentracji na dwa sposoby. Po pierwsze, może sprawić, że będziesz lepiej skupiać się na czymś konkretnym, jednocześnie ignorując rozpraszacze. Po drugie, może sprawić, że będziesz bardziej zdolny do zauważenia tego, co dzieje się wokół ciebie, dając ci pełniejszą perspektywę chwili obecnej.
  7. Poświęć czas swoim hobby na odmłodzenie własnego stanu umysłu. Granica między ucieczką lub unikaniem odpowiedzialności, a delegowaniem czasu na obowiązki, jest cienka. Poświęć chwilę czasu dla siebie, swoje zainteresowania i działania, naucz się czegoś nowego. Ćwicz sztukę skupiania się na sobie. Zajmij się formą ćwiczeń skupiających się na oddychaniu, wizualizacji i ciszy przez co najmniej 15 minut dziennie. Ta praktyka pomaga zachować spokój, umożliwiając podejmowanie lepszych decyzji.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...