UrodaW ciąży czy nie, rozstępy nie są mile widziane *

W ciąży czy nie, rozstępy nie są mile widziane *

W ciąży czy nie, rozstępy nie są mile widziane *

To prawda, poranne mdłości i rozstępy nie należą do najprzyjemniejszych elementów ciąży. Poranne mdłości, które trwają 17 tygodni to standard, ale nie zdziw się, jeśli trwają dłużej niż trzy miesiące. Staraj się nie martwić – same mdłości niekoniecznie są czymś złym. To właściwie oznaka dużej ilości hormonu ciążowego, wskazującego na zmniejszoną szansę na poronienie, po okresie ciąży mdłości znikają, czego niestety nie możemy powiedzieć o rozstępach.

[subscribe_to_unlock_form]

Badania wykazały, że co najmniej połowa wszystkich kobiet będzie miała rozstępy w różnym stopniu w pewnym momencie ciąży. Rozstępy to rozdarcia w dolnej warstwie skóry. Ta dolna warstwa składa się z elastycznej tkanki podporowej, która pomaga skórze się rozciągać. W czasie ciąży twoje ciało rośnie tak szybko, że skóra nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości nowej tkanki. Pamiętaj, że rozstępy pojawiają się, gdy Twoja skóra rośnie znacznie szybciej niż normalnie. To nie tylko problem ciąży, każdy normalny przyrost masy ciała i rozstępy są ze sobą ściśle powiązane. Szybki wzrost skóry powoduje jej rozciąganie, rozdarcie i może powodować nieestetyczne fioletowe plamy na ciele. Tak jak dbasz o to, co wkładasz w swoje ciało, powinnaś być świadoma wszystkiego, co aplikujesz na skórę, czy to w celu ochrony, leczenia rozstępów, czy po prostu dla ogólnej urody. Twoja skóra zasługuje na bezpieczną, delikatną i prostą pielęgnację, niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy masz siedemdziesiąt lat.

Według Healing Natural Oils – istnieje wiele sposobów na zapobieganie rozstępom, zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży lub masz nadzieję, że wkrótce zostaniesz mamą:
• Ogranicz przyrost masy ciała do nie więcej niż zalecane łącznie od 25 do 35 funtów i rób to stopniowo, stosując dobrą, zbilansowaną i pożywną dietę, aby skóra rozciągała się w stałym tempie. Jest to ważne zarówno dla rozwijającego się dziecka, jak i dla wzmocnienia i zdrowia Twojej skóry. Twoja dieta powinna zawierać wiele pokarmów, które wspierają zdrowie skóry (pokarmy bogate w witaminy A, C i D, takie jak marchew, owoce cytrusowe, mleko; pokarmy bogate w cynk, takie jak orzechy i ryby; oraz pokarmy bogate w białko, takie jak jajka ). Witaminy B i C to dwie witaminy, o których wiadomo, że pomagają zachować zdrową skórę poprzez reprodukcję komórek i uelastycznianie.
• Światło słoneczne jest również ważnym źródłem witaminy D, więc kiedy tylko możesz (najlepiej codziennie), spędzaj od 15 do 20 minut na słońcu.
• Użyj szczotki lub myjki, aby masować i poprawić krążenie we wszystkich obszarach, w których zauważyłaś rozstępy lub chcesz zapobiec ich powstawaniu.

• Nawilżaj skórę już od pierwszego trymestru (szczególnie te obszary, które są podatne na rozstępy) i utrzymuj ją długo po porodzie i powrocie do wagi sprzed ciąży. Formuła H-Stretch Marks by Healing Natural Oils jest delikatna i skuteczna do stosowania podczas ciąży i karmienia i jest stosowana miejscowo 3 razy dziennie jako środek zapobiegawczy, a także w leczeniu objawowym istniejących już rozstępów.

• Picie dużej ilości wody może również pomóc w zapobieganiu rozstępom – Twoja skóra jest pierwszym organem, który cierpi w przypadku odwodnienia. Te 8 szklanek dziennie jest niezbędne, a jeśli pijesz kawę, herbatę lub inne napoje zawierające kofeinę, wypij dodatkową wodę, aby zrównoważyć spożycie płynów. Zwiększenie spożycia wody ma dobroczynny wpływ, ponieważ nie tylko pomoże złagodzić zaparcia, które są powszechne w ciąży, ale także utrzyma nawilżenie i elastyczność skóry.
• Nie zapomnij o przyjmowaniu witamin, ponieważ jest to kolejny sposób na zapewnienie prawidłowego stanu odżywienia.
• Wykonuj delikatne ćwiczeniami, które poprawiają krążenie krwi, co z kolei pomaga odżywić skórę. Chodzenie, lekki step na bieżni lub pływanie to dobre przykłady. Wszystko to sprawi, że skóra będzie zdrowa i promienna. I nie poddawaj się po urodzeniu dziecka.
Prawdziwym sposobem na zapobieganie rozstępom jest rozpoczęcie rytuału pielęgnacji zdrowej skóry, zanim jeszcze się rozpoczną. H-Stretch Marks Formula zapewni Ci przewagę i zagwarantuje większą szansę na zapobieganie i/lub eliminację tych rozstępów. Dołącz do rosnącego trendu na naturalny sposób życia już dziś dzięki Healing Natural Oils.

Zdjęcia dzięki uprzejmości BP Photostock, amoils.com, nenetus na freedigitalphotos.net

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...