Dom & TyDom & TyWiosenne porządki: powolny i stały wygrywa wyścig *

Wiosenne porządki: powolny i stały wygrywa wyścig *

Wiosenne porządki: powolny i stały wygrywa wyścig *

[subscribe_to_unlock_form]

Wiosna to nie tylko kwiaty i deszcze, ale także czas na uporządkowanie naszych domów i przyjęcie starej dobrej tradycji wiosennych porządków. Niestety, ze względu na pracochłonne obowiązki, które stanowią część naszych wiosennych rytuałów porządkowych, wzrasta ryzyko obrażeń. Szczególnie jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki ostrożności.

Porada eksperta AAOS: „Wszyscy chcemy idealnie czystego domu za jednym pstryknięciem palca, więc mamy tendencję do pośpiechu w wielu uciążliwych zadaniach w krótkim czasie i właśnie tam narażamy się na kontuzje” powiedział chirurg ortopeda i rzecznik prasowy AAOS Lana Kang, MD. „Niezależnie od tego, czy jest to upadek spowodowany niewłaściwym krokiem na drabinie, czy naciągnięciem mięśnia pleców, najlepiej jest ćwiczyć tempo, wykonywać jedno zadanie na raz i robić regularne przerwy”.
Według amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, co roku ponad 35 500 osób doznało urazów korzystając z drabiny.

Przed zaplanowaniem i przygotowaniem swojej listy rzeczy do zrobienia na wiosnę Amerykańska Akademia Chirurgów Ortopedycznych (AAOS) zachęca wszystkich, aby te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas wiosennych porządków stały się priorytetem.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa AAOS:

 • Używaj odpowiednich technik podnoszenia, przenoszenia i zginania, aby uniknąć urazów pleców:
  Rozstaw stopy na szerokość barków i utrzymuj plecy prosto, ugnij kolana, jednocześnie napinając mięśnie brzucha.
 • Podnoś się mięśniami nóg, gdy wstajesz; nie próbuj samodzielnie podnosić ciężkich przedmiotów.
  Używaj solidnego stołka zamiast blatu lub mebli – takich jak krzesło lub kanapa – podczas odkurzania trudno dostępnych miejsc.
 • Drabiny używane do prac domowych – takich jak mycie okien, malowanie, czyszczenie rynien i przycinanie drzew – należy ustawiać na stabilnej, równej powierzchni. Nigdy nie stawiaj drabiny na ziemi lub podłodze, która jest nierówna, miękka lub mokra.
 • Uważaj na przedłużacze: upewnij się, że są odpowiednio uziemione. Aby uniknąć potknięcia się lub upadku, nie należy układać przedłużaczy na przęsłach przechodzących przez chodniki.
 • Podczas pracy na drabinie zbytnie przechylanie się na bok i sięganie zbyt wysoko nad głowę może spowodować utratę równowagi i upadek. Twój pępek nie powinien wychodzić poza boki drabiny. Nigdy nie wspinaj się po drabinie bez kogoś, kto jest w stanie cię zauważyć.
 • Używaj kosiarki z elementem sterującym, który uniemożliwia jej poruszanie się do przodu po zwolnieniu uchwytu. Nigdy nie ciągnij do tyłu ani nie koś do tyłu, chyba że jest to absolutnie konieczne – uważnie szukaj innych za sobą, kiedy to robisz.
 • Noś sprzęt ochronny, jak na przykład odpowiednie okulary, obuwie i grube, dobrze dopasowane rękawice, które posłużą jako warstwa ochronna i zminimalizują skaleczenia, zadrapania, a także otarcia lub obrażenia spowodowane niebezpiecznymi chemikaliami.
 • Przeczytaj etykiety produktów, aby prawidłowo używać środków chemicznych używanych do czyszczenia. Przechowuj wszystkie chemikalia w miejscach wskazanych na opakowaniu. Powinny być to miejsca poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Nigdy nie umieszczaj chemikaliów w nieoznakowanych pojemnikach lub pojemnikach oznaczonych dla innej substancji.
 • Rób częste przerwy i uzupełniaj płyny, aby zapobiec odwodnieniu.
  Przed rozpoczęciem czyszczenia rozciągnij ramiona, plecy, ramiona, kolana i biodra.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...