FitnessWiosenne treningi: 7 prostych sposobów na utrzymanie formy*

Wiosenne treningi: 7 prostych sposobów na utrzymanie formy*

Wiosenne treningi: 7 prostych sposobów na utrzymanie formy*

Wiosna wita cieplejszą pogodą i dłuższymi, jaśniejszymi dniami. To idealny czas, aby wyjść na zewnątrz i zacząć aktywnie działać przed nadejściem lata. Utrzymanie regularnej rutyny fitness może być trudne z wielu powodów. Możesz być po prostu zajęty, może zmagasz się z mobilnością, a może minęło trochę czasu od ostatniego prawdziwego ćwiczenia i walczysz o pewność siebie. Nie bój się jednak! Istnieje wiele prostych sposobów na ćwiczenia, które zwiększą poziom aktywności i pomogą prowadzić zdrowszy tryb życia.

[subscribe_to_unlock_form]

 1. FILMY Z ĆWICZENIAMI DOMOWYMI
  Chodzenie na siłownię może być zniechęcające, a niektórzy starsi ludzie mogą czasami czuć się onieśmieleni zajęciami grupowymi i innymi, bardziej powszechnymi ćwiczeniami. Covid wywarł również ogromny wpływ na pewność siebie i świadomość zdrowotną ludzi, powodując, że ludzie chcą ćwiczyć poza domem lub w domu.

Na szczęście istnieje ogromna różnorodność internetowych filmów z ćwiczeniami dla osób starszych, które można wykonać w zaciszu własnego domu, dostępnych dla wszystkich! Każdy uczestnik ma również swój własny program skierowań od lekarza rodzinnego, który jest idealny, aby pomóc starszym osobom stać się bardziej aktywnymi. Działa w doskonałej harmonii z aplikacją EXi, która jest dostępna w ramach naszej oferty cyfrowej fitness, Każdy na żądanie.

 1. OGRODNICTWO
  Ogrodnictwo to świetny sposób dla osób w każdym wieku, aby zachować sprawność i zdrowie, ponieważ możesz spodziewać się, że podczas zajęć ogrodniczych spalisz około 300 kalorii na godzinę. To sprawia, że ​​jest to ćwiczenie o umiarkowanej intensywności, które poprawi zdrowie układu sercowo-naczyniowego i pomoże zrzucić niechcianą wagę.

Ogrodnictwo ma również szereg korzyści dla zdrowia psychicznego i poprawy nastroju, ponieważ udowodniono, że przebywanie na świeżym powietrzu zmniejsza stres i niepokój. Wiosna to idealny czas na wyjście na zewnątrz i przygotowanie ogrodu na lato.

 1. CHODZENIE
  Chodzenie – zwłaszcza gdy pogoda poprawia się na wiosnę – to świetny sposób na prowadzenie bardziej aktywnego trybu życia, jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, ponieważ nie wywiera on większego wpływu i jest odpowiedni dla osób o wszystkich poziomach sprawności i zdolnościach. NHS stwierdza, że ​​chodzenie może „budować wytrzymałość, spalić nadmiar kalorii i sprawić, że twoje serce będzie zdrowsze”.

Chodzenie to prosta i bezpłatna forma ćwiczeń, którą może wykonywać każdy. Możesz zacząć od spaceru do lokalnego sklepu zamiast jazdy samochodem lub szybkiego spaceru po okolicy w porze lunchu. Możesz także dołączyć do lokalnej grupy spacerowej, jeśli chcesz spotkać się i towarzysko z podobnie myślącymi ludźmi w swojej społeczności.

 1. PŁYWANIE
  Pływanie to łatwe ćwiczenie o niewielkim wysiłku, które wzmocni Twoje mięśnie i zapewni trening całego ciała. Centra Active posiadają baseny, z których korzystanie jest uzależnione od rodzaju członkostwa, na które się decydujesz. Jeśli na przykład masz u nas członkostwo w zakresie pływania lub fitness, możesz korzystać z basenu niemal bez ograniczeń, a my oferujemy również usługę płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.

Możesz również wziąć udział w zajęciach ćwiczeń w wodzie, takich jak aqua aerobik, jeśli szukasz fajnego sposobu na poprawę kondycji. Pływanie i inne aktywności w wodzie są mniej podatne na urazy niż inne formy ćwiczeń, ponieważ woda zmniejsza obciążenie stawów.

 1. PILATES
  Pilates to jeden z największych trendów w zakresie odnowy biologicznej i fitnessu w Wielkiej Brytanii, a ponad 12 milionów ludzi korzysta z jego zalet. Pilates ma podobieństwa z jogą i koncentruje się na poprawie siły rdzenia, postawy, równowagi i elastyczności.

Pilates jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, a zajęcia można dostosować do wszystkich poziomów sprawności i umiejętności. Jeśli chcesz wypróbować Pilates, wiele centrów Every Active oferuje zajęcia w ramach zajęć grupowych, a także zajęcia Pilates w serii EA, która jest dostępna w ramach Every On Demand — naszego cyfrowego fitnessu.

 1. SPORTY RAKIETOWE
  Sporty rakietowe, takie jak tenis i badminton, mogą być uprawiane przez osoby w każdym wieku. Są idealne dla osób starszych, ponieważ budują siłę zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała oraz zapewniają trening całego ciała przy minimalnym ryzyku kontuzji.

Możesz cieszyć się świeżym powietrzem, grając w tenisa na świeżym powietrzu wiosną i latem. Dostępne są również korty kryte, na których można grać, gdy pada deszcz lub gdy jest chłodniej, lub jeśli są one bardziej odpowiednie do uprawiania sportu, takiego jak squash i badminton. Jeśli chcesz zacząć regularnie uprawiać sporty rakietowe, wiele ośrodków oferuje badmintona, tenisa i squasha.

 1. TANIEC
  Taniec to świetny sposób na zwiększenie poziomu aktywności i poprawę ogólnej sprawności. Dostępnych jest wiele zajęć dla początkujących, a także sesji dostosowanych do osób starszych lub osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Niektóre z najpopularniejszych zajęć tanecznych to salsa, sala balowa, balet i jazz. Dołączenie do zajęć tanecznych może być również świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi w Twojej okolicy.

Wiosna to idealny czas, aby wyjść na zewnątrz i zadbać o formę na lato.Proste zmiany stylu życia mogą mieć duży wpływ na kondycję i pomóc Ci stać się zdrowszą wersją siebie. Wypróbuj niektóre z tych sugestii, aby tej wiosny zwiększyć poziom aktywności.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...