ZdrowieWpływ kakao na zdrowe serce *

Wpływ kakao na zdrowe serce *

Wpływ kakao na zdrowe serce *

[subscribe_to_unlock_form]

Flawonoidy znajdujące się w ciemnej czekoladzie i kakao mają doskonałe właściwości przeciwutleniające, a także inne właściwości, które korzystnie wpływają na serce i nasze zdrowie.  Są interesującymi związkami, ponieważ mogą przyczynić się do obniżenia ciśnienia krwi oraz ryzyka chorób układu krążenia (choroby serca i naczyń krwionośnych). Zawartość flawonoidów w czekoladzie wzrasta wraz z udziałem masy kakaowej.

W jednym z badań po spożyciu kakao, uczestnicy wykazali poprawę insulinooporności, z powodu znacznego obniżenia poziomu insuliny. Z analizy przeprowadzonych 24 badań dotyczących wpływu kakao wynika, że flawonoidy również obniżają ciśnienie krwi i niezdrowy cholesterol LDL, zwiększają zdrowy cholesterol oraz usprawniają przepływ krwi. Naukowcy zaobserwowali, że spożywanie czekolady lub kakao przynosi stałe korzyści dla przepływu krwi.

Źródło: American Journal of Clinical Nutrition

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...