FitnessWracanie do formy po kwarantannie*

Wracanie do formy po kwarantannie*

Wracanie do formy po kwarantannie*

STOPNIOWO ZWIĘKSZAJ POZIOM SWOICH AKTYWNOŚCI
Po pewnym czasie wolnym od ćwiczeń nie oczekuj, że wskoczysz z powrotem w miejsca, w których byłeś przed pandemią. Pamiętaj, że wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń jest o wiele lepsze niż nic nierobienie, więc nie bądź dla siebie zbyt surowy, jeśli robisz mniej, niż się spodziewałeś.

[subscribe_to_unlock_form]

To powiedziawszy, ważne jest, aby realistycznie podchodzić do swoich oczekiwań, aby nie napiąć swojego ciała zbyt mocno i nie zranić się lub nie denerwować się i całkowicie się poddawać.

Jeśli poziom Twojej aktywności całkowicie spadł od czasu lock-downu i pracy w domu, zacznij od upewnienia się, że idziesz na co najmniej jeden spacer dziennie. To może nie wydawać się dużo, ale nawet 30 minut marszu dziennie może poprawić kondycję układu krążenia, zwiększyć siłę mięśni i wzmocnić kości, więc jest to dobry punkt wyjścia.

Opierając się na tych podstawach, możesz wykonywać kilka biegów w tygodniu lub treningi w domu, aby stopniowo zwiększać swoją kondycję.

ZADBAJ O SWOJĄ DIETĘ
Nie tylko brak ruchu sprawił, że wielu z nas czuje się źle podczas lock-downu — dania na wynos, przekąski i słodycze są zbyt kuszące, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest zimno. Aby jednak wrócić na właściwe tory i wesprzeć swoje ciało, gdy ponownie zaczniesz ćwiczyć, ważne jest, aby skupić się na zdrowej diecie.

Nie tylko musisz codziennie jeść wystarczającą ilość owoców i warzyw — Twoja dieta musi zawierać węglowodany, białko i odpowiedni rodzaj tłuszczu, abyś dostarczał organizmowi potrzebnych mu witamin i minerałów. Węglowodany są kluczowym źródłem energii dla organizmu i powinny stanowić od 45 do 65% dziennego spożycia kalorii, ale musisz wybrać węglowodany złożone znajdujące się w fasoli, produktach pełnoziarnistych, a także owocach i warzywach.

Ogranicz spożycie produktów spożywczych i napojów bogatych w cukier oraz zmniejsz spożycie tłuszczów nasyconych występujących w twardych serach, ciastach, herbatnikach i plackach. Pokarmy, takie jak tłuste ryby i awokado, są źródłem zdrowszych nienasyconych tłuszczów.

Poprawa nawyków żywieniowych sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej i zapewnisz energię potrzebną do powrotu do ćwiczeń. Ważne jest również picie wystarczającej ilości wody i utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia przed i po każdym ćwiczeniu. Chociaż później może być konieczne uzupełnienie elektrolitów w organizmie, warto więc uważać na napoje dla sportowców, które je zawierają, a także zawierają takie składniki, jak potas i wapń.

Jeśli nadal masz bardzo mało energii, możesz mieć niedobór niektórych witamin lub składników odżywczych, co oznacza, że ​​musisz wprowadzić inne zmiany w swojej diecie i rozważyć przyjmowanie dodatkowych witamin. Na przykład, jeśli czujesz się zmęczony i brak ci tchu, jedną z przyczyn może być brak kwasu foliowego w diecie, z czym można sobie poradzić poprzez spożywanie pokarmów takich jak szpinak, soczewica lub brokuły lub przez przyjmowanie l-metylofolianu w celu wzmocnienia.

WRÓĆ DO RUTYNY ĆWICZEŃ
Jednym z najlepszych sposobów na powrót do nawyku regularnych ćwiczeń jest włączenie go do codziennej rutyny. W ten sposób nie wydaje się to wielkim problemem i szybko staje się częścią twojego dnia. Ustaw budzik pół godziny wcześniej i daj sobie trochę czasu na trening w domu przed rozpoczęciem pracy każdego dnia lub zacznij biegać w przerwie obiadowej co drugi dzień. Ważne jest, aby znaleźć sposób na ćwiczenia, który pasuje do Twojego harmonogramu, tak aby stał się nawykiem, a nie obowiązkiem, który w końcu odkładasz.

UCZYNIJ ĆWICZENIA ZABAWNYMI
Kluczem do długotrwałego trzymania się ćwiczeń jest znalezienie czegoś, co naprawdę sprawia ci przyjemność. Jeśli naprawdę nie znosisz chodzenia na siłownię, po prostu nie idź. To nie jedyny sposób na ćwiczenia i niektórym osobom to po prostu nie odpowiada.

Istnieje wiele różnych zajęć, w tym jazda na rowerze (tu polecamy idealne rowery) i taniec, które zwiększą Twój poziom sprawności, z których możesz czerpać więcej przyjemności. A jeśli ćwiczysz to co sprawia Ci przyjemność, będziesz o wiele bardziej zmotywowany do ich wykonywania — będziesz na nie czekał, zamiast się ich bać.

ŚLEDŹ SWOJE POSTĘPY
Coś innego, co może naprawdę pomóc w powrocie do ćwiczeń, to skorzystanie z aplikacji fitness, która śledzi Twoje postępy. Rejestrując, jakie ćwiczenia wykonujesz i kiedy może to pomóc w utrzymaniu odpowiedzialności i motywacji do ich kontynuowania.

Możesz także użyć narzędzia do śledzenia aktywności w obszarze profilu Wszyscy Aktywni, aby monitorować postępy w swojej podróży fitness.

Niektóre aplikacje, takie jak Strava i Fitbit, pozwalają nawet dzielić się tym, co robisz z innymi użytkownikami, dzięki czemu możesz rywalizować z przyjaciółmi, co dodaje jeszcze więcej motywacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, aby zacząć coś takiego jak bieganie, istnieje wiele aplikacji „Couch to 5K”, które poprowadzą Cię przez budowanie kondycji.

Opcja członkostwa Wszyscy na żądanie to fantastyczny wybór z wielu powodów. Jeśli nie chcesz przychodzić do naszych ośrodków lub po prostu nie możesz, dają one możliwość wspaniałego treningu w domu lub poza domem, ale są również fantastycznym uzupełnieniem ćwiczeń, w którymi możesz się cieszyć.

Od fitnessu i treningu osobistego po dobre samopoczucie psychiczne i zalecane ćwiczenia — każdy dzień tygodnia oferuje usługę lub sesję, która wesprze każdego, bez względu na to, jak się czujesz. To także fantastyczna wartość. Za jedyne 9,99 GBP miesięcznie masz dostęp do ośmiu fantastycznych dostawców, z których każdy oferuje coś nieco innego. Nasz pakiet Każdy na żądanie składa się z ośmiu dostawców, w tym naszego autorskiego programu ćwiczeń EA Series. Wśród tych partnerów jest Mindshine – firma zajmująca się zdrowiem psychicznym, Keiser: The Ride, która koncentruje się na rowerach treningowych i zatwierdzonych przez NHS ćwiczeniach EXi. Zawiera również wszystkie Twoje ulubione zajęcia Les Mills, cyfrowe sesje treningowe z Trion i WithU, a także grupowe zajęcia fitness z SH1FT.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania, gdy próbujesz wrócić do ćwiczeń, jest powolne wykonywanie ćwiczeń i dbanie o siebie. Powrót do poprzedniego poziomu sprawności może zająć trochę czasu, ale warto uzbroić się w cierpliwość, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...