UmysłWskazówki, jak najlepiej wykorzystać pamięć *

Wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pamięć *

Wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pamięć *

Czy z biegiem lat zauważyłeś, że często maszerujesz po domu w złości, szukając zagubionych kluczyków do samochodu lub okularów, albo po prostu nie pamiętasz imienia nowego sąsiada, którego spotkałeś podczas spaceru z psem? To z pewnością frustrujące, ale nie nieuniknione — a są rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować dobrą pamięć.

[subscribe_to_unlock_form]

W wieku 60 lat ponad połowa dorosłych ma problemy dotyczące swojej pamięci. Jednak drobne zaniki pamięci, które pojawiają się wraz z wiekiem, nie są zwykle oznaką poważnego problemu, takiego jak choroba Alzheimera, ale raczej wynikiem normalnych zmian w strukturze i funkcji mózgu.
„Większość ludzi staje się coraz bardziej zapominalska wraz ze starzeniem się, ale jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec poślizgom pamięci i pomóc mózgowi w lepszym uczeniu się i zapamiętywaniu” – mówi dr Anne Fabiny, szefowa geriatrii w Cambridge Health Alliance i adiunkt medycyny w Harvard Medical School.

Wskazówki i triki Dr Fabiny poprawiające pamięć:

  1. Postępuj rutynowo, to znaczy zostawiaj kluczyki do samochodu, okulary lub telefon komórkowy w tym samym miejscu każdego dnia, aby znalezienie ich obyło się „bez myślenia”.
  2. Zwolnij i zwróć uwagę na to, co robisz, aby dać Twojemu systemowi pamięci wystarczająco dużo czasu na stworzenie trwałej pamięci.
  3. Unikaj rozpraszających lub hałaśliwych środowisk i wielozadaniowości — są głównym niszczycielem pamięci w dzisiejszym, szybko zmieniającym się społeczeństwie.
  4. Wysypiaj się, zmniejsz stres i skonsultuj się z lekarzem, aby sprawdzić, czy któryś z Twoich leków nie wpływa na pamięć — wszystkie trzy są potencjalnymi wrogami pamięci.

Czy to zapominanie czy choroba Alzheimera?

Martwisz się, że Twoje drobne wpadki oznaczają, że zmierzasz w kierunku choroby Alzheimera? Prawdopodobnie tak nie jest. Czy Ci się to podoba, czy nie, nauka pokazuje, że zdolność uczenia się nowych informacji i zapamiętywania ich może spaść nieco po 50. „Po prostu nie możesz wyciągać rzeczy ze swojej pamięci tak, jak kiedyś, z tą samą prędkością” – mówi dr Fabiny. Zapominanie może być poważnym problemem, jeśli zaczyna przeszkadzać w codziennych obowiązkach i zadaniach, takich jak zarządzanie opieką zdrowotną i finansami.


Aby przeczytać więcej o sposobach poprawy pamięci, sprawdź „Poprawa pamięci: Zrozumienie utraty pamięci związanej z wiekiem”, specjalny raport zdrowotny z Harvard Medical School.


Zdjęcia dzięki uprzejmości freedigitalphotos. net autorstwa ddpavumba i stockphoyos

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...