PodróżeWszystkie powody, aby wybrać się do Spa *

Wszystkie powody, aby wybrać się do Spa *

Wszystkie powody, aby wybrać się do Spa *

„Ćwiczenia, dobre jedzenie, relaks i dobry sen to fundamenty zdrowego stylu życia” – to stwierdzenie większość z nas słyszała niejednokrotnie. Naszym zdaniem wszystko to brzmi fantastycznie, ale brakuje jednej ważnej rzeczy, dwóch godzin tygodniowo w Spa! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Medyczne Spa to rozwijający się trend, szczególnie popularny wśród ludzi poszukujących odmłodzenia i utrzymania zdrowego stylu życia. Dużą popularność tych obiektów można przypisać pokoleniu „Baby Boomer”. Gdy duży procent populacji się starzeje, zaczynają szukać nietradycyjnych sposobów na utrzymanie młodości – a przynajmniej poczucia młodości. Niemniej jednak, przy wsparciu trendsetterów, celebrytów i supergwiazd sportu najmłodsze pokolenia zaczynają rozumieć, że dbanie o swoje ciało dzisiaj spowolni jutrzejsze starzenie.

Czego „Baby Boomers” nauczyli się od czasu?

„Baby Boomers” to określane w USA osoby urodzone w latach 1946-1964 podczas wyżu demograficznego; a w Australii osoby urodzone w latach 1946-1961. Sam rozmiar tej starzejącej się grupy ma ogromny wpływ na świat. Pomyśl o tym: do 2030 r., kiedy najstarsi z nich osiągną 84 lata, ponad 20% populacji Amerykanów będzie miało powyżej 65 lat. Jednak w dzisiejszym współczesnym świecie mamy wiele możliwości, aby poprawić jakość naszego życia oraz zdrowia, a także żyć dłużej. Według badania The Global Wellness Tourism Economy pokolenie „Baby Boomers”, które ma obsesję na punkcie dobrego samopoczucia, jest na emeryturze i posiada finanse na podróżowanie, od lat stanowi grupę najczęstszych bywalców spa.

W każdej chwili możesz rozpocząć zdrowy tryb życia
Jeśli jesteś jednym z „Baby Boomers” lub po prostu szukasz sposobu na wieczną młodość, zajęcia jogi i zdrowe odżywianie nie wystarczą. Regularną wizytę w Spa należy traktować jak rutynę. Ale zanim rozpoczniesz poszukiwania wymarzonego Spa zastanów się czego od niego oczekujesz. Chcesz rozpocząć zdrowy tryb życia, zrelaksować się po stresującym dniu pracy czy odmłodzić się?
Oto niektóre z najlepszych powodów, aby wybrać się do Spa.a. Bądź zdrowy i zrelaksuj się

Spa zdrowia i odnowy biologicznej zwane również uzdrowiskami, w których można rozpocząć zdrowy tryb życia od ćwiczeń, zdrowego jedzenia i relaksu. To najlepszy wybór, jeśli chcesz dokonać prozdrowotnych zmian w swoim życiu jednocześnie nadążając za karierą zawodową. Tradycyjnie uzdrowiska oferują zabiegi spa „a la carte”. Stawiają na relaks, aromaterapię i dobre samopoczucie. Według Aromatherapy Associates, aromaterapia zmierza w zupełnie nowym kierunku, a moc zapachu jest coraz częściej wykorzystywana ze względu na jego silne właściwości terapeutyczne. Uspokajające zapachy kwiatu pomarańczy i lawendy, które często unoszą się w salonach spa i gabinetach zabiegowych od lat stanowią część zabiegów dostępnych w spa. Aromaterapia czerpie swoje korzenie z Indii, Egiptu i Chin – gdzie pachnące olejki roślinne były wykorzystywane do celów religijnych, kosmetycznych i medycznych. Obecnie aromaterapia odgrywa ogromną rolę w leczeniu bólu jako środek poprawiający nastrój oraz w terapii snu. Aromaterapia polega na wykorzystaniu wyłącznie naturalnych olejków pozyskiwanych z szerokiej gamy roślin. Jako klient spa możesz teraz otrzymywać spersonalizowane zabiegi w zależności od tego, jak się czujesz.

Wyobraź sobie, że idziesz do spa i otrzymujesz zabieg z olejkami eterycznymi w oparciu o twoje bieżące potrzeby i pragnienia? Aby zrealizować intencję klienta, terapeuta starannie dobierze olejki eteryczne i techniki, muzykę oraz zaproponuje zalecenia zdrowotne. Wspaniały!

b. Odmłódź swoje ciało

W 2017 roku jeszcze większy nacisk kładziemy na Medyczne Spa i zabiegi upiększające. Uzdrowiska medyczne stały się przemysłem wartym miliard dolarów rocznie. Ponieważ branża oferuje klientom minimalnie inwazyjne zabiegi w relaksującym, przypominającym spa środowisku, zamiast konieczności wizyty w gabinecie lekarskim, Medyczne Spa stało się wyborem dla wielu osób. W całym kraju powstają modne i szykowne uzdrowiska. Koncepcja Medycznego Spa to naturalne połączenie zaawansowanej pielęgnacji skóry z usługami z zakresu odmładzania ciała i twarzy odbywającymi się w relaksującej atmosferze. Przed Medycznymi Spa dostęp do usług odmładzania ciała i twarzy odbywał się wyłącznie za pośrednictwem gabinetu lekarskiego. Wszystkie takie ośrodki oferują usługi dostępne w zwykłych spa, takie jak masaże, zabiegi relaksacyjne na ciało i maseczki. Mają one działanie nie tylko relaksacyjne. Na przykład masaż ma liczne właściwości zdrowotne: uspokaja centralny układ nerwowy; poprawia krążenie krwi i pomaga organizmowi pozbyć się produktów przemiany materii. Regularne masaże mogą sprawić, że poczujesz się lepiej i poprawisz jakość swojego życia.

Uzdrowiska medyczne specjalizują się w zabiegach takich jak zabiegi laserowe i zastrzyki. Zabiegi laserowe pomagają przy różnych problemach, w tym usuwaniu niechcianego owłosienia (depilacja laserowa), poprawie nierównej pigmentacji skóry i przy pękniętych naczyń włosowatych lub pajączkach. Większość uzdrowisk oferuje zarówno zaawansowane technologicznie, jak i naturalne zabiegi na skórę, takie jak odmładzanie akupunkturą.

C. Utrata masy ciała

Zdrowie i dobre samopoczucie to gorące tematy na całym świecie i tak było od lat. Jednak odsetek dorosłych na całym świecie uważanych za otyłych wzrósł o prawie 30% w ciągu ostatnich 30 lat – tak wynika z badania Nielsen. Dobrą wiadomością jest jednak to, że konsumenci na całym świecie podejmują kroki, aby zadbać o swoje zdrowie. Około połowa ludzi próbuje schudnąć, a producenci przerabiają produkty, aby wyeliminować lub zmniejszyć zawartość cukru, cholesterolu, tłuszczów trans i nasyconych oraz sodu w żywności. Znacznie więcej hoteli oferuje programy z udziałem trenerów celebrytów i guru odnowy biologicznej.

D. Złagodzić stres

Niewielu z nas lubi myśleć o sobie jako zestresowanych: nie chcemy wierzyć, że możemy być tak słabi lub że nasze środowisko jest tak wyniszczające. Lubimy myśleć o stresie jako o tym, co dzieje się z innymi, nie zdając sobie sprawy, jak podatni jesteśmy sami. Poważna choroba, śmierć czy rozwód to nie jedyne wyzwania, z jakimi borykają się ludzie. Każde spa lub uzrowisko może być dobrym miejscem do restartowania się i odpoczynku.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że choroby psychiczne, w tym stres i związane z nimi zaburzenia, będą drugą wiodącą przyczyną niepełnosprawności do roku 2020. Wszystkie uzdrowiska pomagają ludziom się zrelaksować; wiele z nich oferuje teraz specjalne programy radzenia sobie ze stresem.

e. Rozpocznij program ćwiczeń. Taniec. Uprawiać jogę. Medytować.

Spa oferuje wiele zajęć, instrukcji jogi i programów fitness, które pomogą Ci znaleźć ćwiczenie, które lubisz. Na całym świecie istnieją prawdopodobnie tysiące zajęć fitness tanecznych, które mają na celu zabawę uczestników. Medytacja jest również dobrą opcją, jeśli musisz odpocząć i oczyścić umysł. Czasami wystarczy uciec i spędzić trochę czasu w samotności. Spa jest idealnym miejscem do opieki ze strony profesjonalistów i spędzania czasu tak, jak chcesz: spaceruj, medytuj, poczytaj i skorzystaj z zabiegów spa.

Bez względu na to, czego szukasz, musisz znaleźć odpowiednie spa właśnie dla siebie.

Złota zasada piątki

Oto 5 rzeczy, których należy szukać w dobrym, doświadczonym Spa. Po dogłębnej rozmowie z Susan Etter, Underwriting Manager w Professional Program Insurance Brokerage (PPIB), udało nam się uzyskać profesjonalny ogląd tego, w jaki sposób możesz naprawdę sprawić, by Twoje doświadczenie w Spa było przyjemne. Poniżej znajduje się kilka punktów, o których należy pamiętać przy wyborze idealnego Spa:

  1. Spa powinno posiadać wszelkie licencje, ubezpieczenia oraz pracowników zawodowych. Według (PPIB)
    – „Branża spa cieszy się gwałtownym wzrostem zarówno popularności, jak i liczby działających obecnie ośrodków. Ten ogromny wzrost skłonił właścicieli do szukania odpowiedniego ubezpieczenia na potrzeby wykonywanych przez siebie usług. Biorąc pod uwagę mnogość świadczonych usług, takich jak zastrzyki i odchudzanie, zabiegi Wellness, a także Day Spa, wymagają ubezpieczenia Medi Spa”. Podsumowując, nie bój się zapytać, czy Twoje Spa jest ubezpieczone!
  2. „Osoby prowadzące zabiegi powinny sugerować jak ich klient powinien zadbać o siebie w domu. Mogą proponować rutynową pielęgnacje, ale nie Estetycy powinni pytać o rutynę domowej pielęgnacji skóry i proponować sugestie, ale nie powinni wywierać presji na kupowanie produktów” – komfortowe i neutralne środowisko jest niezbędne, abyś w pełni czerpał przyjemność z korzystania ze Spa.
  3. „Zanim zarezerwujesz zabieg, możesz poprosić o oprowadzenie po ośrodku, aby upewnić się, że Spa jest czyste, przyjemne i higieniczne, a przede wszystkim czy daje odczucia, których szukasz” – poznaj swoje możliwości!
  4. „Najłatwiejszym sposobem na stwierdzenie, czy będziesz mieć dobre doświadczenia w Spa, jest obserwowanie, jak traktują tam swoich pracowników i innych klientów” – powiedziała Susan Etter, Underwriting Manager w firmie PPIB.
  5. „Jeśli podczas jednego z Twoich zabiegów coś nie układa się tak, jak powinno podczas pobytu w Spa, pamiętaj, że zawsze możesz polegać na swoim ubezpieczeniu Spa, które Ci pomoże.” Aby dowiedzieć się więcej o praktykach Spa i opcjach ubezpieczenia odwiedź MediSpa Insurance:
    www.medispa-ins.com

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...