UrodaUrodaWszystko, co musisz wiedzieć o odwrotnym myciu włosów*

Wszystko, co musisz wiedzieć o odwrotnym myciu włosów*

Wszystko, co musisz wiedzieć o odwrotnym myciu włosów*

Czy Twoje włosy wydają się bardziej wiotkie niż zwykle? A może masz wrażenie, że przetłuszczają się zbyt szybko po prysznicu? Niezależnie od tego, co się stało, winna może być kolejność stosowania produktów do pielęgnacji włosów pod prysznicem. W związku z tym, chcemy opowiedzieć o korzyściach płynących z odwrotnego mycia włosów. Przeczytaj, co dwóch dermatologów sądzi o modnym sposobie mycia włosów, który pojawia się w mediach społecznościowych.

[subscribe_to_unlock_form]

Co to jest odwrotne mycie?

Już po samej nazwie można się domyślić. Jeśli jednak nie, dyplomowany dermatolog Craig Ziering potwierdza, że odwrotne mycie jest dokładnie tym, czym się wydaje. „Jest to wdrażanie odwróconej kolejności produktów, najpierw odżywiając włosy (zwykle głębszą odżywką), a następnie kontynuując środkiem oczyszczającym lub tradycyjnym szamponem”, mówi.

Ale dlaczego?

„Teoria opiera się na idei, że odżywka nałożona pierwsza będzie infuzją składników odżywczych dla miękkich, nawilżonych pasm włosów, podczas gdy porowatość białka keratyny jest otwarta z pH naszej wody”, wyjaśnia, zauważając, że czyste i jasne mieszki włosowe są najbardziej receptywne na odżywcze nawilżenie odżywki. „Odżywki są ważną częścią każdej rutyny pielęgnacji włosów, ponieważ odżywiają i nawilżają same włosy i zamykają potrzebną wilgoć dla zdrowych, lśniących, elastycznych włosów”.

Co więcej, ponieważ skórki włosów są bardziej prawdopodobne, aby wchłonąć nawilżenie odżywki, gdy jest ona stosowana najpierw, Ziering wskazuje, że odwrotne mycie jest często postrzegane jako środek estetyczny dla tych, którzy mają cienkie i cienkie włosy. „Oczywiście jest to efekt czysto kosmetyczny i chociaż może pomóc niektórym pacjentom, to w żaden sposób nie będzie leczyć przyczyny twojego przerzedzenia lub utraty włosów”, mówi.

Kto powinien wykonać zabieg odwrotnego mycia?

Biorąc pod uwagę, że główne korzyści z odwrotnego mycia obejmują głębokie nawilżenie włosów i potencjalnie sprawiają, że pęcznieją, aby wydawać się pełniejsze, certyfikowany dermatolog Purvisha Patel mówi, że ci z bardzo cienkimi włosami, a także ci, którzy mają płaskie, tłuste pasma, mogą skorzystać z zamiany kolejności.

„Odżywka jest lipofilna, ponieważ powleka skórę głowy i włosy”, wyjaśnia. „Może to pomóc w przypadku tłustej skóry głowy i sprawić, że cienkie, wiotkie włosy nie będą obciążone odżywką.”

Ziering mówi, że bardziej naturalne rodzaje włosów (jak włosy etniczne lub AA) mogą również skorzystać, dzięki głęboko nawilżającej naturze odwrotnego mycia.

Wreszcie, Ziering mówi, że osoby z przerzedzonymi włosami mogą również skorzystać z odwrotnego mycia. „Osoby, które tracą włosy lub widzą ich przerzedzenie i nie chcą pozostawiać na włosach 'ciężkości’ produktu lub, aby ich włosy wydawały się płaskie, mogą wykorzystać to jako sposób na zamaskowanie wyglądu delikatniejszych lub cienkich włosów”, mówi.

Plusy

Największą zaletą mycia odwrotnego, według Patel, jest to, że uzyskuje się odżywienie trzonu włosa bez warstwy odżywki pozostawionej na skórze głowy. Dodatkowo, ponieważ mycie odwrotne następuje po odżywce z szamponem, mówi ona, że wszelkie pozostałości odżywki, które mogłyby potencjalnie doprowadzić do powstania łupieżu, zostaną również spłukane.

Z perspektywy Ziering, zalety odwrotnego mycia sprowadzają się do nawilżenia i objętości.

„Ogólnie rzecz biorąc, pomoże to w ogólnym zdrowiu i nawilżeniu, a także reparacji włosów przed krokiem czyszczenia”, mówi. „Średnica włosów będzie puchnąć i będzie wydawać się większa. Dlatego też włosy mogą wydawać się bardziej gęste – w tym u nasady, mogą wydawać się podniesione, a nie tak płaskie.” W ten sposób Ziering powtarza, że mycie odwrotne może pomóc w maskowaniu przerzedzenia.

Inną korzyścią, według Ziering, jest to, że włosy mogą dłużej wyglądać na czyste, ponieważ odżywka nakładana tylko po spłukaniu (w przeciwieństwie do szamponu) może spowodować szybsze przetłuszczanie się włosów niż w przypadku mycia odwrotnego.

Wady

Choć mycie odwrotne może być korzystne dla niektórych naturalnych rodzajów włosów, Ziering i Patel zgadzają się, że osoby o włosach grubych mogą nie zobaczyć tych samych rezultatów.

Ponadto, chociaż mycie odwrotne może imitować wygląd pełniejszych włosów, Ziering zwraca uwagę, że nawet przy użyciu wysokiej jakości produktów, metoda ta nie zastąpi profesjonalnych zabiegów na wypadanie włosów. „Aby uzyskać rzeczywiste zwiększenie gęstości lub złagodzić straty, konieczne jest wczesne interweniowanie i wizyta u specjalisty w celu uzyskania fachowej diagnozy i planu leczenia, aby zarządzać stanem”, mówi.

Jak wykonać mycie odwrotne

Mycie odwrotne jest proste. Zamiast zaczynać od szamponu, Ziering mówi, aby zacząć od odżywki po zmoczeniu włosów.

„Nałóż odżywkę od skóry głowy do końcówek włosów, masując dokładnie lub przeczesując przez maksymalnie pięć minut”, mówi. „Skoncentruj się na dolnych dwóch trzecich, gdzie włosy otrzymują najmniejszą ilość naturalnego sebum”.

Po upływie tych pięciu minut, spłucz włosy ciepłą wodą i umyj niewielką ilością szamponu. Spłucz i voilà. To już wszystko.

Jak często należy stosować odwrotne mycie?

Jeśli uważasz, że mycie odwrotne jest korzystne dla Twojego typu włosów, Patel mówi, że możesz stosować tę metodę za każdym razem, gdy myjesz włosy. To proste.

Ostateczny wniosek

Odwrotne mycie może być korzystne dla osób o suchych, cienkich i/lub płaskich włosach. Jeżeli jednak masz bardzo kręcone lub grube włosy, mycie ich szamponem może pozbawić je zbyt dużej ilości niezbędnego nawilżenia, które może nadać im odżywka. Ziering zaleca więc nałożenie ostatniej warstwy odżywki pomiędzy szamponem a ostatnim płukaniem, aby zapewnić pasmom ostatnią dawkę nawilżenia. Jeśli jednak nie zapewni to wystarczającego nawilżenia Twoim kręconym włosom, odwrotne mycie może nie być dla Ciebie. Aby dowiedzieć się, który sposób mycia włosów jest odpowiedni dla Twoich włosów, rozważ rozmowę z fryzjerem lub dermatologiem, którzy powinni udzielić Ci wskazówek dotyczących utrzymania nawilżenia włosów i skóry głowy.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...