ZdrowieWszystko o poście i detoxie *

Wszystko o poście i detoxie *

Wszystko o poście i detoxie *

Joy Stephenson-Laws, JD, założyciel


Trendy dietetyczne przychodzą i odchodzą. Nie można ich przegapić na pierwszych stronach magazynów i popularnych serwisach internetowych. Być może widziałeś historię lekarza z Massachusetts, który zrzucił imponującą 125 funtów w ciągu 18 miesięcy. Dr Kevin Gendreau osiągnął wyniki zmieniające życie i przypisuje swój sukces diecie z przerywanym postem 16:8.


Dieta 16:8 to post ograniczony czasowo, który wymaga od uczestników poszczenia przez 16 godzin dziennie, a przez pozostałe 8 godzin jemy. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania postu przerywanego. Dotyczy to zwłaszcza osób z cukrzycą, jest on również niewskazany dla kobiet w ciąży lub planujących macierzyństwo. Pamiętaj, że istnieją inne, plany które nie ograniczają tak bardzo jak 16:8 i mogą być łatwiejsze dla Twojego typu ciała i poziomu sprawności.


[subscribe_to_unlock_form]

Innym równie imponującym przypadekiem była pływowa kobieta zajmująca się urodą Janelle Wright, która w ciągu 6 miesięcy zrzuciła 65 funtów. Liczba tych historii rośnie, co sprawia, że ​​inni z nadzieją przyjmują okresowy post jako świętego Graala diet.


Amerykanie mają obsesję na punkcie diety i ćwiczeń fizycznych. Nie ma nic złego w chęci lepszego wyglądu i samopoczucia, bardziej płaskiego brzucha lub jędrniejszych bicepsów. Jedynym problemem jest to, że zdecydowana większość osób, nie rozumie, że panujące trendy mogą nie być dobre dla ich zdrowia.


Nie wszystkie diety lub procedury ćwiczeń są sobie równe. Nie ma magicznej pigułki ani dziesięcio-minutowego treningu, które zmienią Cię z dnia na dzień. Zdrowa i zrównoważona sylwetka wymaga czasu i dokładnego zrozumienia potrzeb Twojego organizmu. Twoje ciało i biologia są całkowicie wyjątkowe. Chociaż dieta roślinna lub trening obwodowy mogą wspaniale działać na osobę na bieżni obok ciebie, nie oznacza to, że jest to najlepsze dla Twojej budowy genetycznej.
Pomijając biologię osobistą, kobiety i mężczyźni powinni mieć nieco inne diety i procedury fitness. Nie trzeba dodawać, że mężczyźni różnią się hormonalnie od kobiet i są genetycznie nastawieni, aby inaczej reagować na określone ćwiczenia i plany żywieniowe.

Post – opowieść stara jak czasy
Od tysiącleci praktykowane są różne style postu. Zarówno Gautama Budda, Pitagoras, jak i Konfucjusz chętnie pościli. Wszyscy byli rówieśnikami, a nawet mówi się, że Pitagoras przebył dużą odległość, aby spotkać się z Buddą. Wyobraźcie sobie tę wymianę mądrości!
Wszyscy żyli długo, Budda zmarł w wieku około 80 lat. To nie lada wyczyn długowieczności, biorąc pod uwagę oczekiwaną długość życia w 400 r. p.n.e., było to 35 lat. Co ci mędrcy wiedzieli o poście, co skłoniło ich do przyjęcia go jako dyscypliny?


Post był głównie duchowym dążeniem, o którym mówiono, że oczyszcza ciało, umysł i ducha. Dopiero w XIV wieku post nabrał bardziej leczniczego celu. Renesansowy lekarz Paracelsus określił post jako „lekarza wewnętrznego”.


Niezależnie od tego, czy decydujesz się na post w celu utraty wagi, w celach religijnych czy medytacyjnych, post jest praktyką, która ma swoje zalety. Jak korzystny jest ten nowy sposób postu dla naszego długoterminowego zdrowia?

Długi i krótki
Zacznijmy od bardziej obiecujących i mniej mylących korzyści wynikających z przerywanego postu (IF). Badania ujawniają nowe odkrycia dotyczące codziennego postu przerywanego ze względu na jego popularność. Wspaniałą wiadomością jest to, że większość z nich jest pozytywna.
Zasadniczo, post tymczasowo przebudowuje Twoje ciało, aby pobierać energię z zapasów zgromadzonego tłuszczu, a nie z tego, co jest łatwo dostępne w żołądku lub jelitach. Hibernację można uznać za akt postu, ale w tym przypadku uczestnik jest aktywny i obudzony. Ssaki w stanie hibernacji przetrwają prawie całkowicie dzięki zapasom tłuszczu, podczas gdy kryją się przez długi czas.


Kiedy pościsz, dzieje się kilka rzeczy. Okresowy post modyfikuje funkcję komórek, genów i hormonów. Twoje ciało, będąc sprytnie spreparowaną zagadką, sygnalizuje reakcję naprawy komórkowej i zaczyna zmieniać poziomy hormonów, aby magazynowany tłuszcz był bardziej dostępny. To kolejny powód, dla którego kobiety powinny uważać na przerywany post. Poziomy hormonów zmieniają się dramatycznie podczas postu. Może to nie być idealne dla niektórych kandydatek, w zależności od wieku i ogólnego poziomu sprawności.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...