UrodaUrodaWypadanie włosów – nie, dziękuję*

Wypadanie włosów – nie, dziękuję*

Wypadanie włosów – nie, dziękuję*

Wszyscy chcemy pełnych, błyszczących, zdrowo wyglądających fryzur. Piękne włosy kojarzą się z młodością, blaskiem i atrakcyjnością. Ale nie zawsze jest to takie łatwe. To prawda, że ​​mężczyźni częściej niż kobiety tracą włosy, głównie z powodu łysienia typu męskiego. Ale wypadanie i przerzedzanie się włosów jest również powszechne u kobiet. Szacuje się, że do 85% mężczyzn i 60% kobiet w pewnym momencie zmaga się z wypadaniem włosów. Jeśli zacząłeś zauważać, że twoje włosy stają się cieńsze niż wcześniej, nie jesteś sam. Większość z nas wydaje dużą część dochodu na produkty do pielęgnacji włosów. Miliony ludzi, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, w równym stopniu doświadczają nadmiernego przerzedzania i łamania się włosów, co prowadzi do ich wypadania i łysienia.

[subscribe_to_unlock_form]

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, m.in.:

  • niezdrowa dieta
  • stres
  • stylizacja na ciepło
  • brak snu
  • zanieczyszczenia
  • choroba
  • leki
  • starzenie się

Stres a wypadanie włosów
Nasze włosy mają zaprogramowany cykl życia:
• faza wzrostu
• faza odpoczynku
• faza linienia


Kiedy masz bardzo stresujący epizod w swoim życiu, może to wstrząsnąć cyklem włosów, czyli więcej włosów wejdzie w fazę wypadania. Eksperci twierdzą, że utrata od 60 do 100 włosów dziennie jest całkowicie normalna. Ale co, jeśli stracisz 100 włosów dziennie bez odrastania nowych? To może być niepokojące i przerażające. Istnieje kilka istotnych przyczyn odpowiedzialnych za wypadanie włosów i tak, stres lub zła dieta i wypadanie włosów mogą być ze sobą powiązane. Każdy rodzaj urazu fizycznego, jak wypadek samochodowy, operacja lub poważna choroba, może spowodować tymczasową utratę włosów. Stres emocjonalny, taki jak rozwód lub śmierć bliskiej osoby, jest mniej prawdopodobny, aby był przyczyną wypadania włosów, ale może się tak zdarzyć.


Według Mayo Clinic www.mayoclinic.org „trzy rodzaje wypadania włosów, które mogą być związane z wysokim poziomem stresu, to:

łysienie telogenowe. W przypadku łysienia telogenowego (TEL-o-jun uh-FLOO-vee-um) znaczny stres popycha dużą liczbę mieszków włosowych w fazę spoczynku. W ciągu kilku miesięcy dotknięte chorobą włosy mogą nagle wypadać podczas zwykłego czesania lub mycia.

Trichotillomania. Trichotillomania (trik-o-til-o-MAY-nee-uh) to nieodparta chęć wyrywania włosów ze skóry głowy, brwi lub innych obszarów ciała. Wyrywanie włosów może być sposobem radzenia sobie z negatywnymi lub niewygodnymi uczuciami, takimi jak stres, napięcie, samotność, nuda lub frustracja.
Łysienie plackowate. Uważa się, że wiele czynników powoduje łysienie plackowate (al-o-PEE-she-uh ar-e-A-tuh), w tym prawdopodobnie silny stres. W przypadku łysienia plackowatego układ odpornościowy organizmu atakuje mieszki włosowe, powodując wypadanie włosów”.
Dobrą wiadomością jest to, że włosy zaczną odrastać, gdy nasz organizm regeneruje się po stresie.

Zła dieta a wypadanie włosów
Według American Academy of Dermatology, jeśli nie masz wystarczającej ilości białka lub żelaza w swojej diecie, twoje ciało prawdopodobnie zatrzyma wzrost włosów. Zła dieta i anemia to łatwe do naprawienia przyczyny wypadania włosów. Anemia jest wynikiem niskiego spożycia żelaza w diecie. Powoduje to niską produkcję hemoglobiny, co dla narządów oznacza mniej tlenu i wypadanie włosów.
Niestety, niektórzy z nas każdego dnia tracą dużo włosów, pomimo zdrowego trybu życia i zdrowej diety. Ekstremalna dieta i zbyt szybka utrata wagi mogą wpłynąć na porost włosów. Brak niezbędnych składników odżywczych i witamin wpłynie na wzrost włosów.
Na szczęście istnieje formuła ziołowa stworzona naukowo przez zespół lekarzy, zielarzy i farmaceutów, która z powodzeniem rozwiązuje problem wypadania włosów.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...