FitnessZ powrotem do szkoły. Podział sprawności i odżywiania *

Z powrotem do szkoły. Podział sprawności i odżywiania *

Z powrotem do szkoły. Podział sprawności i odżywiania *

Dni szkolne mogą być już dawno za Tobą, ale to nie znaczy, że wiesz wszystko. Według Warrena Honeycutta, wielu z nas działa na podstawie błędnych założeń, jeśli chodzi o kondycję i odżywianie. W trosce o nasze zdrowie nadszedł czas, aby przypomnieć sobie kilka lekcji. Znany kulturysta rzuca światło na osiem powszechnych mitów.


[subscribe_to_unlock_form]

Teraz, gdy Twoje dzieci wróciły do ​​szkoły, a harmonogram Twojej rodziny zaczyna się normalizować, możesz pomyśleć o rozpoczęciu ćwiczeń lub zdrowej diety, której nigdy nie udało Ci się wdrożyć pomiędzy codziennymi obowiązkami, wycieczkami na basen i rodzinnymi wakacjami. Zanim pójdziesz na siłownię, Warren Honeycutt ma do Ciebie pytanie: Co naprawdę wiesz o zdrowym życiu?
Dezinformacja o tym, co jest zdrowe, a co nie, często funkcjonuje jako „powszechna wiedza” lub „zdrowy rozsądek”, mówi – czy jest lepszy czas niż powrót do szkoły, aby ponownie uczyć się lekcji, którech nie odrobiłeś za pierwszym razem?


„Jeśli chcesz (w końcu!) poruszyć igłą w kwestii swojego zdrowia i kondycji, musisz raz na zawsze oddzielić fakty od fikcji” – mówi Honeycutt, autor Get Lean for Life: 7 Keys to Lasting Weight.
„Chociaż siła woli i motywacja są kluczowe we drożeniu pozytywnych zmian, nie przyniosą Ci wiele dobrego, jeśli będą wprowadzać niezdrowe nawyki”.


Jako szanowany ekspert w dziedzinie odchudzania, sprawności i odżywiania, Honeycutt wie, co działa, a co nie. Był kulturystą, mistrzem Southern Classic Physique, dwukrotnym finalistą Mr. Tennessee i sześciokrotnym Mr. America. W wieku 62 lat, cieszył się doskonałym zdrowiem bez żadnych leków. Honeycutt oferuje spersonalizowane treningi fitness poprzez wszechstronny program Get Lean, który zawiera szczegółowe filmy dotyczące ćwiczeń na siłowni, w domu, w biurze i podczas podróży; spersonalizowane plany posiłków; materiał motywacyjny i o wiele więcej.

Honeycutt ujawnia osiem powszechnych, ale fałszywych lekcji żywienia i sprawności fizycznej, w które musisz przestać wierzyć — i co zrobić zamiast tego:


Lekcja nr 1: Cardio to wszystko, czego potrzebujesz. Większość z nas wie, że cardio (tj. ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze itp.) są świetne dla serca, płuc i spalania tłuszczu. Tak długo, jak regularnie podnosisz tętno i spocisz się, powinieneś zacząć widzieć oczekiwane rezultaty, prawda? No tak, ale tylko do pewnego stopnia. Chociaż cardio pomoże Ci schudnąć, to w niewielkim stopniu tonizuje mięśnie, wzmacnia więzadła i ścięgna lub zwiększa gęstość kości.


„Większość ludzi chce nie tylko stracić tkankę tłuszczową; chcą też dobrze wyglądać i czuć się przy tym dobrze”, mówi Honeycutt. „Więc jeśli pracujesz nad bardziej stonowanym ciałem, musisz również dodać ćwiczenia siłowe i oporowe do swojego repertuaru. Pomoże Ci to rozwinąć pożądany kształt.


„Polecam spędzanie 30 minut na treningu oporowym trzy razy w tygodniu, a następnie 20 do 30 minut ćwiczeń aerobowych” – dodaje. „Wykonując najpierw trening oporowy, pozbędziesz się glikogenu w organizmie, co oznacza, że ​​gdy rozpoczniesz część treningu cardio, natychmiast zaczniesz spalać tłuszcz. Jeśli jednak cardio jest pierwsze, zajmie to około 30 minut, zanim zaczniesz spalać tłuszcz”.


Lekcja nr 2: Jeśli chodzi o utratę wagi, wszystko, o czym musisz pamiętać, to „kalorie włożone, kalorie stracone”. Byłoby miło, gdyby odchudzanie działało jak podstawowa arytmetyka, a wystarczyłoby spalić więcej kalorii niż jesz. Jednak nie wszystkie kalorie są sobie równe.


„Jedynym miejscem, w którym »kaloria to kaloria« jest słownik” — komentuje Honeycutt. „W rzeczywistości organizm bardzo różnie trawi i metabolizuje różne pokarmy. Na przykład, jeśli zjesz 100 kalorii prostych węglowodanów, zostaną one szybko strawione – a jeśli nie spalisz ich natychmiast, będą przechowywane jako tłuszcz. Jednak 100 kalorii białka będzie trawionych znacznie wolniej i można je spalić w ciągu kilku godzin”.


Lekcja nr 3: „Jeśli mogę to zdjąć, mogę to powstrzymać”. Wiele osób zakłada, że ​​kiedy w końcu zmieszczą się z powrotem w swoje stare dżinsy, będą wolne od diety. Według Honeycutt wszystko zależy od tego, jak schudną. Na przykład, wiele osób, które stosują restrykcyjne diety w pudełkach, odzyskuje utraconą wagę, ponieważ nie zostali nauczeni, jak odżywiać się przez całe życie. Podobne diety zwykle nie zapewniają trwałych rezultatów, ponieważ praktykujący nie chcą unikać długiej listy produktów spożywczych (z których wiele mogą uwielbiać) przez resztę swojego życia.


„Dlatego naprawdę nie używam słowa „dieta” (tak, to naprawdę jest czteroliterowe słowo): sprawia, że ​​ludzie myślą, że po utracie pożądanej wagi mogą „przestać stosować dietę. Jedynym sposobem na utrzymanie wagi po jej utracie jest wprowadzenie trwałych zmian, których musisz się trzymać przez całe życie”.

Bogus Leson 4: Sałatki są zawsze zdrowym wyborem. Ich głównym składnikiem są zielone warzywa liściaste i zwykle zawierają również inne warzywa, więc sałatki muszą być jednym z najzdrowszych wyborów w każdym menu, prawda? Nie zawsze. W zależności od dressingu i innych dodatków, takich jak ser, grzanki i mięso, wiele sałatek jest w rzeczywistości pełnych niezdrowego cukru, kalorii i tłuszczu.


„Na przykład sałatka wybuchowa quesadilla w Chili ma 1430 kalorii” – wskazuje Honeycutt. „Porównaj to z grillowaną kanapką z kurczakiem, która ma 1100 kalorii, miską ze stekiem chipotle z 970 kaloriami lub łososiem ancho z 600 kaloriami. Podczas gdy wiele restauracji znacznie lepiej radzi sobie z oferowaniem zdrowych opcji dla gości, te opcje nie zawsze są tym, czym myślimy, że są. Jedząc poza domem, poświęć chwilę na przejrzenie informacji żywieniowych w Internecie i ogólnie edukuj się w zakresie odżywiania, aby móc wybierać rozsądnie”.

Lekcja nr 5: Robiąc zakupy, szukaj produktów, które mówią „naturalne” lub „zdrowe”. Jeśli masz do czynienia z dwoma podobnymi produktami w sklepie spożywczym i kupujesz ten, który twierdzi, że jest zrobiony z „naturalnych składników”, prawdopodobnie zakładasz, że wyświadczasz swojemu zdrowiu przysługę, prawda? Niekoniecznie. Niestety, nie zawsze można przyjąć opakowanie do żywności za dobrą monetę.


„Pamiętaj, że zadaniem marketerów jest skłonienie Cię do kupowania ich produktów, a nie ochrona zdrowia” – mówi Honeycutt. „Tylko dlatego, że na opakowaniu jest napisane „całość naturalna” lub „pełne ziarno”, nie oznacza to, że nie jest jeszcze naładowana cukrem ani kaloriami. Na przykład popularne płatki zbożowe, które ogólnie uważa się za zdrowe, zawiera 11 gramów cukru na porcję! Jeśli chcesz uzyskać dokładny obraz tego, co kupujesz, zapoznaj się z faktami żywieniowymi i składnikami, a nie tylko oświadczeniami na przodzie opakowania”.

Lekcja nr 6: Zapisywanie wszystkiego nie może mieć większego znaczenia. Być może słyszałeś, że kiedy zaczynasz nowy plan żywieniowy, warto zapisać wszystko, co jesz i pijesz, nawet najmniejszą przekąskę i łyk napoju gazowanego. Być może pomyślałeś też, że brzmi to jak dużo pracy za bardzo małą nagrodę. A poza tym myślałem, że po skończeniu szkoły zostawiłem za sobą robienie notatek! Pamiętam, co jadłem, bez zapisywania tego.


„Ale o to właśnie chodzi – nie pamiętamy… lub pamiętamy wybiórczo” – komentuje Honeycutt. „Tak łatwo jest zapomnieć o cukierku, który wziąłeś z miski na biurku kolegi, albo powiedzieć sobie, że nie zjadłeś tylu frytek. Ale kiedy przyzwyczaisz się do zapisywania wszystkiego, jesteś zmuszony zwracać uwagę i podejmujesz lepsze decyzje. Dobrą wiadomością jest to, że po pierwszym miesiącu lub dwóch naprawdę możesz polegać na swojej pamięci, ponieważ zdrowe nawyki będą drugą naturą”.


Lekcja nr 7: „Ćwiczę i odżywiam się zdrowo od czterech miesięcy. Jestem wolny w domu. Wcześniej czy później, może nawet po miesiącach zdrowego życia, wydarzy się coś, co spowoduje, że zboczysz z właściwej drogi. Być może przesadzisz z posiłkami na wakacjach lub wyzbędziesz się nawyku ćwiczeń w pracowitym okresie. Wtedy myślisz: Cóż, to wszystko. Poniosłem porażkę. Nie nadaję się na taki styl życia. I zanim się zorientujesz, wracasz do swoich starych, niezdrowych nawyków.


„Po pierwsze, zapewniam Cię, że wszyscy czasami spadają z wozu” — mówi Honeycutt. „KIEDY, a nie JEŚLI to Ci się przydarzy, skup się na rozwoju. Zamiast bić się o swoje błędy, skieruj swoją mentalną energię na planowanie kolejnego posiłku lub treningu. Przypomnij sobie, że jutro jest nowa szansa na podjęcie dobrych decyzji. Pomyśl o tym w ten sposób: gdybyśmy wszyscy poddawali się za pierwszym razem, gdy utknęliśmy w miejscu podczas nauki jazdy, wszyscy nadal byśmy szli! Traktuj swoje błędy fitness w taki sam sposób, w jaki popełniasz błędy przy każdym nowym przedsięwzięciu.”


Lekcja nr 8: „Pójście na siłownię pomoże mi rozpocząć moją przygodę z fitnessem”. Gdy już podejmiesz decyzję, by zadbać o formę, kuszące jest, aby pójść na siłownię, wykupić członkostwo (i być może kupić zupełnie nowy sprzęt treningowy w drodze do domu). Chociaż entuzjazm jest dobrą rzeczą, przekonanie Cię do wypłacenia z góry sporej ilości gotówki prawdopodobnie nie jest najlepszym pomysłem.


Jeśli porozmawiasz z pracownikami siłowni, prawdopodobnie powiedzą ci, że wielu nowych członków pojawia się regularnie na kilka tygodni, a następnie znika z powierzchni ziemi” — mówi Honeycutt. „Często problemem jest brak motywacji, gdy początkowy entuzjazm opada. A czasami nowicjusze siłowni są tak zastraszeni przez stałych bywalców, że przestają przychodzić! Dlatego radzę zacząć od małych ćwiczeń, gdy włączasz ćwiczenia do swojego życia. Para butów do tenisa, elastyczne taśmy do ćwiczeń i hantle o wadze 2 lub 5 kilogramów to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć. Kiedy już wyrobisz sobie nawyk sprawności fizycznej, możesz przejść na członkostwo na siłowni”.

„Wiedza naprawdę jest potęgą, jeśli chodzi o tworzenie i utrzymywanie zdrowego stylu życia”, podsumowuje Honeycutt. „Tej jesieni skorzystaj z wypróbowanych i sprawdzonych praktyk, którymi się właśnie podzieliłem, aby pomóc Ci poprawić Twoją kartę raportu o kondycji i odżywianiu. Porozmawiaj o lekcjach, które naprawdę przyniosą efekty przez całe życie!”

O autorze:
Warren Honeycutt jest autorem Get Lean for Life: 7 kluczy do trwałej utraty wagi. Ekspert w odchudzaniu, sprawności fizycznej i odżywianiu, był mistrzem kulturystyki Southern Classic Physique, dwukrotnym Mr. Tennessee i sześciokrotnym finalistą Mr. America.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...