Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaZdrowie oczu może być związane ze zdrowiem mózgu!*

Zdrowie oczu może być związane ze zdrowiem mózgu!*

Zdrowie oczu może być związane ze zdrowiem mózgu!*

Według badań naukowcy wykazali, że osoby z minimalnym uszkodzeniem oczu z powodu słabych lub uszkodzonych naczyń krwionośnych spowodowanych chorobą naczyniową mają większe ryzyko problemów z pamięcią. Badacze stwierdzili, że problemy z naczyniami krwionośnymi w oczach (retinopatia) mogą dać nam ważną wskazówkę, że naczynia krwionośne w mózgu nie funkcjonują prawidłowo, co jest tym bardziej powodem do okresowych badań przesiewowych oczu.

[subscribe_to_unlock_form]


Może to prawdopodobnie pomóc w identyfikacji osób zagrożonych demencją. Jedną z powszechnych przyczyn retinopatii jest cukrzyca i niekontrolowane nadciśnienie, które są powiązane z większym ryzykiem pogorszenia pamięci i myślenia. W badaniu danych otrzymanych od 39 kobiet wyniki wykazały, że większa liczba mikrokrwawień była związana z niższym wynikiem pamięci i gorszymi wynikami w testach szybkości przetwarzania informacji i szybkości motorycznej. W analizie według kategorii obecność 5 lub więcej mikrokrwawień wiązała się z gorszą wydajnością we wszystkich domenach poznawczych, z wyjątkiem pamięci.

Czy przeciwutleniacze mogą pomóc? Naukowcy wykazali, że długotrwałe podawanie wysokich stężeń przeciwutleniaczy, tych samych przeciwutleniaczy odżywczych, które, jak wykazano, spowalniają postęp AMD, przyniosło zachęcające wyniki w zapobieganiu patogenezie retinopatii u gryzoni z cukrzycą.

Wyniki te sugerują zaletę testowania przeciwutleniaczy w badaniach klinicznych w celu zapobiegania rozwojowi i/lub progresji retinopatii cukrzycowej, z możliwością zmniejszenia wpływu tej często zagrażającej wzrokowi choroby.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...