Dom & TyZejdź z kanapy! Dodaj aktywność do Twojego życia!*

Zejdź z kanapy! Dodaj aktywność do Twojego życia!*

Zejdź z kanapy! Dodaj aktywność do Twojego życia!*

Jeśli jesteś jak większość ludzi, masz intensywne i stresujące życie. Próba zachowania równowagi w połączeniu pracy z życiem rodzinnym oraz znalezienia czasu dla siebie jest dla wielu osób bardzo trudna. Zamiast tego spróbuj zastanowić się, w jaki sposób dodać aktywność do swojego życia, aby stała się częścią codziennej rutyny. Oto 10 naprawdę prostych wskazówek, które mogą Ci pomóc.

1. Kiedy rozmawiasz przez telefon – nie siedź nieruchomo, staraj się poruszać. Podczas pracy, spędzamy więcej czasu siedząc w miejscu niż robiąc cokolwiek innego. Przeciętnie śpimy 9,3 godziny dziennie, w porównaniu do zalecanych 7,7 godzin snu. Siedzenie ponad 6 godzin dziennie przez 15 lat zwiększa prawdopodobieństwo śmierci o 40% w porównaniu z osobą, która spędza w pozycji siedzącej mniej niż 3 godziny. Ma to również znaczenie nawet wtedy, gdy ćwiczysz. Badania pokazują, że pomóc może jedynie skrócenie czasu, w którym siedzisz.
2. Przejdź się w okolicy, w której zaparkowałeś samochód, czekając, aż mąż lub dzieci skończą swoje zajęcia.
3. Biegaj lub wchodź po schodach, zrezygnuj z przemieszczenia się windą. Możesz wówczas spalić dodatkowe kalorie – nawet około 0,1 kalorii na każdym kroku, kiedy się wspinasz. Każda osoba podczas schodzenia ze schodów spala około 0,05 kalorii. Możesz więc spalić 2 kalorie podczas wchodzenia na 20 schodków i 1 kalorię schodząc 20 stopni w dół. Spróbuj dodać trochę koloru do swojego życia. Biegacze na całym świecie cieszą się kolorowymi butami treningowymi. Biegaj, skacz i baw się dobrze!
4. Wykorzystaj przerwy w pracy na energiczny spacer na zewnątrz lub nawet do środka (10 minut jest w porządku). Energiczny spacer to jeden z najlepszych naturalnych energetyzatorów. Poprawia krążenie i zwiększa dopływ tlenu do każdej komórki w twoim ciele, pomagając ci czuć się bardziej czujnym i żywym.
5. Pozbądź się złego nastroju. Badania wskazują, że nawet 10-minutowe spacery natychmiast potrafią poprawić samopoczucie i wpływają na zwiększenie szczęścia. Aktywność fizyczna uwalnia endorfiny odpowiadające za wzrost energii. Nazywane hormonami szczęścia zmniejszając stres i niepokój.
6. Umów się na ćwiczenia z przyjacielem. Zamiast chodzić do centrum handlowego coś zjeść lub zrobić zakupy, pójdź na spacer lub udaj się na trening. Jeśli ciężko jest Ci znaleźć czas na ćwiczenia i jednocześnie na czas z rodziną, pomyśl o zajęciach, które możecie wykonywać razem.
7. Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Jeśli nie lubisz ćwiczyć w klubie lub w grupach, możesz wybrać się na przejażdżkę rowerową, tańczyć, pływać lub spacerować. Samo chodzenie pozwala spalić 3-5 razy więcej kalorii niż siedzenie.

8. Jeśli jedziesz samochodem, zaparkuj jak najdalej od miejsca docelowego, aby wykorzystać dłuższą trasę do pokonania na przykład pieszo.
9. Spaceruj zamiast jeździć samochodem. Noś krokomierz – pokazuje, ile kroków wykonujesz, i może zachęcić Cię do znalezienia sposobów na dodawanie kolejnych kroków każdego dnia. Staraj się wykonywać przynajmniej 10 000 kroków lub 5 mil dziennie. Porządny spacer może wzmocnić i ukształtować nogi, zapewniając doskonały kształt łydek, mięśni czworogłowych i ścięgien podkolanowych oraz unieść pośladki.
10. Podczas oglądania telewizji spróbuj czasem wstawać i przejść się. Osoby, które siedzą 3 lub więcej godzin dziennie oglądając telewizję, są o 64% bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób serca. Postaraj się więc rezygnować z czasu spędzanego na kanapie.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...