FitnessZwiązek między odwodnieniem, a metabolizmem*

Związek między odwodnieniem, a metabolizmem*

Związek między odwodnieniem, a metabolizmem*

Kiedy ludzie starają się schudnąć i zredukować tkankę tłuszczową, ich głównym celem w długoterminowej kontroli wagi powinno być podniesienie metabolizmu (tempa, w jakim organizm zużywa energię). Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że poziom nawodnienia ma bezpośredni wpływ na metabolizm.

Woda bierze udział w prawie wszystkich funkcjach biologicznych organizmu, dlatego metabolizm organizmu ulega spowolnieniu w stanie odwodnienia. Kiedy twoje ciało nie ma odpowiedniej ilości wody, twoje maszyny (mięśnie) spalające kalorie dramatycznie zwalniają. Ponad 70% Twoich mięśni składa się z wody, więc gdy nie są w pełni nawodnione, ich zdolność do wytwarzania energii jest poważnie ograniczona.

[subscribe_to_unlock_form]

Innym ważnym czynnikiem, który należy zrozumieć, jest to, że zdolność organizmu do wykorzystywania tłuszczu jako paliwa jest również ograniczona, gdy jesteś w stanie odwodnienia. Połącz te dwa czynniki i masz spowolniony metabolizm!

Lista negatywnych skutków ubocznych metabolizmu spowodowanych odwodnieniem jest nieskończona. Efekt odwodnienia jest często pomijany i tak naprawdę powinien być jednym z priorytetów każdego zdrowego planu żywieniowego.

Spożywanie odpowiedniej ilości wody jest pierwszym krokiem do zapewnienia optymalnego działania metabolizmu. Powinieneś pić co najmniej 2 litry wody dziennie, najlepiej bliżej 3 litry (lub 4 litry, jeśli ćwiczysz lub wykonujesz prace fizyczne).

Pamiętaj… Twój organizm nie potrafi odróżnić głodu od pragnienia, więc kiedy burczy Ci w brzuchu i myślisz, że potrzebuje jedzenia, może po prostu mówić Ci, że potrzebuje trochę wody. Wypij najpierw dużą szklankę wody, a jeśli po 15 minutach nadal będziesz głodny, zjedz coś.
Mam nadzieję, że to sprawi, że zastanowisz się dwa razy nad tym, ile wody spożywasz każdego dnia! Uważam, że najlepszym sposobem na upewnienie się, że dostajesz co najmniej 2 litry, jest napełnienie 2-litrowej butelki z samego rana i upewnienie się, że zniknie, zanim pójdziesz spać. Pamiętaj tylko, że będziesz potrzebować więcej w dni, w których ćwiczysz i podczas upałów!

Informacje dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zdjęcie: Anusorn P nachol freedigitalphoto.cet

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...