UmysłUmysł5 najlepszych sposobów na wydajną naukę*

5 najlepszych sposobów na wydajną naukę*

5 najlepszych sposobów na wydajną naukę*

Im szybciej zdasz sobie sprawę, że nauka nigdy się nie kończy, tym chętniej będziesz się rozwijać, awansować w swoim zawodzie, rozwijać się w życiu, a nawet generować większe dochody. Uczenie się i studiowanie może być trudne, gdy już dawno zakończyliśmy lata studiów. W przypadku wszystkich starych psów, które mogą być niechętne do uczenia się nowych sztuczek, skorzystaliśmy z wiedzy dr Sanama Hafeeza, neuropsychologa i Wydziału Nauczania z Uniwersytetu Columbia z Nowego Jorku, aby podzielić się 5 sposobami szybkiego uczenia się i zapamiętywania więcej, abyśmy mogli szybko poznawać nowe koncepcje, technologie, strategie biznesowe i podnieść poziom naszej chęci do nauki.

Niezależne uczenie się to nowy gorący trend. Dzięki mediom cyfrowym obserwujemy renesans, jeśli chodzi o naukę. Według badania Pew Research Center z marca 2016 r. prawie dwie trzecie pracowników w USA wzięło udział w kursie lub szukało dodatkowego szkolenia, aby rozwijać swoją karierę zawodową. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, proste wyszukiwanie w Google może prowadzić każdego do mnóstwa kursów na wszystko, od opanowania finansów osobistych, rodzicielstwa, naszych relacji, żywienia, gotowania, projektowania ubrań, organizacji domu i projektowania.

[subscribe_to_unlock_form]


„Kluczem do długowieczności jest uczenie się i stosowanie nowych rzeczy. Kiedy przestajemy się uczyć, przestajemy się rozwijać, a to jest powolna śmierć naszych mózgów i ciał. Na szczęście dzisiaj istnieją seminaria online i inne sposoby uczenia się, które przemawiają do naszych zainteresowań. Nauka taka jest również niezwykle wygodna” – wyjaśnia dr Hafeez.

Jakie są najlepsze sposoby szybkiego uczenia się nowych rzeczy? Dr Sanam Hafeez oferuje 5 następujących sposobów, aby szybko się uczyć i zapamiętać więcej.

  1. Ucz się w szybkich sprintach. Znajdź idealne miejsce do nauki w ciągu 30-50 minut. Poświęć odpowiednią ilość czasu na naukę, a następnie zrób 10-15 minutową przerwę, aby zakończyć segment nauki przed rozpoczęciem nowego zadania. „Jest bardziej prawdopodobne, że zapamiętasz więcej, gdy skupisz się przez krótszy czas „na raz”, wyjaśnia dr Hafeez, który pomaga osobom z ADHD poprawić ich zdolność koncentracji i uczenia się. „Korzystanie z narzędzi, takich jak kartki z punktami, pomaga mózgowi jeszcze bardziej przyswajać koncepcje” – dodaje.
  2. Rób notatki i używaj kolorów! Porzuć laptopa i użyj starej szkoły z długopisem i papierem. Nakreśl ważne punkty innym kolorowym pisakiem lub zakreślaczem, a jeśli możesz narysować koncepcję na marginesie, zrób to. Pisanie napędza zrozumienie i poprawia umiejętności słuchania. Badania na UCLA i Princeton wykazały, że studenci, którzy robili notatki na laptopach, nie radzili sobie tak dobrze, jak studenci, którzy pisali ręcznie. „Kiedy odręcznie piszemy notatki, słuchamy, a następnie przetwarzamy informacje przed napisaniem. Kiedy piszemy na laptopie, przepisujemy to, co słyszymy, bez jakiejkolwiek autointerpretacji, z którą wiążę się faktyczna nauka” – mówi dr Hafeez.
  3. Daj mózgowi czas na odpoczynek i regenerację. Ludzie chwalą się, że tak dużo pracują i tak mało śpią. Książka Arianny Huffington „Rewolucja snu” i decyzja o dodaniu pokoi do drzemek w jej biurach w Huffington Post rzuciły światło na sen, który poprawia wydajność. „Ludzie, którzy mają pełne 8 godzin głębokiego, nieprzerwanego snu, zachowują to, czego się nauczyli i mają przepustowość, aby szybciej przyswoić więcej informacji. Często czujemy się zmęczeni po kursie lub wykonywaniu poleceń. Dzieje się tak, ponieważ skupienie wymaga energii. Oczywiście, kiedy odpoczywamy, możemy zrestartować mózg”.
  4. Czytaj na głos, nagrywaj, odtwarzaj. Badania wykazały, że czytanie na głos angażuje zarówno zmysły wzroku, jak i dźwięku, co zwiększa retencję. „Nagrywanie siebie, czytanie i opracowywanie własnego pomysłu na to, jak rezonuje koncepcja, a następnie odtwarzanie nagrania dzień lub dwa później, to świetna technika, która uruchamia tę część mózgu, która przetwarza pojęcia, takie jak komputer przechowujący informacje do późniejszego wykorzystania”. wyjaśnia dr Hafeez.
  5. Podziel rzeczy i odnieś je do tego, co już wiesz. Wszyscy słyszeliśmy o nauczycielu matematyki, który wykorzystał przykład sprzedaży biletów na koncerty rockowe, aby zachęcić dzieci do zrozumienia algebry. Według dr Hafeeza „kiedy bierzemy koncepcję i łączymy ją z czymś, o czym już wiemy lub czym naprawdę się interesujemy, zachowujemy tę koncepcję. Za każdym razem, gdy możemy zinternalizować koncepcję, ma ona rezonans. Trzyma się.”
    O Doktorze:

Dr Sanam Hafeez PsyD jest licencjonowanym psychologiem klinicznym z gabinetem w Nowym Jorku, wykładowcą w prestiżowym Columbia University Teacher’s College oraz założycielem i dyrektorem klinicznym kompleksowych konsultacji psychologicznych, w tym neuropsychologicznychh, rozwojowych i edukacyjnych w centrum na Manhattanie i Queens.


Dr Hafeez po mistrzowsku wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w łączeniu implikacji psychologicznych, aby rozwiązać niektóre z powszechnych dzisiaj problemów, takich jak wizerunek ciała, uzależnienie od mediów społecznościowych, relacje, stres w miejscu pracy, rodzicielstwo i psychopatologia (dwubiegunowa, schizofrenia, depresja, lęk itp.). Ponadto dr Hafeez pracuje z osobami cierpiącymi na zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzeniami uczenia się, problemami z uwagą i pamięcią. Dr Hafeez często dzieli się swoją wiarygodną wiedzą z różnymi serwisami informacyjnymi w Nowym Jorku i często pojawia się w CNN i Dr.Oz. Połącz się z nią przez Twitter @comprehendMind lub www.comprehendthemind.com

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...