FitnessPodstawy jogi - kilka wskazówek zanim zaczniesz! *

Podstawy jogi – kilka wskazówek zanim zaczniesz! *

Podstawy jogi – kilka wskazówek zanim zaczniesz! *

[subscribe_to_unlock_form]

Określanie stylu jogi, w który można się zaangażować, wiąże się z obfitym wyborem studiów, szkół, uczelni, instytutów, aśramów, klubów zdrowia i fitness, a także instrukcji „przyjdź do ciebie”, płyt DVD i instrukcji online. Straszne! Następnie przyjrzymy się różnicom między stylami, poziomami i filozofiami z Hatha, Ashtanga, Bikram, Vinyasy i ich pochodnych, takich jak żelazo-joga, połączenie ciężarów z zasadami jogi – po raz kolejny intrygujące. Zanim zaczniesz, odwiedź kilka miejsc w Twojej okolicy, aby wybrać środowisko i typ, w którym chcesz rozpocząć swój program. Szkoły mają poziomy początkowe, które odpowiadają wszystkim zdolnościom fizycznym dla dzieci, sportowców, osób dbających o zdrowie, kobiet w ciąży, seniorów i osób niepełnosprawnych.

W 1988 roku powstała oficjalna strona renomowanego źródła poświęconego zdrowiu – Gaiam. Na stronie można znaleźć odpowiedni sprzęt i rekwizyty do zajęć jogi. Została stworzona z myślą o osobach i firmach zainteresowanych naturalnym zdrowiem, ekologicznym stylem życia, rozwojem osobistym i zrównoważonym handlem.

Jakie są różnice między jogą a pilatesem?

Joga jednoczy umysł, ciało i ducha. Praktykujący jogę uważają, że umysł i ciało stanowią jedność, a odpowiednie narzędzia i środowisko pozwalają na odnalezienie harmonii, uzdrowienie siebie. Dlatego też jogę uważa za formę terapeutyczną, dzięki której można stać się bardziej świadomym postawy, wyrównania i wzorców ruchu swojego ciała. Pozwala pogłębić elastyczność i zrelaksować się nawet w czasie zwiększonego odczuwania stresu. W spokojniejszym środowisku jak najczęściej wykorzystuje się własną wagę ciała.

Pilates ma takie same cele dzięki serii kontrolowanych ruchów. Główną różnicę stanowi to, że ta technika obejmuje pracę na maszynach do Pilatesu w celu wzmocnienia mięśni brzucha, poprawy postawy, stabilizacji i wydłużenia kręgosłupa, poprawy równowagi i ogólnej siły. Praktykowanie techniki Pilates tworzy dłuższą, cieńszą, przypominającą tancerza linię, działającą na całe ciało, kładącą nacisk na kontrolę, precyzję i koncentrację zarówno w umyśle, jak i ciele. Nacisk kładziony jest na jakość wykonania, a nie na liczbę powtórzeń i ćwiczeń. Stabilizacja rdzenia, będąca przesłanką tej formy ćwiczeń, czyni człowieka silniejszym od wewnątrz. Niewielka ingerencja tej techniki sprawia, że ​​jest idealna do zapobiegania urazom i rehabilitacji. Sześć najważniejszych zasad to: koncentracja, kontrola, centrowanie, oddychanie, przepływ i precyzja, które ćwiczą ciało dzięki efektywnemu poruszaniu się przy minimalnym wpływie na organizm. Równowaga między siłą a elastycznością tworzy zdrowy, energiczny i symetryczny trening dla wszystkich grup mięśni, co skutkuje szczuplejszym, bardziej zrównoważonym i silniejszym ciałem.

Odetchnij od jogi i zachowaj ją, uczestnicząc w Pilatesie. Wzmocnij mięśnie brzucha na reformerze i obserwuj, jak poprawia się postawa ciała. Dołącz techniki oddechowe Pilates i medytacyjny aspekt jogi do swojej codziennej rutyny i zobacz, jak stres z codziennego życia zaczyna się rozpraszać. Obie techniki mają ustalone podstawy. Na pewno osiągniesz wymarzone cele, które postanowiłeś/ postanowiłaś między sobą a wykwalifikowanym instruktorem/trenerem.

Przeczytaj więcej w magazynie w formacie PDF

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie CircleREI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...